Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » veletrh Sběratel 2010

Vykupminci.cz
Numisargo

veletrh Sběratel 2010

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Veletrh sběratel 2010 se blíží, letos se ho chystám navštívit poprvé, tak se chci zeptat zkušenějších, jestli na takovýchto akcích nejsou předražené bankovky Československa 1926-45. Jako začátečník mám na mysli běžné bankovky. Věřím, že ty cenné tam budou pořádně "osolené".
Registrovaný uživatel
nechci odrazovat, ale svoji premiéru jsem si odbyl loni, a byla to současně s největší pravděpodobností i derniéra. Samozřejmě záleží, pro co tam člověk jde, já jsem si bláhový myslel, že by se tam daly pořídit nějaké chybotisky, nebo zajímavé vzácnější bankovky no a těžce jsem se zklamal. Navíc způsob prodeje mi absolutně nevyhovoval, myslím, že kdo tam přijde hodinu po slavnostním vpuštění davu do sálu už tam moc nových věcí, co by se nedaly koupit na aukru, neobjeví.
Registrovaný uživatel
Pokud se tam něco ukáže, šance koupit je většinou maximálně než se otevře pro veřejnost...
Registrovaný uživatel
je to podobná situace jako v předsálí každé větší aukce ... t.j. na stolech je toho celkem dost, ale zajímavější materiál si často vymění prodejci mezi sebou ještě než to začne. Jinak bych nováčky neodrazoval od návštěvy, ceny tam u běžnějších věcí nejsou zas tak šílené .. navíc tam občas obchází někdo s albem, je to i o štěstí na něj třeba natrefit někde mimo stánek a dostat se tak ještě k neprobranému albu.

Krom toho někdy i zahraniční prodejci tam občas mají nějaké Československo, před 2 roky si vybavuji že jsem u jednoho Poláka koupil něco z LONDÝNSKÉ EMISE za velmi pěkné ceny ...
« Poslední úpravu provedl(a) jirka72 v 23. 8. 2010, 19:52. »
Registrovaný uživatel
neodrazuju, jen jsem napsal svoji osobní zkušenost, určitě tam řada lidí nějaké svoje štěstí našla. Co se týče cen tak mi přišly férové, určitě bez jakékoli veletržní přirážky.
Dráčku, jak se tam dostat před otevřením veřejnosti, když osobně neznám žádného z vystavovatelů, s žádným sběratelským materiálem neobchoduji a jsem prostě jen pěšák?
Registrovaný uživatel
sabatapetr napsal
neodrazuju, jen jsem napsal svoji osobní zkušenost, určitě tam řada lidí nějaké svoje štěstí našla. Co se týče cen tak mi přišly férové, určitě bez jakékoli veletržní přirážky.
Dráčku, jak se tam dostat před otevřením veřejnosti, když osobně neznám žádného z vystavovatelů, s žádným sběratelským materiálem neobchoduji a jsem prostě jen pěšák?


jasne, tak ono kdyz tam jde nekdo hledat chybotisky a nejake speky, tak je to skoro zbytecna cesta ... no, nikdy se nema rikat nikdy, ale tohle je hodne o nahode na neco takoveho narazit ... :?
Registrovaný uživatel
no já jsem jen na ty špeky :) teď už vím, ale předtím jsem neměl představu o čem to tam je
« Poslední úpravu provedl(a) chybotisky v 23. 8. 2010, 20:11. »
Registrovaný uživatel
sabatapetr napsal
...
Dráčku, jak se tam dostat před otevřením veřejnosti, když osobně neznám žádného z vystavovatelů, s žádným sběratelským materiálem neobchoduji a jsem prostě jen pěšák?

Pak asi nijak... :?
Registrovaný uživatel
sabatapetr napsal
no já jsem jen na ty špeky :) teď už vím, ale předtím jsem neměl představu o čem to tam je


takový špek se kolikrát spíš najde na nějaké malé burze u nějakého dědy ... na sběrateli jsou dost drahé stoly, takže se to vyplatí jen velkým prodejcům
Registrovaný uživatel
určitě je to spíš o kontaktech a náhodě, většinou se tyhle věcí třeba ani přímo nenabízí, ale když se člověk zeptá... Ale nesbírám dlouho a zatím jsem se k takovýmhle setkáváním s kolegy sběrateli neosmělil.
Apropo to mi připomnělo, asi nejlepší zdroj chybotisků, co jsem zatím objevil, a to sálové aukce u Klima, se na jejich stránkách pro mě záhadným způsobem ztratily. Je to tím, že jsou prázdniny anebo už jako nebudou? Neví někdo?
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Pokud se tam něco ukáže, šance koupit je většinou maximálně než se otevře pro veřejnost...
+++1
Registrovaný uživatel
Už jsi asi všechny chybotisky vykoupil, tak nemá Klim co prodávat! ;)
Moderátor
Dracek: (Sorry za dotaz mimo tema) Jak to tam vypada s mincemi? Da se tam rozumne koupit antika?
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Už jsi asi všechny chybotisky vykoupil, tak nemá Klim co prodávat! ;)


eh nekoupil jsem tam zatím ani jeden, protože sbírám asi tak dva roky a ty nejlepší kousky mi dávno utekly :(
ale vůbec, myslím, že na těch sálovkách mají (měli) nejširší a nejkvalitnější nabídku papírových peněz u nás
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Dracek: (Sorry za dotaz mimo tema) Jak to tam vypada s mincemi? Da se tam rozumne koupit antika?


slušnou antiku jsem tam v minulosti potkal jen u dvou prodejců: Rauch a Aurea... (jinak nic či podřadné)
Registrovaný uživatel
2.9. jedu z Moravy ráno na otevření. Jede někdo?
Registrovaný uživatel
Ja a Jirka určite :-) Kto ešte?
Registrovaný uživatel
Ja taky :-)
Moderátor
já se taky chystám, ale zajdu tam až v pátek nebo sobotu (nesnáším davy :) )
Registrovaný uživatel
My čo ideme už v prvý den,
mohli by sme dať nejakú spoločnú kávičku alebo posedenie, hm?
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
My čo ideme už v prvý den,
mohli by sme dať nejakú spoločnú kávičku alebo posedenie, hm?


jasne, my jsme spolu uz domluveni, jestli tam bude "rihav", tak toho urcite neprehlednu. Jinak nevim, "trava" vaha, a co "mischel13" - budes hned prvni den ??
Registrovaný uživatel
Hanes159 a jhkr prídete ak čítate diskusiu?
Registrovaný uživatel
NumizmatSR napsal
My čo ideme už v prvý den,
mohli by sme dať nejakú spoločnú kávičku alebo posedenie, hm?

To je dobry napad, jsem pro..
Registrovaný uživatel
Ok, tak už sme traja :-)
Moderátor
Dracek napsal
tenzor napsal
Dracek: (Sorry za dotaz mimo tema) Jak to tam vypada s mincemi? Da se tam rozumne koupit antika?


slušnou antiku jsem tam v minulosti potkal jen u dvou prodejců: Rauch a Aurea... (jinak nic či podřadné)

Diky za info. Bohuzel Aurea ma vetsinou vyssi ceny a Rauch vetsinou uz uplne nerealne (s ohledem na nas trh), doufal jsem ze se tam objevi neco za rozumne ceny :( Ted docela zvazuju, jestli to vubec stoji za den dovolene..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » veletrh Sběratel 2010

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1