Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
opravdu pekny kousek. fotky sice nejsou super, ale kdyby je vsichni vkladali alespon takove, byl by to svatek ;)
Registrovaný uživatel
Jak ukazují výsledky posledních aukcí, tak obrácené Z není zrovna v kurzu a některé mnohdy "obyčejnější" mince jdou více na dračku.
Moderátor
Nešel náhodou Sm.3 na nějaké aukci za cca 15 tisíc? Nebo si to s něčím pletu?
Moderátor
ja ty ceny nesleduju a nemyslim, ze ma moc smysl je resit. ta rozkolisanost je znacna, nekdy staci, aby se neco objevilo chvili po nejake lepsi aukci, staci, aby par lidi, kteri bezne na takove veci hazi (a casto je jen prekupuji), byli jenom chvilkove finacne vystaveni, a cena je razem uplne nekde jinde. co se tyce cen, tak pokud se obracene Z objevi v dostatecne kvalite a poctu ve sbirkach tech hlavnich tahounu (coz uz bych si tipl, ze tomu tak bude), logicky jeho cena pujde postupne niz a budou to hlavne opravdu super kousky, ktere si pak ty vysoke ceny udrzi. nejedna se o zadnou vylozenou raritu, byt je to samozrejme mene casta vec. nic to nemeni na tom, ze mince je to pekna a majiteli urcite radost udela.
Registrovaný uživatel
Jasně, méně častá, ale vyhledáváná opisová varianta to bezesporu je, proto mě překvapila i dosažená cena za tento kousek, který šel v zářijové aukci ČNS Praha za "pouhých" 4800,-. Jen o 200,- méně tam šel třeba groš Jiřího. Beru, že v případě toho Jirky se utkali dva vážní zájemci, proto je divné, že ten Václav si své zájemce nenašel. A nemyslím si, že by to bylo tím, že už ho většina sběratelů grošoviny má ...

Bohužel jsem už peníze utratil za jiné mince, jinak bych do něj šel :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak nenašel? Mě si našel a je mu u mě dobře...
Moderátor
kacuro: tak ten stav neni uplne idealni, navic to vypada ze ho nekdo patinoval. Oproti beznemu Sm.2 je to porad tak 4nasobek ceny.
Registrovaný uživatel
To se pleteš, ve stejné aukci šly Sm. 2 - 2x za 2400,-, 1x za 2600,- a 1x za 2800,-, takže jeho cena byla pouze dvojnásobná. Když to srovnáš s tou mánií před několika lety, kdy chodily Sm. 2 kolem 5tis., tak je to celkem rozdíl.
Moderátor
dobrych zprav a levnych minci neni nikdy dost. radujme se :mrgreen:
Moderátor
kacuro: jestli sly v tomto stavu za 3 tisice, tak jsou bud priserne preplacene nebo opet sla cena PG raketove nahoru.. ja podobne Sm2 kupoval za cca 1 500 a jeden lepsi me nestal ani 2 tisice.
Ty Sm.2 kolem 5 tisic byvaly v perfektnim stavu, to je ponekud rozdil, ze.
Registrovaný uživatel
Ne, před 2-3 lety chodily na aukru Sm.2 kolem 5tis. v podstatě všechny jakž tak vyražené kusy. Perfektní ražby chodily ještě více.
Moderátor
Jak rikam, ja kupoval 3 roky zpet slusne do 1500 nebo max. do 2000 (pekne), s Aukrem jsem skoncil cca 2 a pul roku zpet, takze nemuzu objektivne posoudit (ale snad se shodneme na tom, ze nekdo kdo koupi prumerne zachovalou beznou minci za cenu spickoveho kusu nebo treba i za cenu ktera se tomu blizi, asi nepochopil zaklady sbirani :) ). Jinak na normalnich aukcich jsem si az na vyjimky nevsiml, ze by chodily PG v prumerne zachovalosti za 5 tisic.
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení
Registrovaný uživatel
Tak tenhle má sice v koruně jen jednu perlu, ale za uchem má ten nahrbený lvíček celou lilii....a byl jen o malinko dražší než ta diskutovaná Sm3 výše. Zkontroloval jsem i perlovec a má "správných" 19,5 mm.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde je to jasný "little lion" :D
Registrovaný uživatel
Ahoj všem,
nemám (zatím) žádnou literaturu na určování pražských grošů, tak se obracím na vás s prosbou o určení mých grošů. Nedělám si iluze, že by mezi nimi bylo něco lepšího. Ostatní panovníky přidám do příslušných témat. Díky moc ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oba klasika Smolík 2.
Registrovaný uživatel
"A" s dříkem a bez dříku nejsou různé typy? Díky. V tom případě půjde ten levý do světa ;)
Registrovaný uživatel
Toto Smolík nerozlišuje, Ačka jsou popsána v dílčích článcích až v nedávné době, každopádně by to samozřejmě nebylo na jiný typ, je to jen opisová varianta.
Registrovaný uživatel
Tak aspoň vidím, že jsem se zaměřoval úplně jinam...
Registrovaný uživatel
Už vím, proč jsem je měl oba. Ačko byl jeden rozdíl, ten druhý bylo rozdělovací znaménko ve jméně panovníka. Groš vpravo má samostatnou tečku a groš vlevo má tři malé tečky seskupené do trojúhelníku. No nic, už je stejně na aukru, tak si koupím jinej.
Registrovaný uživatel
To je hloupost, takové znaménko neexistuje. Je tam jen jedna tečka, to ostatní jsou patky liter S.
Registrovaný uživatel
Dneska mám nějakej den blbec... Ještě že zrovna nedělám něco důležitýho ;)
Registrovaný uživatel
:D Stane se ...
Registrovaný uživatel
Nemaji se sice zverejnovat bezici aukce, nicmene v tomto pripade snad bude vyjimka pripustna.
Velmi vzacny "Non-Prager Type" a za pakatel. Nevahal bych neb zajem bude velky!!!:)
http://www.ebay.com/itm/BOHEMIA-1-GROSCHEN-1278-1305-PCGS-AU53-NON-PRAGER-TYPE-SILVER-SUPERB-TONED-/331472635049?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d2d4f04a9

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 108 109 110 111 112 113 114 115 116 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1