Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » v jakých hodnotách cenách pracují katalogy?

Vykupminci.cz
Numisargo

v jakých hodnotách cenách pracují katalogy?

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nejsem si jist vc jakých honotách bodu u známek pracují katalogy. Příklad michel známka má body 170 a použitá 40.. jde o přepočet na eura? děkuji
Registrovaný uživatel
Eurá, ale ak to má katalóg 170€ za čistú tak to ešte neznamená, že ju kúpite/predáte za 170€, niektoré sú nadhodnotené, iné podhodnotené.
Záleží od kvality známky - centrovanie, farba, kvalita perforácie/strihu, veľkosť okrajov, kvalita lepu a pod.
U použitej záleží aj od kvality razítka, od čitateľnosti razítka, od typu razítka a pod.
Ceny sú len veľmi orientačné.
Moderátor
Přepočtem katalogových cen, jsme se tady zabývali mnohokrát. Zkus si to najít. Nejdůležitějším ukazatelem je stejně tržní hodnota někde v aukci nebo na burze. Co je platné, že známka má hodnotu pět korun, když ji opravdu nutně potřebuješ a sháníš dva roky? Dáš za ni i stovku. Týká se to hlavně prošlých celistvostí s námětovkama. Tyto známky a hlavně vyšší hodnoty, se běžně nefrankovaly. Najít dopis s R nálepkou a nějakým tím motýlem od Svolinského kde známka má katalog dvacet korun, tak to je ve finále pětistovka jak vyšitá. No neodpověděla jsem ti ale na tvou otázku. Zkušenost s tím co jsem sbírala (námětové známky) je taková: staré katalogy v Michel markách 5 až 10 krát cena katalogu a u Michel euro v novějších katalozích 3 až nejvíce 10 krát. Bavíme se o námětových známkách. U klasiky se to může zásadně lišit. Takže nějaké květinky Bulharska čistá série je v katalogu za 10 Mi€, tak zhruba třicet kaček. Je to jen příklad, tak to neber jako etalon.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » v jakých hodnotách cenách pracují katalogy?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1