Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, jestli má někdo chuť určovat, posílám 4 mince, dík jsem vděčný za pomoc a hezké Velikonoce!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co kdybys to nejdříve zkusil sám a dal sem výsledek k ověření? Takto se to nikdy nenaučíš. Pokud PG sbíráš, měl by ses to naučit ...
Registrovaný uživatel
No, podobnou odpověď jsem od Vás čekal. Pokud tu začátečníky neškolí Dráček nebo pan z Austrálie tak vy. Radši sem už nic dávat nebudu.
Registrovaný uživatel
Nevím, proč se hned škorpíš (tady si tykáme). Podle mincí, které sem často dáváš, tak PG sbíráš. Proč si to tedy nejdříve nezkusíš určit sám? To jsi tak pohodlný?
Registrovaný uživatel
Tak ona je ta prace s typologii, resp. urcovanim variant a podvariant u PG VIV trochu alchymie, az budu u knihy tak se na to mrknu.
Registrovaný uživatel
Díky, nespěchá to, zpracovávám tady větší množství MG a tak mám vypálené oči z Kruga.
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
No, podobnou odpověď jsem od Vás čekal. Pokud tu začátečníky neškolí Dráček nebo pan z Austrálie tak vy. Radši sem už nic dávat nebudu.

Podobná odpověď se také dá čekat, když sem někdo stále dokola davá na určení PG, MG... místo toho se snažit trochu sám.
Ono se poradit jistě dá, ale když se to pořád opakuje tak už je to také jiná :roll: :evil:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Míšeňáky, tedy MG, si pourčuji většinou sám, tedy pokud se nenarazí na něco extra /nedávno ten Braunschweig, ten našel jediný z Vás až ve velmi speciální literatuře/, PG Václava IV a Vladlislava II považuji za dost obtížné na určování. Proto se tady rád obracím na opravdové znalce PG. Ty do nich rozhodně nepatříš, tak mě vynech. Považuji tě tady za všeználka co rozumí všemu a ničemu. Pokud nechceš odpovědět na dotaz, tak si odpusť svoje jedovaté poznámky a realizuj se na Nume.
Registrovaný uživatel
Já se za znalce rozhodně neoznačuji a zda něco trochu znám či ne musí posoudit jiní co opravdu něco z numismatiky znají (dle Tvého vystupování zde i jinde, Tě k nim nemohu řadit ani hrubým omylem)! :roll:
Navíc určovat PG Vladislava II. nebývá většinou nic extra složitého, stačí děravá Hásková a umět se trochu dívat(za předpokladu čitelnosti mince). :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
..člověk sem zajde jednou za čas a už se zase divím. Já mám také letos nějaké divné jaro, ale koukám, že nejsem sama.
petr- ano, pražské groše Václava IV. jsou opravdu velmi složité, takže pokud si na to netroufáš, zkusím se na to podívat... .. vlastně se ani nedivím, zdrovna tyto čtyři v tomto stavu zrovna jednoduché na určení nebudou..
Registrovaný uživatel
-bez záruky, (určeno v rychlosti) ;)
1. Hána typ VI.d/
2. Hána typ XI.a/1
3. něco od typu X. k prvním XIV., nejsem si jistá, je špatně vidět hlava, příště by to chtělo větší foto.
4. Hána typ III.a/
Registrovaný uživatel
Díky, budou li potřeba větší fotky tak je sem dodám. Na pohled tyhle vypadají hezky, ale na popis to je horší...
Moderátor
Tak skúsim aj ja...
1. - VI.d - VI.e ? Nie som si istý či sa ešte jedná o vysokého štíhleho leva, alebo či nejde už o leva s väčšou hlavou typického pre varianty e až f... Inak neviem či dobre vidím, ale mám dojem, že písmeno N v mene panovníka je pre tento typ netypické a nepoznáme ho ani v jednom variante.
2. - XI.a/1
3. - XIV.b/2; XIV.c/2
4. - III.a/1-4
« Poslední úpravu provedl(a) Archypov v 21. 4. 2014, 19:01. »
Registrovaný uživatel
Díky oběma za skvělé určení.
Moderátor
Ak ešte niečo máš, tak vyskúšaj podľa Hánu určiť a potom sem hoď fotky a určenie, pozrieme na to. Ak nemáš Hánu a potreboval by si niečo určiť, tak to sem hoď, aspoň tu nebude nuda.
Moderátor
Tak sem hodím jeden zo starších na precvičenie... či moc ľahké? :twisted:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
když cvičně, tak já bych teda střelil Hána IV.a/2 ale přiznám se, že Václav IV je pro mě stále velká "duchařina" takže nejspíš úplně vedle :?
Registrovaný uživatel
Podle lva to bude dle mého nějaká V.ka Jsem mimo literaturu tak snad to někdo dohledá. :-)
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Moderátor
Ty bláho ja som aj zabudol že som sem niečo dal na precvičenie... No myslím, že LukeH20 trafil, čo poviete na V.a/2? Regulérne mám dojem, že pod lupou vidím medzi koncom chvosta a korunou bodku. Pridá sa ešte niekto k určeniu?
Registrovaný uživatel
S těma pětkama je potíž, Jsou to jedny z nejhůř zachovalých kusů.. Podle tvaru zadní tlapy se nejspíš bude jednat o var. g, i, k. Otázka je, jestli jsem ten tvar tlapy rozeznal dobře :)
Registrovaný uživatel
..ze jmenovaných spíše k/1 , i/ nemá takto velký měsíček na ocase, N má příčku spíše v horní části písmene, otázkou je, zda je tam někde tečka, kterou nevidíme a není to úplně něco jiného, jak píše Archy..
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 3. 5. 2014, 10:21. »
Registrovaný uživatel
dobrý den pomohl by někdo s tímhle grošem.děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle te tlamy mi prijde jako atyp? Pred par dny sel podobny (daleko v horsim stavu) na aukru za 14 stovek.
Moderátor
mam podobny dojem, hezkej kousek.
Registrovaný uživatel
Jojo, je to stejný typ jako ten atyp, co šel tento týden na aukru. Také jsem si na něj přisadil, ale cena šla za trojnásobek mého příhozu ... Tento je ovšem mnohem hezčí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 162 163 164 165 166 167 168 169 170 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1