Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jak už jsem avizoval dříve, na tevizi typologie pomalu pracuji a kupodivu nabyde typologie sice vzhledem k opisovým variacím (znaménka, typy písma, chyboražby apod.), ale typy plánuji lehce zúžit, protože hlavně ty mladší typy u Háskové mi přijdou v některých případech zbytečně rozvláčné, přičemž se jedná pouze o drobné variace lva. Ještě němám pevné schema, stále hlavně sbírám materiál, ale nějaké závěry už se rýsují ...
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Mluvil jsem teď čtvrt hodiny s Jirkou Militkým a není proti tomu, aby se monotematické číslo, věnované mincovnictví VJ a LJ připravilo, naopak takový počin uvítal. Podmínkou je, aby samozřejmě bylo dostatek materiálu a aby byly připraveny alespoň dvě větší studie, které by tvořily gro čísla.


Tak aktualni zprava od J. Militkeho je, ze mu zatim dorazilo pet kratkych clanku a s monotematickym svazkem to vypada spise blede. Puvodni termin odevzdani prispevku byl jinak v breznu t.r. V soucasne dobre pripravuje cisla 29/1 a 29/2, pricemz to monotematicke melo byt 30/1. Definitivni rozhodnuti by melo padnout po konferenci v Kutne Hore v polovine zari, tudiz pokud je nekdo schopen jeste nejaky clanek pripravit tak prosim nevahejte...
Registrovaný uživatel
Těch pět článků je ode mě a několika mých spoluautorů, další mám v různém stupni rozpracování.

Jestli se nepletu, tak ještě ani nevyšel NS 28/2. Kromě článků do toho monotématického čísla jsem Jirkovi poslal několik dalších článků, které by měly vyjít v některém z těch tří připravovaných čísel 28/2, 29/1 a 29/2 a pokud vím, tak ještě ani neproběhly korektury. Takže na to monotématické číslo je času dost. Nicméně je jisté, že letos to při takovém tempu nevyjde. Vzhledem k tomu, že podle Jirky je program na tu konferenci v KH zaplněný, předpokládám, že příspěvků se sejde dost, pokud tedy přednášející sepíšou svůj příspěvek do publikovatelné formy. Pevně doufám, že ostatní autoři, kteří slíbili do jagellonského čísla článek, své závazky splní a nechávají si jen čas k tomu, aby své příspěvky zdokonalili.
Registrovaný uživatel
Mame u nej uz par mesicu taky jeden clanek s Lukasem Kucerou, mel by byt zapocitan. Puvodni termin byl v breznu jak avizoval JM mailem nekdy koncem lonskeho roku, nicemene nezbyva nez doufat, ze se do zari sejde dostatecny pocet prispevku. Vystupy z konference by to mohly naplnit. Jinak co se tyka cisel tak u 28/2 a 29/1 je uz udajne dokoncena redakce a pracuje se na 29/2...
Registrovaný uživatel
Děkuji kocourovi za určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hásk. XIII. d/4
Registrovaný uživatel
Nemáte někdo groš typu Hásk. IV, na kterém má lev dobře vyraženou hlavu? Potřeboval bych ji pro vytvoření kresby do článku. Díky.
Registrovaný uživatel
Nevěděl by někdo kde by bylo možné dohledat kurzy groše vůči dukátu od r. 1471 do r. 1547?
Registrovaný uživatel
Zkus sehnat tuto praci:
E.Nohejlova-Pratova: Cena uherskeho (ceskeho) dukatu v grosich v l. 1469-1547. In: Vaclav Husa: Kolokvium o dejinach cen a mezd v 16. a 17. stoleti. Zapisky katedry ceskoslovenskych dejin a archivniho studia 6, 1962, prilohy C3-C5 na str. 81-89.
Moderátor
z horsiho grosiku koupeneho ala "aby se vyplatilo postovne" se vyklubalo celkem mile prekvapeni, tak schvalne, kdo na to prijde? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
WADISLAVS
Moderátor
prihoriva...
Registrovaný uživatel
oliver napsal
prihoriva...

PRAGENSES-naopak N
Moderátor
sama voda
Registrovaný uživatel
Clovece vubec nic mne nenapada, opisy se mi zdaji v poradku, nebo uz jsem slepy.. Pak jsem zacal koukat na blbosti, treba na poskozene razidlo v podstavci koruny. To ale nebude sama voda, nybrz rovnou utopenec :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevím, co tam vidíš, podle mě je jako XI. a/7, ale ve jméně evidentně chybí jedno písmeno mezi W a D, takže buď WADISLAVS nebo WLDISLAVS?

Už mě po celodenním čučení do PC bolí po dnešku oči, ale možná by mohl být ze stejného razidla, jako je u Brádleho č. 102, čili spíše WLDISLAVS.
Moderátor
kacuro napsal
Už mě po celodenním čučení do PC bolí po dnešku oči, ale možná by mohl být ze stejného razidla, jako je u Brádleho č. 102, čili spíše WLDISLAVS.


bingo. ano (nemam tu cislo, ale je to N/N 20834 na str. 42). jsou to stejna razidla a chyborazba WLDISLAVS :)
Moderátor
áno - kacuro uhodil hřebík na hlavičku
Registrovaný uživatel
OK, čekal jsem nějaký větší špek :) Ale samo potěší i tento kousek ;)
Moderátor
jak sem psal "celkem mile prekvapeni" - zadny spek, je to blbina, ale je fajn, kdyz clovek na neco takoveho narazi, tim spis, kdyz to necekal :)
Registrovaný uživatel
Mně konečně nedávno přišly mince z Aurey a mezi nimi velmi zajímavý PG VJ, vypadá to i na nový typ lva. Už když jsem se díval na fotky v aukci, tak jsem to tam viděl, nicméně to bylo nejisté. Teď, když ho prohlížím pod lupou, tak ta nejistota je bohužel pořád stejná, protože kvalita ražby není zrovna nejlepší. Takže mi stejně nezbyde než čekat na další takový kus, který by to potvrdíl :(
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
OK, čekal jsem nějaký větší špek :) Ale samo potěší i tento kousek ;)


Tos tam cekal hologram? :D
Jo podezreni na nejakou novou variantu bez moznosti to neprustrelne dolozit znam, tak se snad podari nalezt dalsi kus...
Registrovaný uživatel
Ten muj prispevek prosim smazte, pripadam si jak uplnej vul :)
Moderátor
proc prosimte? tak jsi proste hledal jinde, no. a to poskozeni razidla tam asi bude.
Registrovaný uživatel
No ale stejne uzname ze to byla pekna blbost, ja trochu fantaziroval a videl jsem tam Pacmana :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1