Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Vykupminci.cz
Numisargo

Václav IV.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
..souhlas s Jacxem, jinak gratulace, šestku s kroužkem jsem už dlouho neviděla...
Moderátor
Mám tu ešte jeden na "pochválenie", naozaj si myslím že pekný grošík. Tu tiež nie je vidieť mačičke príliš na zúbok, ale pod lupou sa mi zdá, že sa jedná tiež o XIV.h/1, teda zrejme najbežnejšia štrnástka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..jo jo, na Vaška slušný kousek, gratulace ;)
Registrovaný uživatel
prosím o pomoc s určením dvou grošíků co jsem nedávno zakoupil.Moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nezlob se na mě, ale chtít něco určit a dát k tomu takto špatné a malé fotky, ještě k tomu různé otočené, je celkem hloupé a troufalé. Chceš, aby si někdo kazil oči a vykroutil krk, ale sám nevyvineš alespoň elementární snahu to určení poněkud zpříjemnit. Osobně budu dělat raději něco užitečnějšího, než plýtvat čas určováním mincí z těchto obrázků ...
Registrovaný uživatel
Víš,já se opravdu snažil.Místo foťáku jsem to naskenoval kvůli detailům,obrázky jsem správně pootočil a byl jsem rád že se mi je podařilo odeslat.Lépe jsem to nedokázal.Ale asi máš pravdu.Možná je hloupé a troufalé chtít po někom kdo je zdráv,aby pomohl slepci na přechodu.Přesto děkuji za Tvůj promarněný čas.
Moderátor
obolus: ten primer je trochu zcestny, protoze protoze ten slepec za svou slepotu vetsinu nemuze. Scan je kvalitativne vzdy horsi nez normalni fotka (myslim tim z fotoaparatu, ne z mobilu). Spravne to pootocene ocividne neni, na PG neni zaznamenany vyjev z hospody, aby se lev a koruna valeli nalezato, doporucuju srovnani s grosikem o 2 prispevky vyse..
Registrovaný uživatel
No moc toho na těch fotkách(scanech) tedy vidět není, ale otočit obrázky a případně barevně upravit, je i pro laika negrafika otázkou cca 2 minut dohromady, tak pokud má někdo věnovat čas určení, co věnovat chvíli čas slušnému nafocení a upravě fotek...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Chlapi,nic ve zlým.Ten příměr jen že jsem po operaci očí.Ale tím nechci nikoho zatěžovat.Pokusím se ještě nafotit klasickým fotoaparátem.Snad to bude o něco lepší.
Registrovaný uživatel
..já myslím, že už si příště obolus dá pozor a snad i ostatní. V zásadě bych to shrnula pro všechny zájemce o určování a to ve všech tématech na tomto fóru - berte prosím na vědomí, že určování mincí je o detailech a k tomu jsou prostě nutností dobré fotky, určování není o věštění z koule.
Teď se ale přeci jen věštit pokusím- první grošík vypadá na typ IX. a druhý na typ III. více až sem vložíš lepší foto. Kdyby jsi měl problém s oříznutím foto nebo otočením, můžeš mi je poslat na mail- pomohu s tím, než se to naučíš, jen jsem časově dost mimo, takže to nemusí být hned. Navíc je lepší fotit ve větším rozlišení.
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 29. 10. 2014, 19:36. »
Registrovaný uživatel
Tak je tady druhý pokus.Pokud se zase nepovede,tak se nehněvejte.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:? Tak se omlouvám.Lépe už to asi nedokážu.
Registrovaný uživatel
To jsou bohužel ještě horší obrázky než minule. Ale zase jsou alespoň dobře natočené. Z takových fotek se PG Václava IV. opravdu nedají s jistotou určovat.
Moderátor
Orezat se to nedalo? Nebo to, co se tu ukazuje, je opravdu maximalni rozliseni fotky?
Registrovaný uživatel
zase jeden lot pražských grošů, který se snažím dostat zpátky sem z Ukrajiny.Je jich 33 ale je vtom jeden háček jsou z Luhanska.Ted mám objednaný tři na zkoušku a pak se uvidí jestli to dojde. Pak to vezmu celý, zjistím podrobnosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mozna prijdou nektere s dirkami navic .)
Registrovaný uživatel
No to by bylo śkoda
Registrovaný uživatel
Kájove a Vaškove... také dobrý adrenalin, zda něco přijde či ne..
Registrovaný uživatel
Dobrej poklad. 😄 Nicmene nemaji Ukrajinci v zakone ze nesmi mince posilat za hranice? Mas na to fintu?
Registrovaný uživatel
jo maj ale zatím všechno skoro došlo až na jednu podvodnici co se jí zalíbily dolárky.
Registrovaný uživatel
je to tam problém, skoro nik nechce posielať za hranice, to isté ešte horšie je to z Ruska.
Ja mám tiež zablokovaných pár mincí v donecku, dúfam že sa to tam ukľudní.
Moderátor
Pekná hromádka, ach jo, k tomu by som si rád sadol. Držím palce nech to v kľude dorazí.
Registrovaný uživatel
Tak moc drzim palec at ti to dorazi, to bude lahudka se v tom hrabat! 😊
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové,
dostal se ke mně tento grošík Václava IV. Má sice celkem pěkně vyraženého lva i korunu s vnějším lícním opisem, ovšem oba vnější opisy jsou na tom podstatně hůře. Váhám jak ho přesně zařadit, řekl bych, že by to mohl být Hána IX. e/1 n. 4, co vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ten je krásnej!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 165 166 167 168 169 170 171 172 173 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Václav IV.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1