Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Velmi staré plátno Ježíše Krista (autor?)

Vykupminci.cz
Numisargo

Velmi staré plátno Ježíše Krista (autor?)

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Chtěl bych vás poprosit o pomoc s hledáním autora tohoto plátna. Je bez signatury. Ani vpředu ani zezadu žádný podpis.Jediné co vím je že je v majetku mé rodiny cca 60let. Velikost 35x26 cm Děkuji všem kteří budou ochotni mi poradit, za váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Erick Rush v 29. 8. 2019, 18:10. »
Registrovaný uživatel
Rustikální záležitost , autora , pokuď není znám nelze dohled...
Registrovaný uživatel
Škoda... Velmi mě to zajímá. Aspoň období,styl,trochu odborný popis? Prosím.
Registrovaný uživatel
k samotnému obrazu nemám co říct. Klidně to může být druhá polovina XX.století, fakt netuším , třeba to někdo dokáže určit přesněji. Možná podle druhu plátna? Spodního rámu? O autorovi si spekulovat neodvážím už vůbec. Můj soukromý názor je ten, že to je (aspoň tedy pro mě) nezajímavá práce.
Ale mám poznámku na okraj: toto není "velmi staré plátno".
U obrazů se stáří počítá v řádech stovek let. To není jako u lidí... :P
Registrovaný uživatel
Tá krv nemá chybu... Okrem iného. :)
A podľa mňa je to silno "nové" a nepodarené.
Dovolil som si, aj keď Ty si zvedavý/á na odborný názor.
Ten by bol asi ešte tvrdší ako to, čo som napísal ja.
-s-
Registrovaný uživatel
Děkuji vám za váš názor a hlavně za váš čas. Po prostudování plátna pánem z aukční síně bylo dílo zhotoveno okolo roku 1600 pro majetnou, pobožnou rodinu. Styl středoevropské školy. Předběžný odhad ceny 70k Prodat ho nehodlám. Jen pátrám po jeho původu.
« Poslední úpravu provedl(a) Erick Rush v 7. 9. 2019, 22:09. »
Registrovaný uživatel
Erick Rush napsal
Děkuji vám za váš názor a hlavně za váš čas. Po prostudování plátna pánem z aukční síně bylo dílo zhotoveno okolo roku 1600 pro majetnou, pobožnou rodinu. Styl středoevropské školy. Předběžný odhad ceny 70k Prodat ho nehodlám. Jen pátrám po jeho původu.


Dobrý den, tak to mě opravdu zajímá... prosím, nemohl byste sem dát posudek na ten obraz? A případně, a to by bylo taky fajn, i nějaké detaily malby plus fotku rubu obrazu?
« Poslední úpravu provedl(a) Kolemjdouci v 8. 9. 2019, 8:21. »
Registrovaný uživatel
Už samo zhododnocení -"malováno pro majetnou , pobožnou rodinu " je strašná kravina .Jedná se s největší pravděpodobností o XIX. století , malba ovlivněna ruskou,pravoslavnou malbou , nemusí se však jednat přímo o Rusko , podobné věci vznikaly i v Řecku atd.. .Pokuď vám nabízeli tak velkou cenu , neváhejte!!! :- )
Registrovaný uživatel
Erick Rush - hezky vás nakrmil "pán z aukční síně". Ten obraz není tak moc starý, pouze má vytvořit dojem starého cíleným použitím "smrskutí barvy" k tomu účelu ve zdařilém a nevěrohodném letokruhu kolem.
Registrovaný uživatel
Já bych zadavatele nechtěla nějak odradit, opravdu bude důležité, co přesně napsal ten znalec. Byl ten posudek udělán na základě fotografie obrazu, nebo ho měl znalec v ruce?
Ve svém vlastním zájmu (aby jednou nebyl nepříjemně překvapen) by sem měl zadavatel ten posudek vložit. Jsem si jistá, že se zde najdou odborníci, kteří budou ochotni udělat alespoň rámcovou "oponenturu".
Registrovaný uživatel
Opět se prosím nemohu ubránit zvídavému dotazu, o kterou aukční sín se jedná ? Děkuji
Registrovaný uživatel
Detailnější fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aukční síň kterou jsem kontaktoval byla Sotheby's.com
O znaleckém posudku nebyla řeč. Vznesl jsem pouze dotaz o pomoc s určením díla. Jednalo se o videokonferenční hovor vedený v angličtině.O aukci neměli zájem kvůli značnému poškození ale proběhla nabídka na odkoupení za 1650 usd. Nejsem úplně hloupý :) nemyslím si že je dílo staré 400 let ale spíš okolo 100 let. Spíš mne zarazilo že měli zájem i o tak poškozené dílo. Jak zmiňoval @poradnydest tak i já si myslím že to má něco společného s pravoslavnou církví. Jsem z Karlových Varů a tady všechno souvisí s Rusy.
Registrovaný uživatel
Děkujeme za detaily.
Podle toho, co jste poslal, se o dílo kolem roku 1600 opravdu nejedná (technologie malby a druh použitého plátna, to jenom na první pohled). Pokud se někdo za Sotheby's odvážil vyjádřit k obrazu pouze na základě těchto fotografií (a datoval ho na přelom 16./17.století!), pak je to s touto aukční síní ještě mizernější, než jsem si myslela. Anebo jste se tam dovolal do vrátnice. Jde o obraz podstatně mladší a "styl středoevropské školy" je v takovém případě celkově nesmyslné vyjádření. Moc středoevropského v tom beztak není.

Mimochodem uvádíte jednou cenu 70k (myslíte 70.000,-?) a pak cenu 1650 USD (???)- což ale asi 70.000 není, tak nevím, jak to je.

Píšete, že obraz je ve vaší rodině cca 60 let a jste z KV. Tak před 60 lety nebylo po Rusech ve Varech ani památka (leda nějaký papaláš v lázních), tudíž s jejich pozdější imigrací ten obraz nemá nic společného.
Registrovaný uživatel
@kolemjdouci Ano máte pravdu psal jsem to na rychlo a cenu jsem dost přestřelil 😃 je to necelých 40k.Omlouvám se nebyl To úmysl. Mě o cenu vůbec nejde, jen mě zajímá dílo samotné. Spolek čtvrti ve které bydlím od narození, se snaží s městem vyjednat obnovu kaple která byla zasažena bombami při náletu amerických letadel na místní nádraží . A já bych chtěl obraz do kaple věnovat tak pátrám po historii díla. Psal jsem že je v majetku mé rodiny cca 60 let protože víc nevím a nemám se koho zeptat. Otec o obraze kdysi mluvil že tu byl už když byl malý r.50
Registrovaný uživatel
@kolemjdouci píšete že před 60 lety tu po rusech nebyla ani památka. Určitě jste zapomněla na "Ruský kostel" Chrám Petra a Pavla byl tuším postaven před rokem 1900.
Registrovaný uživatel
Je chvályhodné, pokud chcete obraz věnovat do kaple.
(Pokud jde o kapli v Tuhnicích, tak ona je nějak zachovaná, že půjde obnovit? Myslela jsem, že už neexistuje...)

Obrázek bude vyžadovat napnutí na nový spodní rám a celkovou opravu. Ale nevypadá to nijak strašně poškozené. To nejdůležitější, inkarnát, poškozený moc není. Jinak tam defekty sice jsou, ale nemusíte se děsit. To zvládne i nepříliš zkušený restaurátor. Jen by to měl být opravdu školený restaurátor a ne nějaký domácí kutil...
Registrovaný uživatel
@kolemjdouci Ano opravdu se jedná o Tuhnickou kapli. Byla kompletně stržena. Zůstaly pouze základy. Ale dochoval se stavební plán. A spolek "žijeme Tuhnice" by kapli chtěl obnovit. Pořádají se na tom místě přednášky a sousedské setkání.
« Poslední úpravu provedl(a) Erick Rush v 8. 9. 2019, 18:56. »
Registrovaný uživatel
Erick Rush napsal
@kolemjdouci Ano opravdu se jedná o Tuhnickou kapli. Byla kompletně stržena. Zůstaly pouze základy. Ale dochoval se stavební plán. A spolek "žijeme Tuhnice" by kapli chtěl obnovit. Pořádají se na tom místě přednášky a sousedské setkání.


Držím palce...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Velmi staré plátno Ježíše Krista (autor?)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1