Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
cooler: lícní strana je XVII.a/1, podle tvaru liter S ve vnitřním lícním opise. Lev mi přijde spíše jako XVIII.a/1. J. Hána má ve své knize ve foto příloze jen jeden kus XVII, kde ten lev není zrovna moc dobře vidět, ale myslím, že u XVII má lev o něco menší hlavu, než je u XVIII. Navíc u toho Tvého je náznak zubů, u XVII je bezzubý lev.

Podle mě tedy av. XVII.a/1, rub XVIII.a/1.
Registrovaný uživatel
Mlok1: řekl bych spíše VI.d, podle té koruny. U této varianty není popsán ten běžný tvar litery N, co tam máš.
Registrovaný uživatel
Děkuji Kacuro. Máš pravdu, koruna je určitě VI. d. Zmátla mne ta litera N a dotažené G v GRATIA, které jsem našel jen u VI c/1. Možná by p. Hána mohl svou typologii doplnit o variantu d/6 :D.
Registrovaný uživatel
Kacuro díky, taky jsem si říkal, že groš má spojené znaky XVII. a XVIII. typu. Tak si do poznámky poznamenám, že by se mohlo jednat o kříženou. ražbu.
Registrovaný uživatel
Citovat
...Prohlédl jsem zdejší vlákno a tyto typy se vyskytují docela často a relativně v dobrých stavech.


.. no, atypické groše se zrovna moc často neobjevují, jsou velmi vzácné a protože jsou to vzácné mince, není ani s podivem, že když už se nějaká taková mince objeví, tak je to nepopsaná varianta.....
Tím, že jsou tyto mince na hodně fotkách zde, tak to jen znamená, že místním sběratelům udělaly radost a oni se o tu radost podělili s ostatními. Tak to sice pak vypadá, že jich je hodně, ale to opravdu není..... ale vše je relativní :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To mi připomnělo, že před Vánoci šel jeden "atypický groš", tedy spíše dobová napodobenina z východu, na Aukru. Bohužel mne někdo přehodil :-((((
Snad jej koupil někdo místní a objeví se v nějakém článečku. Nebyl to někdo z Vás? Docela by mne zajímalo, oč ve skutečnosti šlo.
Registrovaný uživatel
Jj taky jsem si na nej hodil ale i me nekdo prehodil a utekl mi. Ten lev mel hlavu jako robot. Nicmene dam sem neco jineho v dalsim prispevku.

korunka napsal
To mi připomnělo, že před Vánoci šel jeden "atypický groš", tedy spíše dobová napodobenina z východu, na Aukru. Bohužel mne někdo přehodil :-((((
Snad jej koupil někdo místní a objeví se v nějakém článečku. Nebyl to někdo z Vás? Docela by mne zajímalo, oč ve skutečnosti šlo.
Registrovaný uživatel
Prijde mi jako by se tady rezac zelez spletl a udelal ten ocas obracene a pak to v puli cesty po-upravil?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro uplnost tady je lic.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o určenie tohto groša. Ak je to možné, tak až na variant. Bude to jeden z najstarších typov. Vopred ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kresba lva je podobná se lvem posledních grošů Karla IV., koruna nejstarší typ, písmeno A bez dříku, Podle N bych ho určil jako H. 1 a/5,7.
Registrovaný uživatel
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Ahoj. Mohu požádat zkušenější o určení. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Narychlo určeno takto: 1. H. II/a, 2. H. VI/c ( trn vystupující z perlovce do vnějšího opisu, písmeno O, nevidím kroužek za měsíčkem), 3. H. V/ ?, 4. H. IV/a.
Registrovaný uživatel
cooler napsal
Narychlo určeno takto: 1. H. II/a, 2. H. VI/c ( trn vystupující z perlovce do vnějšího opisu, písmeno O, nevidím kroužek za měsíčkem), 3. H. V/ ?, 4. H. IV/a.



Děkuji
Registrovaný uživatel
Proszę o określenie jaki to typ

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdjęcie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s určením. Snažím se určit podle Hány, ale trochu jsem se v tom zamotal. Trochu víc.
Můj zmatený pokus:
Koruna 6
Lev IX.
Rozdělovací znaménko 2
Poradíte prosím někdo, jak na to? Asi jsem to vzal ze špatného konce. Mám jich ještě několik, ale ty jsou ještě v horším stavu.

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě se jedná o Hána XIV b-c. Přesněji to asi určit nepůjde.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji moc.
Můžu poprosit o radu? Když chci určit mrtvolku, třeba jako foto níže, kde mám začít? Od lva, koruny, písma.? Ta Hánova práce je báječná, ale když to človek dělá poprvé, :roll:
Já se snažím to určit, ale ...
N asi 17
Rubní znaménko asi 12
Rozdělovací znaménko asi 2
Koruna asi atypická řada 2
U lva to fakt nedám
Když si to takhle určím, (snad správně), jak v určování pokračovat?

nebo to beru ze špatného konce a mám to rovnou hledat v tom katalogu typů a variant?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V první řadě si podle lva určím které typy jsou možné (tady bych řekl XI, XII, XIV a XV; je hůře čitelná hlava) . A teprve poté se začnu zaměřovat na detaily, tj. koruna - tím se mi zúží výběr možností, rozdělovací znaménka atd. Hlava s uchem vypadají že jsou v jedné rovině, takže bych vyřadil XI, XII a XIV a tím nám zůstává XIV. Dále se ale asi nedostaneme. Tento grošík je ale opravdu špatně čitelný a je tedy možné, že i toto moje určení bude chybné.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Pokud chcete moje mince, pošlu je na maku79@onet.eu
Registrovaný uživatel
Děkuji, koukám na to a hledám nějaké detaily. Teda je to ale fuška, určovat PG Va. IV.
Zlatej FJI.
Myslím, že ve Wencezlavs je obrácené N.
To by mohlo zúžit výběr na
Xv. c4
XV. d1
XV. f2

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
XV to být nemůže kvůli tvaru hlavy - ucho se nachází dole a tvoří s čelistí jednu linii. Lépe než na obecně typ XIV to nepůjde.
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji, To jsem celý já, jak se do něčeho zakousnu, nehledím a nepustím.
XIV.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 186 187 188 189 190 191 192 193 194 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1