Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropské známky » Velké album evropských známek (1938)

Vykupminci.cz
Numisargo

Velké album evropských známek (1938)

Moderátoři: Akir, ikanek, Pavel_III, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všem,

Rád bych radu od zkušených. Dostal jsem k vánocům staré album známek "Schaubek Briefmarken Album - Mittlere ausgabe 1938 - Europa" a chtěl jsem se zeptat je-li adekvátní do něj dále doplňovat známky a pokud ano tak jakým způsobem. Např. ražené dolepovat na nálepky ? Já osobně bych použil filatelistickou folii a vyrobil z ní kapsičky jak pro nové tak i pro ražené známky.

Raději se ptám abych něco nepokazil, přece jenom to album už má nějakou hodnotu ..... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
P.
Moderátor
Pečiatkované známky dávať do havidiek si myslím, že ich predraží. Pečiatkované ja lepím filatelistickou nálepkou, len známky ** kvality dávam do havidiek.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dobrá dobrá .... já osobně nálepky nemám rád, protože svým způsobem je to zásah do známky. Vzhledem k tomu, že na doplnění zas takových známek do alba nemám asi bych zvolil pošetky i za cenu toho že mají větší cenu než známky. Myslím, že hlavní výhoda je že se na známku můžu kdykoliv podívat aniž by absoulovala proces nálepky. ;)
_______________
P.
Moderátor
Hrúbka strán toho alba sú natoľko hrubé, resp. silné aby na jednej strane udržali toľko havidiek? Predpokladám, že v dobe vydania alba ešte havidky neboli, a ani nepredpokladali ich použite ani v neskoršej dobe. Tieto alba boli vydávané vyslovene na vlepovanie známok.....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
No to máš zase pravdu to jsem nedomyslel. Při představě, že na každé stránce budou pošetky ... listy jsou opravdu tenké vzhledem k počtu stránek. No takže přistupuji tedy na nálepky. Dělat to budu asi výhledově protože toho mám dost.

No vida jsem rád za tohle forum kde se dá debatovat :) Takže děkuji za připomínku ... asi bych na to taky přišel ale až pozdě ;).

Díky P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
Pokud jsou známky z obou stran listu pak je na 100% jisté, že tam musíš dát nálepky, protože pod tíhou hawidek a lepidla by se ti zkroutily. Také bych se přikláněl k názoru smitha, že i kdyby byly jen na jedné straně pak by se to zvlnilo.
Registrovaný uživatel
Jo jo já jsem si to nějak neuvědomil ;). Říkám asi by mi to došlo až bych si k tomu sedl. Ale řeknu Vám pro někoho jako já (začátečník) určovat a rozlišovat známky Evropy do roku 1938 je teda něco. Mám teda katalog Scott 2009 který je v AJ což ještě zvládám ale Michel -celé Německo- ta němčina to je terno :).
_______________
P.
Registrovaný uživatel
ahoj já mám tyto schaubek alba 2 ks 1941 a 1942.a lepím do nich na nálepkách. hawidky my u jiného alba skroutily stránky tyto alba mají několik set stran proto dávám nálepky.kdyby jste někdo věděl o dalších schaubek albech 38,39,40.42 1 díl. rád koupím děkuji
Registrovaný uživatel
Škoda, že jsem tohle nenašel před 4 lety (nyní je 2016). Napsal bych Vám - prodat na aukru. Tato verze alba Schaubek nezaslouží vylepování čistých známek (ty se lepí opravdu jen na albové listy pro uvedený jednotlivý stát či známkovou zemi), natož hawidky, do těchto verzí lepím zásadně pouze razítkované známky. Omylem jsem koupil oboustranně tištěné Jugend ausgabe. Aby se známky z obou stran nezachytávaly, koupil jsem průklepák v Krkonošských papírnách v Hostinném (je třeba najít vhodné místo pro "líznutí" Herkulesem a přilepit, průklepák je A4). Jugend ausgabe je mládežnické album, které má sem tam známku vytrženou ze série a nedá se do něj seriózně sbírat (zaplníte stránku, ale vše je "vytrháno z kontextu"), podobně je to s tímto albem Mittlere- třeba těch razítkovaných albánských je 6 (zde jedna), podobně s těmi orlicemi, těch je 5 atd. Sbírám vnukům do dvoudílného alba Schwaneberger Evropu (do 1923 a do 1927). Do jednoho alba Schaubek Zámoří (1916). Dost listů jsem díky dubletám albových listů Evropy mohl dokreslit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Evropské známky » Velké album evropských známek (1938)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1