Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » VI. emise 1867/74 Kopfbild nach rechts

Vykupminci.cz
Numisargo

VI. emise 1867/74 Kopfbild nach rechts

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Přeji dobrý den, neví někdo, prosím, o nějakém zdařilém článku, který by se zabýval rozdíly mezi tisky Grober Druck a Fein Druck emisí 1867, resp. 1874 (č. 35 až 41) ? Setkávám se s rozdílnými názory, jak mezi oběma tisky rozlišovat a rád bych znal něčí ucelený povolaný názor. Dále mi dovolte se ještě přeptat, jak moc jsou časté padělky v této emisi a zda je lze nějak operativně odlišit. Nebo vyžadují podrobné zkoumání ? Děkuji a zdravím.
Registrovaný uživatel
Wenzel napsal
Přeji dobrý den, neví někdo, prosím, o nějakém zdařilém článku, který by se zabýval rozdíly mezi tisky Grober Druck a Fein Druck emisí 1867, resp. 1874 (č. 35 až 41) ? Setkávám se s rozdílnými názory, jak mezi oběma tisky rozlišovat a rád bych znal něčí ucelený povolaný názor. Dále mi dovolte se ještě přeptat, jak moc jsou časté padělky v této emisi a zda je lze nějak operativně odlišit. Nebo vyžadují podrobné zkoumání ? Děkuji a zdravím.

dobrý večer pane kolego myslím si že o tomto tématu něco vím ale pokd teprve začínáte máte menší problém. Je zapotřebí si nejdříve sehnat nějakou odbornou literaturu nejlépe Ferchenbauera nebo v češtině Hirše . Další dobrou pomúckou je mít těchto známek více na srovnání. Také pomůže u razítkovaných známek datum použití /pokud se budete tím dále zabývat mohu tuto tabulku zaslat/ Také by vám pomohlo kdyby jste mi poslal sken se známkami podle vašeho mínění jemný a hrubý tisk. Také rozhoduje použitý papír kdy u jemného tisku je jemný strojní kdežto u hrubého tisku je použit hrubý silný papír.Pro menší pomoc si otevřete na Exponetu použití řádkového zoubkování u mého exponátu kdy toto je vždy na jemném papíře. Na závěr jde o to že při každém posuzování se musí vzít v úvahu více faktorů .s pozdravem Winterling
Registrovaný uživatel
ještě dodatek k dotazu pana Wenzela pokud jde o padělky je znám padělek ke škodě pošty u 10 kr hrubý tisk jiné oficielní padělky nejsou známy jinak velice často se vyskytují padělky /přezoubkování hř.z. na ř.z. a pak celkové padělky celistvostí
viz Hirš i Ferchenbauer zatím se mějte Jirka z Moravy
Moderátor
a jeste na VI. emisi existuje nejdrazsi znamka RU :-D
Registrovaný uživatel
Velice Vám děkuji za obsáhlou odpověď. Žel, nedisponuji takovým množstvím těchto známek. Mám sice pravděpodobně oba soubory kompletní, ale zdá se mi, že přeci jen se něco sobě podobá a odlišnost neodkáži posoudit, rozděleny jsou skutečně jen odhadem. O Vámi zmiňované tabulky bych měl veliký zájem. Co se literatury týče, sháním ji již dlouho a zatím marně. Nicméně nevzdávám se a pokouším se znovu a znovu dobrat alespoň nějakého výtisku, který bych si mohl přečíst. Sken bych Vám také zaslat mohl, žel, neznám Vaši adresu.
Registrovaný uživatel
díky pane kolego za poznámku a tady je i pro pana Wenzela ukázka padělku ke škodě pošty Jirka z Moravy bohužel je to moc pixelů nejde to.
Registrovaný uživatel
Wenzel napsal
Velice Vám děkuji za obsáhlou odpověď. Žel, nedisponuji takovým množstvím těchto známek. Mám sice pravděpodobně oba soubory kompletní, ale zdá se mi, že přeci jen se něco sobě podobá a odlišnost neodkáži posoudit, rozděleny jsou skutečně jen odhadem. O Vámi zmiňované tabulky bych měl veliký zájem. Co se literatury týče, sháním ji již dlouho a zatím marně. Nicméně nevzdávám se a pokouším se znovu a znovu dobrat alespoň nějakého výtisku, který bych si mohl přečíst. Sken bych Vám také zaslat mohl, žel, neznám Vaši adresu.

dobrý den tady je moje adresa na PC jiriwinterling@email.cz mám i potřebnou literaturu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » VI. emise 1867/74 Kopfbild nach rechts

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1