Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
pražský groš Václava II. - var. Smolík č. 2
s pravostí bych neviděl problém
Registrovaný uživatel
Groš je v naprostém pořádku.
Registrovaný uživatel
Dobré ráno.
Asi by som to sem ani nemal dávať (medzi mince),ale tu sa možno dozviem,čo je to za čudo... :roll:
Pozeral som aj repliky,toto som tam nevidel.
Hmotnosť neviem,je to celkom ťažké,priemer je 30 mm.Kov neviem,Al to nie je.
Nemagnetické a vyzerá to ako keby som to vyrobil ja... :roll: :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Litá kopie hliníkáče? :)
Registrovaný uživatel
Neviem.V tej hromádke boli aj hliníkáče (1994 a ešte asi aj iný-nie som doma),ale tie sú menšie.Priemer 25 alebo 27 mm.
-s-
Moderátor
bude to asi olovo nebo nejaka slitina olova. take se obcas pouziva na novodobe kopie. hlinik to nebude. kazdopadne je to novodoba replika, uz jen podle te stylizace koruny. muze to byt lite (odpovida tomu misty vzhled), tim by se vysvetlilo to olovo, pripadne s primesi cinu (neco jako pajka) nebo britania metal (jeste s antimonem). to posledni zminene se s oblibou pouzivalo na falsovani RU zlatniku a korun (viz clanek v FN).
Registrovaný uživatel
Aj ja si myslím,že niečo ako olovo ,keď ma presviedčate,že to nie je Ag. :D
Ešte mám jeden.Vyzerá troška ináč,ale z pohľadu "nadšeného" variantistu musím napísať,že niektoré detaily (dosť) sú si podobné,až rovnaké.Takže odliatok je viac ako pravdepodobný.Na to som nepomyslel.Ani som doteraz nemusel,pretože som ich len včera objavil.Len som ich za svetla odfotil.Hľadal som sám,ale nevyznám sa v tom.
Sklamal ma hlavne ten priemer,keď som pochopil,že ide o Pražský groš.Svetielko nádeje zhaslo už včera. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den děkuji za identifikaci toho sm2 vaclava II jakou muze mit cenu? dekuji lubkon
Registrovaný uživatel
je trochu ořezaný, ale 1000-2000 kč, dle zájmu kupujícího
Registrovaný uživatel
Videl bych to podobne, okolo 1500 Kc.
Registrovaný uživatel
dekuji za informaci lubkon
Registrovaný uživatel
Ahoj, na Aukru probíhá aukce na malého lva mohu požádat o vaše názory zda se jedná skutečně o tuto variantu. Doufám, že jsem nějak neporušil pravidla viz. probíhající aukce. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Na WII tu jsou jiné kapacity, ale za mě je jasně malej.
Registrovaný uživatel
No, vzhledem k tomu pórovitému líci byla ta konečná cena dost šílená ....
Registrovaný uživatel
Taky jsem se na nej mrkl a prisel mi nejaky rozezrany. Agresivni prostredi?
Nicmene nedavno sel maly lev v Sumperku, hezky, ale udelal kolem 17K. :shock:
Registrovaný uživatel
Za kolik šel?
Registrovaný uživatel
8.367,-
Registrovaný uživatel
Děkuji, příště se podobně jako ostatní zdržím předčasných komentářů.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

dostal se mi do rukou grošík, který by měl být Sm1. Není zrovna v ideálním stavu + lehký dvouráz a zrovna v místě, kde je rozdělovací znaménko, vypadá jako upravovaný - je tam od koruny až po R v REX takový podlouhlý dolík... Dal jsem to pod mikroskop a zdá se mi, že je to opravdu Sm1, protože na tečku se mi tam zdá mezi S málo místa - viz pro porovnání stejné místo Sm2. Co vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U některých PG bývá tečka menší a částečně splývá s patkou některého z S, takže nedostatek místa nemusí vždy nutně znamenat, že tam ta tečka není. Nicméně v tomto případě tu pravděpodobně opravdu chybí.
Registrovaný uživatel
Taky ji tam nevidim.
Registrovaný uživatel
Díky Kacurovi a Diwousovi za potvrzení. Ještě mi to nedalo a projel jsem to na 3D a fakt se nezdá, že by tam někdy něco bylo - zase v porovnání s tou Sm. 2 jako v předchozím příspěvku. Jako bonus přihodím i plastičtější hlavu lva pro pokuk...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pořiď si časem lepší, dají se sehnat celkem snadno.
Registrovaný uživatel
Což o to, já bych rád - všechno je ale otázka aktuálního budgetu :) Naživo nevypadá až tak strašně, jak na té fotce. Když si vezmu - dle mě - mého nejhezčího VII - tak v ruce se mi líbí moc, ale na detailním záběru (viz. foto) si říkám co to safra je za zmetek v porovnání s groši, které se tady čas od času na fóru objeví :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Věděl by někdo, popř. existují nějaké doklady v jakém poměru se měnila starší denárová či brakteátová měna za v r. 1300 nově zaváděný pražský groš?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1