Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Vadna desetikoruna?

Vykupminci.cz
Numisargo

Vadna desetikoruna?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim, dostala se mi do ruky tahle "desetikoruna". Ma stejny prumer, jako klasicka, avsak je cca o pulku uzsi. Ma stribrno medenou barvu. Datum razby 2015. Nevi nekdo, co je to zac, treba zert nejakeho vtipalka? Schovavala se mezi petikorunami. Predem diky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrá.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Pěkná.Té by se u mně líbilo. :shock: :lol:
Registrovaný uživatel
Je to zložené z dvoch ofrézovaných, však? Na druhej fotke je vidieť spoj.
Registrovaný uživatel
osobne si myslím, že to naozaj môže byť vyrazené na menšom strižku 5 koruny. pomohla by váha. MAl som takú 5 korunu na 2 korunovom strižku.
Registrovaný uživatel
Trebalo by to zmerat a odvazit. Je to zaujimave. Ak by to bolo pripadne na predaj, mam zaujem: NumizmatSR@gmail.com dakujem
Registrovaný uživatel
Pokud by byla na prodej,dám o 100 kč více než NumizmatSR.Mail mám v profilu.
Registrovaný uživatel
jakkub napsal
Zdravim, dostala se mi do ruky tahle "desetikoruna". Ma stejny prumer, jako klasicka, avsak je cca o pulku uzsi. Ma stribrno medenou barvu. Datum razby 2015. Nevi nekdo, co je to zac, treba zert nejakeho vtipalka? Schovavala se mezi petikorunami. Predem diky.

Podľa popisu a obrázku ťažko odhadnúť o čo sa jedná
- vyzerá, že to nie je strižok 5 Kč - to je oceľ galvanicky pokovená niklom 4,8g (žiadna meď ani medená farba)
- razba je pekne centrovaná, len okraje sú symetricky zničené. Pri použití iného strižku by bola minca vyrazená lepšie/horšie, ale rovnomerne po celom povrchu. Takže skôr by som tipoval na mechanické zničenie
- ako spomína Sigur na druhej fotke to vyzerá na spojenie dvoch rôznych častí
Skúste mincu odvážiť a lepšie nafotiť hranu so zameraním sa na možný spoj na hrane.

Čo sa týka ocenenia, tak je to vec aktuálneho dopytu. Tam poradí najlepšie aukro.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Nemal by byť na hrane aspoň náznak zúbkov?
-s-
Registrovaný uživatel
Aktualne bohuzel nemohu zvazit. Jinak dve casti to nejsou, fotka c. 2 trochu klame. Cca na pulce mince se nachazi naznak typickych vroubku, jake muzeme najit na klasicke desetikorune. Prikladam foto. (Foceno mobilem pri umelem osvetleni - muze klamat)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak bohužel, fotky jsem fotil makrem a asi byla překročen maximální velikost pro nahraný soubor, takže jsou rozmazané..
Registrovaný uživatel
Skús tie fotky jednoducho orezať v editore, aby tam bola hlavne minca a nie papier. To výrazne zredukuje objem dát.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Daj si ju odváziť v zlatníctve,tam majú presnú váhu.Ak je ťažká ako 5 Kč,je to asi jasné.
-s-
Registrovaný uživatel
Zdravim, mel bych zajem, nabizim zajimavou castku, pokud nemate prodano, tak mi dejte vedet na magic130@seznam.cz
Dekuji.
Registrovaný uživatel
No sice nejsem numismatik, takze nic ve zlym.. ale pokud by mi nekdy nekdo v budoucnu neco podobnyho nabidnul, tak bych se akorat maximalne zasmal:-) Za podobnej smuk je i petikoruna moc penez..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle: mas pravdu v tom, ze nejsi numismatik:).
Ja sice novodobe veci nedelam, ale o podobne "zmetky", paklize to je skutecne takto z vyroby, byva mezi sberateli zajem (viz jiz nekolik nabidek vyse). S prodejem bych se rozhodne neukvapoval...
Registrovaný uživatel
Hlavně by místní supi měli dodržovat pravidla fóra:

7 ) Pokud zde chcete prodávat své sběratelské předměty, vždy uveďte pevnou cenu, není povoleno zakládat zde netransparentní aukce typu „kdo dá víc“.

Pán nikde nenapsal, že je mince na prodej, ale nabídek se tu najednou ukázala spousta
Registrovaný uživatel
jedna-dve kvalitne fotky by vsetko vyriesili.
pre mega velke fotky nahraj obrazky na http://img.janforman.com/ a vloz sem odkaz
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Ja sice novodobe veci nedelam, ale o podobne "zmetky", paklize to je skutecne takto z vyroby.................

A tomu práve neverím.Z výroby(z mincovne ) to zrejme je,ale je to úmysel a nie náhoda.Taký strižok sa do lisu dostane len vtedy,keď ho tam niekto dá.A pre mňa to prestáva byť tým pádom zaujímavé.Odložil by som si to,ale nikdy nekúpil.
Môže byť rarita 2€ minca so stredom z 50 pfennigu?Pre niekoho možno,pre mňa nie. ;)
Možno by som to nespochybňoval,keby som nevedel,čo všetko bolo kedysi možné v Kremnici.Za fľašku.. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
To určitě stojí za úvahu. Není to klasický zmetek z výroby. Můžeš to jak to chodívalo v Kremnici trochu rozvést?Taky nemám rád nějaké umělé "rarity".
Registrovaný uživatel
Mám známeho,ktorý si to v Kremnici vedel zariadiť.So zamestnancom mincovne.Ako to už realizoval on,to neviem.Jednostranné,dvojaverzové,dvojreverzové,pootočené mince sa takto dali zohnať.Nie každému,samozrejme.A nie je to len JPP,tomu verte.Zajtra s ním možno budem,ak nezabudnem,tak sa ho na nejakú podrobnosť opýtam.Pamätám si,že niektoré mince potom predal za 4-5 tisíc.Skúsenému numizmatikovi. :roll:
Chcel som,aby sme sa tam išli popýtať už v € časoch,ale ten dotyčný vraj už nežije.Veď to už aj bolo dávno.
Teraz si poviete,že sú to rozprávky,je mi to jedno,vy toho známeho nepoznáte,ja áno.Dokáže "nemožné" :mrgreen:
Môžem vám sem dať pár obrázkov mincí,o ktorých ma nikto nepresvedčí,že vznikli pri bežnej výrobe,ale sú to už súčasné mince.Keď sa to dá dnes ( a ešte v slávnom,dokonalom Nemecku),prečo by to nešlo pred XX rokmi na Slovensku?
Tá 10 koruna je svojim spôsobom rarita,ale je to "umelina",ako píše bertik.
Bijú sa do pŕs ako majú všetko chránené,zrejme to tak nebude.Nie zrejme,ale isto.Doma ju nikto nevyrobil.
-s-
Registrovaný uživatel
Bez zbytočných slov.Je to možné ????
Je.(????)
Stať sa môže všeličo,ale vyraziť 10c na pfennigu z roku 1965,to už snáď nie. :roll:
Zdanlivo to je mimo pôvodnú tému,ale myslím,že celkom nie.
Lisu je jedno aký strižok sa mu ponúkne.
;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No pekne. To by som do nemcov nepovedal, že sa vedia tak zabávať.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Je toho moc,nechce sa mi to hľadať.A načo? Ako ukážka,že všetko je možné to stačí. ;).Ja mám radšej malý "kiks",ale nech je pravý.
-s-
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
No pekne. To by som do nemcov nepovedal, že sa vedia tak zabávať.

Možno v tých A,D,F,G,J robia Turci..To nie sú žiadni suchári.Nemci to ale zbierajú o 106. :mrgreen:
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Vadna desetikoruna?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1