Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Váchal?

Vykupminci.cz
Numisargo

Váchal?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer. Nedávno jsem zakoupil z pozůstalosti pár grafik a mezi tím vším byli nějaké, z kterými si nevím rady. Potřeboval bych poradit co to vůbec mám, a zda by se skutečně mohlo jednat o Váchala(což já si osobně nemyslím), nebo komu by tato práce mohla být přisouzena. Co znamenají ty razítka a čísla. Již jsem si je nechal zarámovat. Jedna je orig. lept a druhá je hlubotisk. Obě jsou na ručním papíře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím si, že by to Váchalův styl byl, jinak to byl výtečný grafik,
ale podpis mi tam přijde dodatečně připsaný.
Myslím ne autorem.
fm
Registrovaný uživatel
Díky. Mám podobný názor. Nedávno jsem je ukazoval mému známému grafikovi Karlu Benešovi a jeho ženě Daniele Benešové a také by se přikláněli k tomu, že podpis je připsán, ale styl na Váchala sedí. Nikdo z toho není moudrý. No uvidíme zda se ještě někdo ozve. Díky.
Registrovaný uživatel
Styl tedy na Josefa Váchala naprosto nesedí. Ani ten není zrovna moc povedený. Ale každý v tom zřejmě vidí to, co chce.
Registrovaný uživatel
Strašidelné obrazy.....................ty bych si nedal ani na wc !!§ Není nad baroko !!!
Registrovaný uživatel
Dobrá tedy. Nesedí stylově, ale spíše žánrově. Od Váchala jsou chronicky známé jeho dřevoryty, ale samozřejmě se zajímal i o ostatní grafické techniky. Ty už veřejnosti tolik známé nejsou. Pokud tedy víte, že to Váchal není, tak jistě budete vědět kdo to je. Já odborník ani znalec nejsem. Proto se obracím s prosbou o pomoc. Takhle chytrý jsem taky. Ale dík. I to je názor.
Registrovaný uživatel
Pro bobinek. Mám jich pět a všechny jsou takto depresivní, mají podobná razítka i číslování. A pravda. Jednu mám i na záchodě. Nikam jinam se už nevešla. :evil:
Registrovaný uživatel
Ano, Váchal se zajímal i o jiné techniky, hlavně v počátcích své kariéry dělal i lepty. Viz třeba foto v linku:

http://www.vachal.cz/ukazky/lept/zamrzly_vodopad.jpg

http://www.vachal.cz/ukazky/lept/seance.jpg

Ale je to stylově úplně něco jiného. Jediné co na Vašich grafikách inkliminuje k Váchalovi jsou témata. Jinak styl práce je naprosto odlišný. Viděl jsem stovky Váchalových grafik a musím říct, že to Váchal není na 100 %. Vypadá to odost moderněji. Kdo to je, to nevím, ale mířil bych někam do 60 - 70 let dvacátého století.
Registrovaný uživatel
Tak teprve teď vám opravdu děkuji. A nevíte co by mohly znamenat ty razítka?
Registrovaný uživatel
Tak jsem skoro po roce opět tu, a doufal jsem, že se dozvím za tu dobu něco duchaplného, a ono nic. Pokud tu je někdo, kdo by mě alespoň navedl správným směrem, budu moc rád. Snad je tady někdo, kdo dělá i do grafiky. Díky.
Registrovaný uživatel
Žádný Váchal, ale 70 nebo 80léta...Ale grafické peklo je to rozhodně:-)
Moderátor
Také mi to na Váchala přijde příliš "moderní"... A propos, Váchal se velmi zhusta padělával, padělá a zřejmě i bude nadále padělat...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Váchal?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1