Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Námětová filatelie » V I Lenin

Vykupminci.cz
Numisargo

V I Lenin

Moderátoři: dejvy, pavlinka, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové ve vší úctě, ale není spíš přes čáru se zastávat masového vraha, který zcela prokazatelně dal příkaz k vyvraždění mnoha a mnoha tisíc lidí?
A že za Stalina bylo líp než za cara? http://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajin%C4%9B (to je jen malý příklad, co se dělo snad vědí všichni, kteří nemyslí rudou knížkou)
Že to chce někdo sbírat mi hlava nebere, ale ať si každý sbírá co ho těší. Že má někdo potřebu podobné zločince obhajovat či dokonce adorovat, to mi přijde jako skutečně k zamyšlení...
Moderátor
zdenek_prachar napsal
Pánové ve vší úctě, ale není spíš přes čáru se zastávat masového vraha, který zcela prokazatelně dal příkaz k vyvraždění mnoha a mnoha tisíc lidí?
A že za Stalina bylo líp než za cara? http://cs.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajin%C4%9B (to je jen malý příklad, co se dělo snad vědí všichni, kteří nemyslí rudou knížkou)
Že to chce někdo sbírat mi hlava nebere, ale ať si každý sbírá co ho těší. Že má někdo potřebu podobné zločince obhajovat či dokonce adorovat, to mi přijde jako skutečně k zamyšlení...


napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?


"ako sa mali ludia v Rusku za cara ked nastupil Lenin? Horsie jak za Stalina" - kdy nechal kterýkoli car vychcípat 7 milionů lidí hlady jen proto, že se tak prostě rozhodl? A kde jsem psal cokoli o nějaké americké demokracii?

Samozřejmě si myslete co chcete, dohadovat se s Vámi nebudu...
Jen by mne tedy zajímal Váš názor na A. Hitlera, který má na svědomí méně životů než Vámi jmenovaná dvojka Lenin + Stalin... Pevně doufám, že se na tomto foru nezačne objevovat rozmlžování jeho zločinů tak, jak se stalo u téhle dvojice...

Administrátorům se omlouvám za OT, klidně to smažte.
Moderátor
zdenek_prachar napsal
babygulka napsal
napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?


"ako sa mali ludia v Rusku za cara ked nastupil Lenin? Horsie jak za Stalina" - kdy nechal kterýkoli car vychcípat 7 milionů lidí hlady jen proto, že se tak prostě rozhodl? A kde jsem psal cokoli o nějaké americké demokracii?

Samozřejmě si myslete co chcete, dohadovat se s Vámi nebudu...
Jen by mne tedy zajímal Váš názor na A. Hitlera, který má na svědomí méně životů než Vámi jmenovaná dvojka Lenin + Stalin... Pevně doufám, že se na tomto foru nezačne objevovat rozmlžování jeho zločinů tak, jak se stalo u téhle dvojice...

Administrátorům se omlouvám za OT, klidně to smažte.


tak za prve som narazal na to ako sa mali za cara, lepsie?, kolko ludi pomrelo pocas vojen za bozskeho cara urcite viac nez 7 mil. ludi...
K Hitlerovi sa vyjadrovat nebudem. Co sa tyka americkej "demokracie" som nenapisal, ze ste sa vyjadril, len som narazal na to, ze aj v dnesnej dobe sa pachaju zlociny na ludoch a pri moci nie je Lenin ani Stalin. To je vsetko, a ziadneho Stalina ani Lenina sa nezastavam, len argumentujem.
_______________
Moderátor
zdenek_prachar napsal
babygulka napsal
napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?


"ako sa mali ludia v Rusku za cara ked nastupil Lenin? Horsie jak za Stalina" - kdy nechal kterýkoli car vychcípat 7 milionů lidí hlady jen proto, že se tak prostě rozhodl? A kde jsem psal cokoli o nějaké americké demokracii?

Samozřejmě si myslete co chcete, dohadovat se s Vámi nebudu...
Jen by mne tedy zajímal Váš názor na A. Hitlera, který má na svědomí méně životů než Vámi jmenovaná dvojka Lenin + Stalin... Pevně doufám, že se na tomto foru nezačne objevovat rozmlžování jeho zločinů tak, jak se stalo u téhle dvojice...

Administrátorům se omlouvám za OT, klidně to smažte.


Uz ste asi zabudli co robili gestapaci a SS v Protektorate Cechy a Morava s obycajnym obyvatelstvom? Trosku sa zamyslite! A to uz nehovorim o Polsku, Rusku
_______________
Registrovaný uživatel
zdenek_prachar napsal
babygulka napsal
napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?


"ako sa mali ludia v Rusku za cara ked nastupil Lenin? Horsie jak za Stalina" - kdy nechal kterýkoli car vychcípat 7 milionů lidí hlady jen proto, že se tak prostě rozhodl? A kde jsem psal cokoli o nějaké americké demokracii?

Samozřejmě si myslete co chcete, dohadovat se s Vámi nebudu...
Jen by mne tedy zajímal Váš názor na A. Hitlera, který má na svědomí méně životů než Vámi jmenovaná dvojka Lenin + Stalin... Pevně doufám, že se na tomto foru nezačne objevovat rozmlžování jeho zločinů tak, jak se stalo u téhle dvojice...

Administrátorům se omlouvám za OT, klidně to smažte.


To je tak, když se do všeho pletou lidé, kteří nemají nejmenší historické znalosti.

Pár faktů:

Největší zločinci 20 století byli vyhlášeni komunista Stalin a fašista Hitler.

Ve své podstatě byl horší Stalinský systém. Hitler velmi obdivoval Stalina za jeho roli vypořádání se s opozicí. Není tedy pravdou, že Hitler zavedl koncentrační tábory jako první. On se pouze inspiroval. První tábory tohoto druhu zavedl Stalin.

Stalin nechal umřít hlady miliony Ukrajinců, jako pomstu za nesouhlas s kolektivizací. Přitom obilí nechal vyvézt na západní trhy.

Tajná smlouva Molotov-Ribentrop. Kdo má přehled, ví co bylo podstatou. Viz obsazení Polska, kdy nacisti útočili ze západu a komunisti z východu. Na demarkační čáře se vítali jako spojenci. Viz katyňský masakr.

Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: můžete mít 1000x pravdu, ale jak vidíte z příspěvků pana Babygulky, jsou lidé, kteří historické či jakékoli jiné argumenty ignorují s až zarážející lehkostí... Jinak děkuji za historický kontext a upřesnění
Moderátor
zdenek_prachar napsal
Evropa1: můžete mít 1000x pravdu, ale jak vidíte z příspěvků pana Babygulky, jsou lidé, kteří historické či jakékoli jiné argumenty ignorují s až zarážející lehkostí... Jinak děkuji za historický kontext a upřesnění


ja priam zasnem! Co mi tu podsuvate, ze popieram historicke fakty? Dajte sa vysetrit.
Historiu mam dobre nastudovanu a aj dobry zaklad literatury.
_______________
Moderátor
Evropa1 napsal
zdenek_prachar napsal
babygulka napsal
napis mi kde ho obhajujem :shock: , dalej co sa dnes robi v mene americkej demokracie?


"ako sa mali ludia v Rusku za cara ked nastupil Lenin? Horsie jak za Stalina" - kdy nechal kterýkoli car vychcípat 7 milionů lidí hlady jen proto, že se tak prostě rozhodl? A kde jsem psal cokoli o nějaké americké demokracii?

Samozřejmě si myslete co chcete, dohadovat se s Vámi nebudu...
Jen by mne tedy zajímal Váš názor na A. Hitlera, který má na svědomí méně životů než Vámi jmenovaná dvojka Lenin + Stalin... Pevně doufám, že se na tomto foru nezačne objevovat rozmlžování jeho zločinů tak, jak se stalo u téhle dvojice...

Administrátorům se omlouvám za OT, klidně to smažte.


To je tak, když se do všeho pletou lidé, kteří nemají nejmenší historické znalosti.

Pár faktů:

Největší zločinci 20 století byli vyhlášeni komunista Stalin a fašista Hitler.

Ve své podstatě byl horší Stalinský systém. Hitler velmi obdivoval Stalina za jeho roli vypořádání se s opozicí. Není tedy pravdou, že Hitler zavedl koncentrační tábory jako první. On se pouze inspiroval. První tábory tohoto druhu zavedl Stalin.

Stalin nechal umřít hlady miliony Ukrajinců, jako pomstu za nesouhlas s kolektivizací. Přitom obilí nechal vyvézt na západní trhy.

Tajná smlouva Molotov-Ribentrop. Kdo má přehled, ví co bylo podstatou. Viz obsazení Polska, kdy nacisti útočili ze západu a komunisti z východu. Na demarkační čáře se vítali jako spojenci. Viz katyňský masakr.

Atd.



to nikto nepopiera a davam Vam za pravdu
_______________
Registrovaný uživatel
Nechapu jak někteří "taky sběratelé" se dokáži zabyvat a hadat o pi.....ách,jak kdyby to dnes v tzv "demokracii" bylo vše růžové """"""já jen mam v tématu zajem o filatelistické téma a né toto zpolitizovat ........asi nějakými jedinci z ODS !!!! :roll:
Registrovaný uživatel
Takže stačilo diskusie o blbostiach, späť k filatelii s námetom Lenina:

Egypt 1970 - 1 letecká známka
Etiópia 1977 - 5 známok
Etiópia 1988 - 1 známka
Fínsko 1970 - 1 známka
Guinea 1970 - 6 známok
Guinea 1978 - 4 známky
India 1970 - 1 známka
Laos 1970 - 2 známky
Laos 1977 - 2 známky + 2 hárčeky
Laos 1980 - 4 známky
Laos 1985 - 3 známky
Laos 1987 - 1 známka
Laos 1971 - 2 letecké známky
Malgašsko 1977 - 1 známka
Malgašsko 1980 - 1 známka
Malgašsko 1982 - 1 známka
Malgašsko 1988 - 2 známky
Mali 1970 - 1 letecká známka
Mali 1974 - 1 letecká známka
Moderátor
babygulka napsal
tak za prve som narazal na to ako sa mali za cara, lepsie?, kolko ludi pomrelo pocas vojen za bozskeho cara urcite viac nez 7 mil. ludi...

A kolik lidí pomřelo při boji za mír a za osvobození vykořisťovaných proletářů z imperialistického jha a budování nevímčeho na Sibiři? A za žádného cara určitě nepomřelo ve válce 7 mil. lidí a v žádném případě ne za tak krátkou dobu. To dokonce nedokázal ani ten Hitler, ten na to musel používat Cyklon B a plýtvat střelivem, které jim pak chybělo nejen ve Stalingradu.

Evropa1 napsal
Tajná smlouva Molotov-Ribentrop. Kdo má přehled, ví co bylo podstatou. Viz obsazení Polska, kdy nacisti útočili ze západu a komunisti z východu. Na demarkační čáře se vítali jako spojenci. Viz katyňský masakr.

Atd.

Jestli to tu čte car Putin, boj se pozítřka!! (Protože zétra čučí na přehlídku mírových vojsk, která pošle na Ukrajinu, a nebude mít čas starat se o blbosti.) 8)
Registrovaný uživatel
Stejně jako generace mých rodičů byla alergická na Hitlera a v podstatě cokoli německého, tak já jsem alergický na cokoli komunistického.
Možná jsem neměl narušit vaše filatelistické téma ale prostě si nemohu pomoci když vidím tuto nebo jemu podobnou zločineckou držku. :evil:
Moderátor
Pavel_III napsal
babygulka napsal
tak za prve som narazal na to ako sa mali za cara, lepsie?, kolko ludi pomrelo pocas vojen za bozskeho cara urcite viac nez 7 mil. ludi...

A kolik lidí pomřelo při boji za mír a za osvobození vykořisťovaných proletářů z imperialistického jha a budování nevímčeho na Sibiři? A za žádného cara určitě nepomřelo ve válce 7 mil. lidí a v žádném případě ne za tak krátkou dobu. To dokonce nedokázal ani ten Hitler, ten na to musel používat Cyklon B a plýtvat střelivem, které jim pak chybělo nejen ve Stalingradu.

Evropa1 napsal
Tajná smlouva Molotov-Ribentrop. Kdo má přehled, ví co bylo podstatou. Viz obsazení Polska, kdy nacisti útočili ze západu a komunisti z východu. Na demarkační čáře se vítali jako spojenci. Viz katyňský masakr.

Atd.

Jestli to tu čte car Putin, boj se pozítřka!! (Protože zétra čučí na přehlídku mírových vojsk, která pošle na Ukrajinu, a nebude mít čas starat se o blbosti.) 8)



Zasnem! Nacisti toho vo svete napachali omnoho viac. My chces povedat, ze Rusi vypalili 70 000 dedin v Nemecku ako komanda SS v Rusku? Co sa tyka toho carskeho Ruska preco si myslis, ze ten system padol? Ta revolucia v 1917 jednoducho musela prist. Staci len kolko padlo Rusov pocas 1. svv. Padlo cca 2 miliony ludi a to nehovoriac pred 1. svv. Dookola len omielas tabory na Sibiri. A mimochodom pokial viem a co som cital, tak rusaci aspon nerobili pokusy na ludoch ako tie nacisticke hovada.
_______________
Moderátor
Rusi se s ničím nikdy nechlubili (a nepochybuju o tom, že nějaké pokusy na muklech a zajatých Němcích dělali taky, byl to levný a dostupný materiál, ale nejspíš je nedělali tak vehementně). Například v poslední době vůbec nebyli na Krymu a pak za to dostali už dopředu vyrobené medaile. Kolik dědin vypálili za občanské války nikdo neví. Mimochodem, 70000 asi nebude správné číslo, Bělorusko, Ukrajina a Rusko jsou sice velké země, ale obávám se, že tolik dědin tam není a ani nikdy nebylo a to ani v celkovém součtu všech dob. Zase nedělejme z nacistů takové nadlidi. Navíc část obcí byla vypálena při regulérních bojích (prostě shořely za fronty).

Carský systém v Rusku padl kvůli dlouholeté válce, dnes zvané První světová. Neměli se zkrátka montovat do Srbska. 2 mil. padlých v této válce je určitě méně než 7 mil. umřelých hlady v době míru na Ukrajině (a proto běžný Ukrajinec nechce žít v područí Ruska). I když samozřejmě, pokud budeme počítat padlé a zamordované od dob Rurika, je možné, že to bude i více jak 7 mil., ale asi všichni cítíme, že takovéto srovnání je vcelku k ničemu. Samozřejmě, carské Rusko bylo rozpínavé a Putin chce navázat na tuto tradici. Carské Rusko při své velikosti bylo i hodně zaostalé atd. neb se to zkrátka nedalo moc ukočírovat, obzvláště při tehdejších možnostech. (Říše Mongolů byla taky obrovská, ale tehdy byl vývoj a pokrok tak nějak jiný, neřešilo se to tak a události na jednom konci říše nechávali prosté obyvatelstvo na druhém konci říše v klidu, většinou se o nich asi ani nedozvěděli pokud to nebylo něco skutečně podstatného. I v Rusku vždy platilo, že car, Moskva, Petrohrad atd. je daleko, na druhou stranu, když do odlehlých končin zavítal někdo z hlavního města ... viz i Revizor.)

Zkrátka a dobře, omlouvat zločiny bolševiků tím, že jiní a jinde také páchali zločiny je zcestné. Bolševici své zločiny páchali nezávisle, o své vůli (nebo o vůli svých komisařů) a navíc masově a z přesvědčení že dělají dobro světu. Nacisté se od nich mnohému naučili (ale nikdy to veřejně nepřiznali). Různí carové prováděli různé hrůzné věci, ale nikdy ne v tak mosovém až průmyslovém měřítku. Ostatně, římští císaři taky ledacos uměli a ve starověku se války masakrem řešily často. Vraždění za francouzské revoluce (a po ní) bylo také pěkné a s králem to mělo společného tolik, že skončil pod gilotinou taky.

A už mne to nebaví.
Registrovaný uživatel
Myslel som si, že prázdne reči o minulosti už skončili, ale ako vidím, žalostne som sa mýlil.
Páni, asi ste si nevšimli, ale táto téma bola založená na diskusiu o známkach s motívom Lenina. Vaše debaty patria na úplne iné fórum.
Takže späť k filatelii:

Južný Jemen 1970 - 1 známka
Južný Jemen 1980 - 1 známka
Južný Jemen 1986 - 2 známky
Jemen 1970 - 2 letecké známky
Maurícius 1970 - 2 známky
Mauretánia 1970 - 1 známka
Mauretánia 1974 - 1 letecká známka
Mozambik 1980 - 1 známka
Nikaragua 1982 - 1 známka
Nikaragua 1985 - 2 známky
Nikaragua 2000 - 1 hárcek
Niger 1974 - 1 letecká známka
Ostrov sv.Tomáša 1977 - 4 známky
Ostrov sv.Tomáša 1988 - 1 známka
Senegal 1970 - 1 známka + 1 hárcek
Somálsko 1970 - 3 známky
Sýria 1970 - 2 letecké známky
Togo 1970 - 1 známka
Togo 1970 - 1 letecká známka
Togo 1977 - 1 známka
Tunis 1970 - 1 známka
Tunis 1978 - 1 známka

A to je asi tak všetko.
Neviem, možno mi niečo uniklo a takisto je to len do začiatku roka 2007. Vynechal som ZSSR (tam je Lenina kvantum), takisto postsovietske republiky a štáty bývalého východného bloku. Tiež dalšie štáty ako napr. Kuba, Čína, Vietnam, KĽDR, Mongolsko.
Moderátor
takto niekto len vzdy povie A ale uz nepovie B, preto nema zmysel diskutovat.
_______________
Registrovaný uživatel
proti diskuzi žádná, ale od toho je zde tlachárna. Pak zde zapadne mayova odpověď(i) na tazatelův dotaz...
Registrovaný uživatel
Zbierať Lenina na známkach je podľa mňa strašne zaujímavé. Sám sa o ten námet zaujímam už cca 2 roky ale zatiaľ mam len Afganistan ale mam zmapované čo kde vyšlo. Po čase to chcem dať do kopy a myslím si že tento námet sa stáva dosť obľúbený v celom svete. Tu je celkom pekne zmapované vydanie známok Lenina a myslím že na 80%.
http://www.freestampcatalogue.com/stamps/history/lenin
Pokiaľ človek nezbiera špeciality a rôzne luxus bloky nie je to podľa mňa ani cenovo náročný námet i keď náročné dokáže byť všetko a u nás sa tieto známky a to hlavne Afriky zle hľadajú.
Registrovaný uživatel
enzer napsal
Zbierať Lenina na známkach je podľa mňa strašne zaujímavé. Sám sa o ten námet zaujímam už cca 2 roky ale zatiaľ mam len Afganistan ale mam zmapované čo kde vyšlo. Po čase to chcem dať do kopy a myslím si že tento námet sa stáva dosť obľúbený v celom svete. Tu je celkom pekne zmapované vydanie známok Lenina a myslím že na 80%.
http://www.freestampcatalogue.com/stamps/history/lenin
Pokiaľ človek nezbiera špeciality a rôzne luxus bloky nie je to podľa mňa ani cenovo náročný námet i keď náročné dokáže byť všetko a u nás sa tieto známky a to hlavne Afriky zle hľadajú.
Správná sběratelská odpověd-nikoli politika.............jinak v CCCP vyšel malý katalůžek so znamkami V.I.Lenina a to byl důvod proč to sbírat i zakládat toto vlákno,,,,,,,,,,,,,,,,,,vdaka všem seriozně diskutujicím...B21 :roll:
Registrovaný uživatel
Při vší úctě ke všem tak mocnosti bývalé či současné si nemají v podstatě co vyčítat... Někdo utlačoval cíleně v rámci propagandy, další víceméně v potají i když všichni to věděli či tušili vzhledem k čistkám...no dnes se to třeba obhajuje "národními zájmy" či národní bezpečností" :-). Z diktátorských či bolševických režimů se to transformovalo do "pokryteckých demokratických" vlád.
Ze sběratelského hlediska sbírání Lenina je z mého pohledu zajímavé zaměření a úplně stejné jako když někdo sbíra Adolfa atd...Omlouvám se za částečný off topic.
Moderátor
A co tak Stalina? Toho vyslo jak safranu a zohnat ho v ** stave by bolo uz umenie.
_______________
Registrovaný uživatel
Stalin je fakt ťažký námet na zbieranie. Myslím že bol vydaný okrem europ. komunistických štátov aj v Čine čo nie je prekvapujúce. Myslím že existuje par poštových známok kde je vyobrazený Stalin na konferencii na Yalte a v Teherane kde bol i Roosevelt a Churchill. Roosevelt a Churchill inak patria do obľúbeného známkového námetu politici na známkach a tých je fakt veľa. Zrejme je ale najviac vydaní s Kennedym. Zaujímavý ale mikro materiál by bol i námet Marxa na známkach.
Moderátor
No, Masaryk, Tiso nebo Cimrman, to by byl ještě těžší námět!! ;)
Ale Stalin, toho lze zastoupit i známkama k výročí konce války a dost možná, že na nějakých se vyskytne i přímo.

Ale úplně jednoduchý, a tam už to mimo Evropu nepůjde vůbec, nebude ani sbírání jednotlivých královských dynastií, pokud to není anglická královna. To už jedině ve stylu "Lucemburkové a jejich doba", ovšem to mohou být velmi pěkné exponáty a když se někde sežene i nějaká jejich listina (i když si myslím že všechny jsou nutně zcizené z nějakého archivu), tak zlatá medaile na světové výstavě je jistá!! :D
Registrovaný uživatel
No přejděme nyní volně k dalšímu tématu.................co takhle Lajka ( Tu taky sbírám) a mam tak cca 20ks známek s tímto pejskem,ktery tak doplatil na vědu a pokrok !!!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Námětová filatelie » V I Lenin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1