Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Varianty 1 korun a 2 korun ČR

Vykupminci.cz
Numisargo

Varianty 1 korun a 2 korun ČR

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravíčko,

Sbírám mince našeho území, zejména ČR a Československa.

Jedná se mi o 1 a 2 kačky - sadové mají jinou signaturu autorky a oběžné též, týká se to vesměs všech ročníků po roce 2000, alespoň, co jsem zjistil z katalogu pana Moravce, nicméně třeba dvoukoruna 2010 má alespoň dle toho co já mám doma, pouze jednu variantu, sadová je stejná jako ta která se dá najít v oběhu a katalog uvádí varianty dvě. Dvoukoruna 2012 má též jednu variantu a tu už katalog uvádí správně. Zajímalo by mne jestli někdo vlastní sady 2014, 15 a 16 a zda jsou oběžné odlišné od těch sadových, poněvadž třeba 2017 dvojkoruna má jen jednu variantu (sadu mám doma)
Doufám, že je to tak nějak srozumitelné a že mi někdo poradí, kdo též sbírá varianty oběživa.

Díky moc.

PS: Zajímá mne to rovněž proto, abych věděl, zda investovat do sad 2014 a2016, poněvadž všechny nominály se dají najít v oběhu, avšak netuším, jestli mají varianty, či nikoliv, na internetu jsem zkoušel hledat a psal jsem i do mincovny, zatím bez odpovědi.
« Poslední úpravu provedl(a) Vojtinzo v 19. 6. 2017, 18:51. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Ohledně 2 Kč 2010 tak tam mám také prpblém, nemohu zjistit rozdíl dvoukoruny z oběhu a ze sady. Proto jsem si objednal dvoukorunu 2010 u které je uvedeno že je ze sady. No uvidím.
Jinak musím upozornit že se v sadách občas najde mince pro oběh, např. v sadě 1995 - 5 Kč. v sadě 2011 - 2 Kč. A určitě i v dalších sadách.
Pokud jde o 2 Kč. 2012 tak mám dvě varianty, rozdíl je u základny 1, dále ve vlnkách znázorňující kožich.
U sad 2013, 2014, 2015, 2016, jsou rozdílné koruny i dvoukoruny. U sady 2017 dvoukoruna, u koruny nevím, nemám z oběhu žádnou.
Ohledně investování do sad pro varianty mincí, no nevím. To je snad lepší sledovat počet vyražených mincí a počet vydaných sad.
Doufám že vám to trochu pomůže.
S pozdravem vlaho.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

moc děkuji za odpověď, vážím si jí. S tou 2012 jste měl opravdu, opravdu má jednička širší/užší základnu, nicméně na vlnkách jsem rozdíly nezjistil.
A rozdíly v 14, 15, 16 a 17 jsou jaké prosím pěkně? Jedná se o jinou variantu podpisu nebo je jiný rozdíl? Já mám třeba sadu 2017 a mezi oběžnou 2 Kč a sadovou jsem nenašel byť jediný rozdíl, mohl byste mi doplnit indicii, prosím?

Jinak děkuji za odpověď a jestli je tomu tak, tak do těch sad půjdu, chtěl bych mít všechny varianty od každého ročníku, poněvadž nesbírám kvůli investici, nýbrž pro zábavu a jako koníček.

Hezky den

Vojtinzo
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
Ty vlnky ( kožich ) : první a druhá řada má některé vlnky více u sebe - až spojené - u sad.
Je to u všech mincí u kterých píši vlnky.
Některé rozdíly:
r. 2014 - 1Kč. - čárka nad Á - ČESKÁ , vlnky,
2Kč. - podpis autorky, vlnky, čárka nad Á

r. 2015 - 1Kč. - čárka nad Á, vlnky, podpis aut.
2Kč. - podpis, háček nad Č - ČESKÁ, 5 u ročníku,

r. 2016 - 1Kč. - čárka nad Á - ČESKÁ, vlnky, podpis,
2Kč. - čárka nad Á - ČESKÁ, vlnky, 1 a 6 u ročníku.
U té čárky se jedná o sklon a délku.
Když budete něco chtít rozebrat, vysvětlit, napište mi na email: vladimirholec.1950@seznam.cz
S pozdravem vlaho
Registrovaný uživatel
Jo kožich u lvíčka, už to chápu, konečně, hned to zkontrokuji. Tak děkuji za indicie a co ta dvoukacka 2017 ? Tu jste neuvedl. 🙂 U té je co jinak? Podpis je indenticky s oběžnou. Takže možná Á ? Nebo vlnky v kožichu? 🙂
Děkuji za email, jistě ho vyuziji.
Registrovaný uživatel
Chtěl bych se zeptat zda má někdo seznam všech variant mincí 1 a 2kč, Zapracoval bych ho do seznamu který je zde na začátku fora, přehled mincí a chyboražeb 1993 až doposud
_______________
Díky, za každý nový přírůstek do chyboražeb

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše mince » Varianty 1 korun a 2 korun ČR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1