Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Veliká sbírka obrazů

Vykupminci.cz
Numisargo

Veliká sbírka obrazů

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

chystám se rozprodat velkou sbírku obrazů a rád bych s místními odborníky poradil, jestli je tam něco zajímavějšího, řekněme od hodnoty 4000 Kč a výše: https://goo.gl/photos/X2TvErCupJYT6nM49

Přiblížit detail si můžete kliknutím na obrázek a vpravo nahoře je pak znak lupy.

Vím, že se to asi strašně těžko odhaduje a co jsem se koukal na různé aukce, jsou autoři, kteří mají obrazy od 10.000 - 100.000. Ale spíše mi jde o to, abych tam něco významného neminul, sám tomu vůbec nerozumím. Z autorů mám Jožu Úprku, ale ke spoustě malířů jsem nic nedohledal nebo nevím, jestli jsou to oni a ne shoda jmen
Zároveň, kdyby pak měl někdo některý obraz či obrazy zájem, může mě kontaktovat, po zjištění alespoň hrubého cenového rozsahu budou k prodeji.

Děkuji za případnou pomoc
Registrovaný uživatel
Tak nejdřív vyřaďte všechny obrazy, které mají zezadu nálepky s tištěným popisem, kde najdete umístění originálů (je to ten Fridrich, Huysum atd...). K cenám obrazů se obecně nevyjadřuji, mám ale důvodné pochyby o tom Úprkovi. Proto jsem trochu zagůglila a přikládám obraz "Myjavanka"- (na stránce http://www.aloos.cz/cs/detail?item=76 lze prohlédnout lupou, takže si můžete prohlédnout detaily originálu). Bohužel ani rub obrazu nevypadá věrohodně- pravděpodobně tam bylo původně napsané: kopie obrazu Joži Úprky, s tím, že slovo "kopie" někdo odstranil...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Naprosto souhlasím s Kolemjdoucí, že Úprka není Úprka. A není to ani žádná sbírka, ale náhodně shromážděné zboží.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Naprosto souhlasím s Kolemjdoucí, že Úprka není Úprka. A není to ani žádná sbírka, ale náhodně shromážděné zboží.


Ano, přesně to mě taky napadlo. Slovo "sbírka" bych v tomto případě opravdu nepoužila.
Moderátor
Dobrý mišmaš - od Dürera až po současnou "modernu". Aneb vítězství kvantity nad kvalitou. Kéž by si raději dřívější majitel (pokud jde ovšem o sbírku) pořídil místo tohohle "portfolia" nějaké 3-4 slušnější obrazy...
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji za názory. Uznávám, že slovo sbírka je v případě diskuze se sběrateli irelevantní. Jak jsem říkal, nejsem vůbec odborník, šlo mi jen o to, jestli tam není nějaký zajímavější kousek. Jak říkám, spoustu autorů se nepodařilo dohledat a pak jsou zde ty shody jmen. K tomu Úprkovi nic netuším, zmiňoval jsem ho, protože to bylo to jediné jméno, co jsem zaručeně dohledal.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Veliká sbírka obrazů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1