Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
panove a damo, hezka diskuse :)

osobne si myslim, ze pochopeni a odhaleni techto zatim skrytych pravd s vyuzitim obrazove analyzy by mohlo umoznit lepsi pristup k definovani typu a variant a k lepsimu odhaleni relativni chronologie tam, kde tyto veci treba jeste nejsou uplne jasne... ale to je stav, do ktereho se asi v nejblizsich dekadach nejspis nedostanem.

co se tyce pouziti rydla ve vetsi mire nez jindy, jak pise jacx - typoval bych to tam, kde byl punc poskozen, ale jeste porad se jej vyplacelo vyuzit - no a zbytek se proste doryl. takze souhlasim.
Registrovaný uživatel
Tak mi dnes dorazil z Polska jeden zajímavější Vladislav II z konce vlády, typ XXIII.f/3, /bez písmene E v REX/, trochu nedoražený, ale určitelný

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
určení souhlasí - docela pěkný a zajímavý
Moderátor
Dovoluji se obrátit na zdejší komunitu s prosbou zda někdo nemá ve sbírce či v databázi Vladislavův groš typu Hásková XXVI.a/2 (revers viz foto) a byl by ochoten poskytnout pro studijní účely jeho fotografie. Za případnou pomoc předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak už vím, kdo mi včera v Pze vyfouknul Ludvu...;-)
Registrovaný uživatel
A kolik ten Ludva udělal? Včerejší nabídka v Praze byla na středověk celkem tristní (nabídka i stavy mincí), takže jsem se ani neobtěžoval přijet a raději šetřím na Šumperk, který má několikanásobně lepší a hlavně kvalitnější nabídku ...
Moderátor
patason napsal
Tak už vím, kdo mi včera v Pze vyfouknul Ludvu...;-)

jj, ale minimálně jeden člen ČNSPG o mém zájmu věděl ;)
kacuro - 32
Registrovaný uživatel
Díky. Také jsem si na něj chtěl cvičně přihodit, ačkoliv jsem věděl, že nemám šanci :D A není to nefér, vysbírat všechny Ludvy na trhu? :D :D
Moderátor
neboj po zdokumentování bude zase vše k mání :D
Moderátor
Kucera napsal
neboj po zdokumentování bude zase vše k mání :D


V tom případě si stoupám do řady :)
Registrovaný uživatel
Stojím hned za Jacxem;-)
Registrovaný uživatel
Já se těším na tu jedničku, kterou jsem před rokem? vzdal na Aurea....
Moderátor
:shock: jj ;)
Moderátor
Kucera napsal
jj, ale minimálně jeden člen ČNSPG o mém zájmu věděl ;)


vedel, ale nikde jsem se o tom nesiril, povazoval jsem tu informaci za duvernou. kazdopadne moc gratuluji.
Registrovaný uživatel
Nezpovídám členy ČNSPG:-) Před aukcí je možné se domluvit a vzájemě si nezvedat zbytečně ceny. Osobně mince kupuju s vědomím toho, že je třeba jednou budu chtít nebo muset prodat a že pak na nich nechci tratit. Proto nedražím za každou cenu i když jde třeba o vzácnou věc. Pokud se Ludvíka týká, je mi jedno, jakou variantu, ale prostě bych chtěl jednoho kutnohorského a jednoho jáchymovského a aby trochu vypadaly:-) Budu rád za nabídku, až dojde k avizovanému rozprodeji:-)
Moderátor
OK, beru na vědomí.
Jenom drobná poznámka - jak již jsem psal tak můj zájem o tyto PG byl a je zejména studijní, ve sbírce mi stačí jeden kus na ukázku panovníka, hlavní sběratelský zájem mám jinde. Ne vždy se mi ale podařilo od pořadatele aukce získat souhlas například s vlastním zdokumentováním zajímavého kusu (lepší foto, metrologie) ještě před aukcí. Proto někdy nezbývalo nic jiného než pokusit se poté sám o jeho vydražení i s tím vědomím že při jeho případném prodeji budu i něco tratit. O to více si vážím těch sběratelů (i členů ČNSPG) a muzejních pracovníků kteří byli ochotni mi v mém záměru jakýmkoliv způsobem pomoci a tímto jim ještě jednou děkuji.
Moderátor
vrátíme se od Ludvíka k jeho taťkovi Vladislavovi

nezapomeňte kolegové na badatelskou prosbu kolegy Kucery hledajícího groš Vladislava - Hásková XXVI.a/2
(ten já bohužel (taky) nemám)

dávám nyní v plen jen foto jednoho obyčejnějšího
souhlasíte s určením Hás. XI. a/7 ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S XXVI. bohuzel take nepomuzu, tento bych videl taktez na XI. a/7 dle Haskove...
Registrovaný uživatel
XXVI, je bohužel jen sen, poptával jsem i u známých, ale většina v nejlepším případě končí u XXIV.
Registrovaný uživatel
jacx napsal
souhlasíte s určením Hás. XI. a/7 ?


souhlas

Jinak XXVI. také nemohu posloužit ...
Moderátor
i tak díky za snahu ;)
Registrovaný uživatel
Jinak pokud by Vás to zajímalo, celou noc jsem teď rozřazoval PG VJ z nálezu Prosek 1933 a z 265 těchto grošů není ani jeden typu XXVI. Ludvíky z tohoto nálezu již znáte, tam není co řešit ...
Moderátor
Můžete se prosím ještě podívat zda tam není nějaký VJ Hásk.XXIV.c/3 nebo XXIV.d/6 ?
Registrovaný uživatel
Zde jsou tři podobné tomu co možná hledáte, první je ale ve šrotovém stavu. Pokud by byly zajímavé pošlu metrologii a další...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zajímal by mě ten první, zejména podrobnější foto reversu, díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1