Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Varianty 100 Kčs/1961

Vykupminci.cz
Numisargo

Varianty 100 Kčs/1961

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
majkl > já tomu rozumím - mám R34 a tam je číslovač stejný jako na 10/60 (tj. malý) a rozdíl od 100/61-P je skutečně patrný jen okem.

Zajímavé velmi - vypadá to na variantu ;-)
Registrovaný uživatel
acme, díky! Konečně rozumná odpověď... ;) Já mám totiž opravdu málo srovnávacího materiálu. Ta moje stovka je vysoké R-ko, přičemž P se tisklo po R. Že by se číslovač změnil "někde ke konci R-ka" a ne až s novou sérií?
Moderátor
tak hezky česky pro naše spoludiskutovače - přeměřte si svoje eRka :)))

zbystřil bych u sérií R72 - R96 (poslední čtyřiadvacítka). stačí přiložit ke kterékoliv sérii P a dát proti světlu - číslo bude buďto kratší nebo stejně dlouhé (tipuji tu první možnost ;-))
Moderátor
> majkl > prosím, můžu dostat scan jak té série P tak té R mailíkem - y160z@seznam.cz ? díky
Registrovaný uživatel
acme, odesláno (doufám, že stačí líce). Kdyby nedorazilo nebo byl nějaký problém, dej vědět na mnovak55@volny.cz
Moderátor
dorazilo to v pořádku. díky
Moderátor
Takže - sehnal jsem si vzorek série R85 - 400346 (z desky R73 - R96) a potvrzuji, že jde skutečně (jako v majklově případě) o číslovač 1c - tj. secesní nový (délka 18,5 mm), tj. varianta, kterou Bajer nezmiňuje (!!!).
U starší (již zde zmíněné série) R34 - 860051 (z desky R25 - R49) je číslovač 1a - tj. secesní malý (délka 17 mm).

Prosím ostatní - koukněte, jestli máte někdo nějakou z desky R50 - R72 (vyšší i nižší kontrolní čísla) + R73 - R96 (kontrolní číslo nižší než 400346) a přeměřte, o jaký číslovač jde.

Já tipuji, že R73 - R96 budou všechny s číslovačem 1c, kdežto R50 - R72 ještě s 1a, ale kdoví.

Každopádně - majklovi uznání za odhalení varianty! :-)
Moderátor
Mimochodem - konzultoval jsem to s člověkem, který má o tomto šajn. Potvrdil mi, že v době tisku poslední desky série R (tištěno 1975 - 78 ) došlo k přechodu na nový číslovač, takže je pravděpodobné, že došlo k výměně číslovače.

No jsem zvědavý, kdyby se ukázala nějaká R73 - 96 s nižším kontrolním číslem, že má ještě číslovač 1a. Opravdu pěkné věci k bádání :-)
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 15. 11. 2010, 13:27. »
Registrovaný uživatel
acme, díky za pochvalu! Celé to vzniklo tak, že jsem chtěl R-ko s 1a, dostal jsem něco, co jsem ani nechtěl, a pěkně se naštval...
Registrovaný uživatel
s. R 62 č. 557285 číslovač 1a 17 mm, secesni malý.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem se soustředilna R kové série. Zakoupil jsem R 85 ve stavu UNC, potvrzuji číslovač "SECESNÍ VELKÝ " . Takže myslím, že máme další variatu. číslo 397907. Zase je co dosbíravat.
Registrovaný uživatel
Takže kdo tuto variantu nemá, máte šanci ji ještě rychle koupit , č.a. 1320356373
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
při prohlídnutí aukra by to mělo být nejdříve od 25 - 48 č. 861 316 (našel jsem jen tisklé ještě roku 91 a ty mají jen grafotechnu, takže tisk těchto sérií od 92 ???), ale každopádně 49 - 96 už má vždy secesní

Šenfi, asi to je z mojej strany zúfalý pokus po cca dvoch rokoch, ale predsa ... Čiste náhodou foto/scan tej 861316 by nebol ?
Registrovaný uživatel
trava napsal
Ve sbírce mám D 44 č.113014. aspoň něco do vínku, po dlouhé době.

Pročítám tu toto téma a snad nevadí že po tolika letech také přispěji.

Aktuálně mám tyto varianty : série D 45 - 831477
D 46 - 300225
D 49 - 394391
D 50 - 553440
D 51 - 485923
a snad ještě sérii B : B 48 - 013025
Moderátor
Brett napsal
Šenfi, asi to je z mojej strany zúfalý pokus po cca dvoch rokoch, ale predsa ... Čiste náhodou foto/scan tej 861316 by nebol ?

tak po dalších 4 letech jsem si to přečetl :)
Pokud je to stále aktuální, mrknu jestli jí stále mám
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
Brett napsal
Šenfi, asi to je z mojej strany zúfalý pokus po cca dvoch rokoch, ale predsa ... Čiste náhodou foto/scan tej 861316 by nebol ?

tak po dalších 4 letech jsem si to přečetl :)
Pokud je to stále aktuální, mrknu jestli jí stále mám

Jasná, že je to aktuálne !!! Veď ja tu celé 4 roky každý deň pozerám, či sa ozveš ;) Ak máš foto / scan, tak budem rád ;)
PS: príspevok #8
« Poslední úpravu provedl(a) Brett v 2. 1. 2017, 21:20. »
Moderátor
tak už jí nemám. Nechal jsem si jen kousky v "N", ostatní jsem vloni vypustil na pobočkové aukci.
Moderátor
mimochodem, stále platí moje poptávka po údajích z viditelného/ UV číslování ze sérií P, R, T a X (01 - 48 ). Případně i jiných nominálů z té doby, kde je použit stejný systém šifrování.
Registrovaný uživatel
Zdravím.
100 korunových bankovek mám docela dostatek, určitě Vám mohu potřebné údaje poskytnout. Máte na mysli 2 místné anebo 6 místné čísla ?
Moderátor
to by bylo skvělé. Šlo by mi o kombinaci viditelné série (2 místné + písmeno) a čísla (6 místné) spolu v porovnání s UV sérií (4 místná).
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
mimochodem, stále platí moje poptávka po údajích z viditelného/ UV číslování ze sérií P, R, T a X (01 - 48 ). Případně i jiných nominálů z té doby, kde je použit stejný systém šifrování.
On se ti někdo Jendo po 4 letech ozve :D . Já jsem Jéňo musel, nedalo mě to. Smál jsem se, když jsem to pročítal.
Moderátor
4 roky... standard, ale myslím, že zrovna ty jsis na to u mě už zvyk, ne :)
Registrovaný uživatel
no právě a pan T. jistě také :), ale to pak je o tom adrenalinu, viď ... 8)
Registrovaný uživatel
Zdravím, dnes mi přišel nový katalog od Aurea a docela mě přek apila cena za sériiX25-48 čísla do 040040. Opravdu až 40000kč? Tráva to tu psal, že z toho jednou bude rarita

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Varianty 100 Kčs/1961

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1