Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
2x Sm4, 1x Sm1 a jeden "menší lev"- vidím to správně?
Moderátor
Presne tohle jsou ty klasicke "nezistne" dotazy, ktere nemam moc rad (a asi nejsem sam). Na strane druhe, kdyz uz jde nekdo takhle verejne s kuzi na trh, musi snest i kritiku, takze s chuti do toho a ostatni at se uci za co platit / neplatit. Co se cen tyce, nebudu konkretni, pokud je nekdo nerozumnej a utraci zbytecne, kde netreba, budiz prodejcum vydelek pran. Uprimne - pakinu, co se snazi prodat na acku (i jinde) super kvality (=prumerny stav) Vaclavu II. je opravdu plno (staci se podivat na ty ceny 3-5 tis.). Takze prilezitosti fakt blbe koupit grose Vaclava II. je vic nez dost a dostane se fakt na kazdeho zoufaleho noumu. Mozna ma byt tohle nejaky dalsi pokus, jak "skryte" najit nejlepsi nabidku? Vysledek akce je ale prosty, predem dany. Kdo koupi vse, neni sberatel, ale prodejce a musi koupit levneji, jinak se mu to nevyplati, co s tim jako bude delat? Polovina z toho minimalne jsou pro bezneho sberatele tohoto obdobi v podstate neprodejne / nezajimave kusy, ukazuji se bezne v lepsi kvalite (= cerny petr, cloveku to zustane v ruce a bude prodavat tezce pod cenou). Vylozenou lahudku, na ktere by se dalo zahojit tam taky nevidim, "mensi lev" je takovy pojem / nepojem, vzhledem k tomu, ze neexistuje rozumna typologie, tak si na to dost lidi ani moc nehraje. Co vidim ja je skoro u vsech kusu zacinajici a nekde celkem uz dost velka chloridova koroze (napr. 10 ci 18), takovou mince je lepe si odpustit, sberatelsky je v pripade bezne mince (coz grose Vaclava II. i pres ponekud vyssi cenu proste jsou) uplne nekde jinde, nez nevykorodovany kus. Jsou tam kusy nedorazene, hrube podprumerne. Kdybych byl prekupnik, tak bych za to vic jak deset dvanact tycek nedal a to uz je mi jasny, ze bych se hned zitra skrabal za uchem a premyslel, jakymu noumovi to za draho vnutit.

Tak si popremyslejte, kolik asi muze mit takovy "lot" realnou cenu. Pro sberatele by mel cenu, pokud by v nem nasel neco, co nema a vedel, ze zbytku se zbavi +/- tak, aby byl aspon na nule. Prekupnik musi jit do plusu. Pokud vezmu, ze jsou tam kusy tak za 500-600 CZK a uprimne tam nevidim zadny, za ktery bych ja dal vic jak 1200,-, tak je asi ma cenova predstava jasna ne? Podotykam, ze to kupovat nechci a nechci z toho ani jeden kus. A to mam Vaclavu II. malo.

Zbyva snad jen podotknout, ze tohle je takova ta typicka situace s horkou pachuti ztracenych cennych historickych informaci a sberatelsky temer bezcennych minci. Skoda.

No a jak vypada gros Vaclava II., ze ktery si muzete bezostysne rict trosku vic? Treba takhle (a to neni zdaleka spickovy a ma sve mouchy - ktery z toho lotu se mu rovna?):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taks to nakonec odhadl dobře.
Registrovaný uživatel
je to tak, pán chtěl za vše kolem 30.000,-. Po přečtení jeho příspěvků, co mi vyjely, bylo jasné, že nepotřebuje poradit, ale chtěl jen nabídky
Registrovaný uživatel
Dobrej vecir vinsuju.
Vcelku oskliva dvojka ale chtel bych se poradit o te rubni znacce "skobe". Myslite, ze je to dusledkem dvojrazu?

Diky DWS

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tému orezávania pražských grošov na veľkosť polgroša resp. kwartnika som mal tú česť byť na dvoch prednáškach (kekule - Hlohovec, patason - Kutná Hora, ak som to poplietol, tak sorry). Ak si dobre spomínam, tak v drvivej väčšine to boli groše Jana a Karola, no len pár exemplárov Václava II. Narazil som na túto mincu a predpokladám, že sa jedná práve o spomínané orezávanie, tak pre zaujímavosť sem vkladám foto...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Tak pre zaujímavosť" vlož i váhu, pokud ho máš teda k dispozici :)
Registrovaný uživatel
Zatiaľ nemám, ale už si brúsim zuby :mrgreen:
Registrovaný uživatel
A je to tady už diskutované někde ve vlákně? Potkávám je hlavně na Allegru a teorie kolem by mě zajímaly..
Moderátor
chystam k tomu clanek... ale nestiham. bude v NL. podkladu je k tomu hodne, ale je to polstina a ukrajinstina, takze se to cte pomalu :)
Moderátor
sigur napsal
Na tému orezávania pražských grošov na veľkosť polgroša resp. kwartnika som mal tú česť byť na dvoch prednáškach (kekule - Hlohovec, patason - Kutná Hora, ak som to poplietol, tak sorry). Ak si dobre spomínam, tak v drvivej väčšine to boli groše Jana a Karola, no len pár exemplárov Václava II. Narazil som na túto mincu a predpokladám, že sa jedná práve o spomínané orezávanie, tak pre zaujímavosť sem vkladám foto...


kdybys mel peknou fotku a metrologii, mozna by se mi hodil ;)
Moderátor
Já mám ořezaného Václava II.. samozřejmě pravost dobového ořezání nejsem schopný dokázat, ale můžu minci půjčit na nedestruktivní zkoušky, když bude třeba :)
Když mi to o víkendu připomeneš, tak ho vyfotím, váhu bych měl mít zapsanou a rozměry také :)
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že kromě extra stříbra se středem mince dalo ještě platit..
Moderátor
tenzor napsal
Já mám ořezaného Václava II.. samozřejmě pravost dobového ořezání nejsem schopný dokázat, ale můžu minci půjčit na nedestruktivní zkoušky, když bude třeba :)
Když mi to o víkendu připomeneš, tak ho vyfotím, váhu bych měl mít zapsanou a rozměry také :)


Diky moc, staci mi foto a metrologie, k analyze bych pristoupil jen v pripade duvodneho podezreni.

Ano, s mincemi se platilo - casto je zminovano Polsko, lepe Halicsko-volynske knizectvi, vice pravde ale i s ohledem na nalezy bude uzemi Cervene Rusi ci dokonce se velmi vazne uvazuje o uzemi ovladane Zlatou hordou. Drivejsi nazory na orezavani grosu na velikost kvartniku (ktere se v postate jako jedine dostaly u nas do sirsiho povedomi) jsou dnes vnimany hodne kriticky. Je toho vic, ale nemam v umyslu zde vypisovat to, co shromazduji pro clanek :D
Registrovaný uživatel
Jasná věc, díky
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Aká je normálna cena za takýto dobovo orezaný PG Václava II. v našich končinách? Našiel som nejaké tuším u Schimandla s volačkami okolo 500 czk, ale žiadny sa nepredal. Ďakujem
Moderátor
je to vec zajmu, vetsina lidi to ale nechce a 100% zarucit, kdo to orezal se neda. bud jak bud, je to poskozena mince. kdyby ses ji zbavoval, dej vedet. jana a karla mam tusim za 2-3 stovky (cekal jsem na trochu hezke).
Moderátor
prosim, muzete mi poslat kvalitni fotky tech vasich okrojenych Vaclavu II a taky jejich rozmery a hmotnosti na email? moc diky predem.
Moderátor
Když jsem psal "připomeneš", myslel jsem mailem. Naopak nevidím důvod proč fotky a metrologii neuveřejnit tady :)
Moderátor
protoze sem kvalitni fotku, kterou muzes pouzit nasledne do manuscriptu nenahrajes, server si tu fotku prechrousta a zmensi :)

prosim, klidne vse sem, to mi nevadi, ale me zvlast na email fotky v plny palbe (nebo na uloziste, ale bez vyplnovani emailove adresy, napr.: http://www.uschovna.cz/, ale poslat odkaz emailem)

predem mooooc diky :)
Moderátor
Já nevím, zatím vždycky fotku, co jsem nahrával, server buď vzal nebo řekl že je moc velká... přičemž do cca 1000 x 1000 pixelů nebyl nikdy problém.
Ale klidně to můžu hodit i na úschovnu
Moderátor
prosim
Registrovaný uživatel
Ahoj, co myslíte, jde o Smolník č.2 nebo "rozpláclý" Smolník č.4? Zatím jsem dostal oba názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle toho jak je hezky vyražený bych tipoval Smolík 2
Moderátor
celková fabrika ("velmi hezký vzhled") odpovídá Sm 2 a nikoliv Sm 4
když odhlédnu od "té fabriky" - tak: vidět tam je plný bod bez náznaku kroužku = opět to tedy vychází jako Sm 2
« Poslední úpravu provedl(a) jacx v 26. 6. 2018, 19:32. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1