Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
aha, tak jeste jinak nez jsem myslel :)

kazdopadne "maly lev" to neni, tez kazdopadne Nemeckove "mensi" taktez nema co do cineni s "malym lvem". uz se to tu btw. aspon jednou resilo, zkuste nekdo pohledat.

zda je to podle Nemeckove "mensi lev" se bude muset nekdo mrknout, rozhodne i kdyby nakrasne ano, tak to stejne neresi popisek, ktery u teto polozky neni ok - cimz se to vicemene da uzavrit uz bez dalsiho patrani.
Registrovaný uživatel
Jeden ze znaků malého lva je ten, že průměr perlovce je ca 18 mm. :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Zaujal me tenhle gros Vaclava II. Atypicka koruna, korpuntule v opisech, delici znamenko, co si o tom myslite?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wencaus? Boheime?
Zajímavá mince, nikdy jsem to neviděl, řezač měl špatný den a nebo stará polská práce z Krakova?
Moderátor
Tak tak, toto nie je kutnohorská práca.
Registrovaný uživatel
Aha, no zmatlo me to, ze jsem ty fotky videl na hledacskem webu, holt podvodnici jsou vsude :)
Moderátor
kauto: tos asi špatně pochopil, není to novodobý fake, ale dobová napodobenina nejspíš polské provenience, takže naopak vzácná věc - hleď to dopravit do česka ... ;) (tedy pokud to není přímo hledačský web tuzemský)
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 7. 3. 2016, 17:17. »
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
kauto: tos asi špatně pochopil, není to novodobý fake, ale dobová napodobenina nejspíš polské provenience, takže naopak vzácná věc - hleď to dopravit do česka ... ;) (tedy pokud to není přímo hledačský web tuzemský)


LP strana 9
Registrovaný uživatel
Tak zase jsem chytrejsi, diky JV64, ano prezentovano s nalezovym fotem na LP jak pise bossi
Moderátor
PS: Je to groš ze stejných razidel, jaký publikoval J.Militký v NL 2008/4. Tehdy to byla mince zakoupená odněkud z Polska na allegru.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

je to malý lev nebo to není malý lev?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohl by být, změřte vnitřní (!) průměr perlovce. Pokud je 18 mm, máte jednoho ze dvou typů malého lva. :evil: :evil: :evil:

Ševci napsal
Zdravím,

je to malý lev nebo to není malý lev?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejedná se ovšem o toho "pacatého" :)...
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc. Grošík mi neříká pane. Chtěl jsem se poradit před případnou koupí protože malý lev mi z variant grošů Václava II. chybí.
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Nejedná se ovšem o toho "pacatého" :)...

Né, je to ten "chlupatej", "pacouš" vypadá úplně jinak. Mj. má silné tlapy a "pacy". :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Poprosím kolegy s bližším určením tohoto Václava. Mohlo by se jednat o tzv. malého lva či jen špatně vidím?
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
trutnovak: nejedna se podle me o maleho lva...
Registrovaný uživatel
Fotka nic moc, ale podle mě také NE.
Registrovaný uživatel
Díky, škoda, tak ho zase zakopu.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
jeste lepsi fotky kdyby nahodou...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Je tam trochu dvojraz, ale podle toho co je videt tak standardni Smolik 2...
Registrovaný uživatel
Zajímavostí na něm je spíše skutečnost, že litery C a D vnitřního lícního opisu byly do razidla vypuncovány vylomeným kolkem. To už je sice v odborné lteratuře popsáno, nicméně někteří sběratelé jsou ochotni za tuto ražbu dát drobet větší peníze než za klasického Sm. 2.
Registrovaný uživatel
Jednu dobu to byla celkem vzacnost a na aukru delaly vylomene puncy slusne penize, jak je to ted si nejsem jist. Ale pri pripadnem prodeji to urcite neuskodi zminit:)...
Registrovaný uživatel
Děkuji pánové, zatím nebudu prodávat, ale případně to připíši, když už tak už :-)
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
oliver napsal
je to tak, jak pise TomL, za slusny exemplar je cena vzdy vyssi (i kdyz prave u Vaclava II. je pomer mezi krasne vyrazenymi, prip. zachovanymi kusy a temi, co stavem nepotesi, priznivy, tj. narazit na pekny kus da mnohem mene prace nez u jinych panovniku, protoze grose Vaclava II. byly razeny skutecne velmi peclive).

na reversu teto mince je mirny dvouraz (utrpela tim znacka za uchem lva), ale ne zvlast vyrazny. patina se zda prijemna. mezi pismeny B a O v BOEMIE se zda byt nejake promacknuti pri okraji. celkove je to ale jiste kus nadprumerny, pusobi velmi prijemnym dojmem. hezka pamatka na dedu. kazdopadne, pokud tomu tak neni a minci mate ulozenou volne, vyhradte teto minci zvlastni plastovou kapsli nebo krabicku.

co se tyce varianty, pokud jsem neco neprehledl, je to skutecne nejbeznejsi Sm.2, vylomene puncy to nejsou, maly lev take ne. jeste jsem zapomnel, jisty pokus o podrobnejsi cleneni lze najit v praci (ale pro bezne ucely to nema vyznam):

NĚMEČKOVÁ, Věra - SEJBAL, Jiří: Nález mincí a slitkového stříbra z Černožic. Peníze posledních Přemyslovců a počátky české grošové měny. 1. vyd. Hradec Králové: Univ. Hradec Král. a Muzeum východních Čech, 2006. 301 s. ISBN 80-86703-14-2.

+TomL

Odpovídám až teď se značným zpožděním, ale lepší pozdě, nežli nikdy. Děkuju za bližší informace. Udělal jsem si tedy alespoň rámcovou představu hodnoty jestli jsem to dobře pochopil někde mezi 1-4 tisíci Kč....? Pro představu mi tohle vědomí úplně stačí.
Okraje mince bohužel nejsou na foto, protože se mi tenkrát při focení nepovedlo na větší vzdálenost z ruky líp zaostřit, ale nejsou tam žádné defekty, pokud vím.
Mince je uložena v plastové krabičce na více mincí. Tak ji tam měl děda, tak je tam uložena co pamatuju a tak tam i zůstane.Je tam i spousta jiných mincí... různých od dvacátých let minulého století až po osmdesátá léta, ale pokud jsem správně hledal, nic moc vzácného tam asi není.
Tak děkuju za pomoc s určením :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1