Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Osobně nehodlám cokoliv určovat z takto špatných fotek, nemíním si kazit oči. Buď je kamarád nafotí lépe, nejlépe jednotlivě a pak rád pomohu, nebo ať si počká na někoho, komu vejrání na takové fotky nevadí ....
Moderátor
no ono myslim je celkem dobre videt, co treba videt je. ten kamarad to mel dat na aukro, pokud chtel neco vydelat. ja jsem zvedav na ten prodej, bude to zde, za pevne ceny?
Registrovaný uživatel
jo bude.Kolega nemá internet a já na to nemám čas.Jaký je tvůj názor?Je tam něco zajímavé?
Registrovaný uživatel
oliver napsal
no ono myslim je celkem dobre videt, co treba videt je.


Tak proč je neurčíš, když dobře vidíš všechny potřebné detaily?
Registrovaný uživatel
mě nejde o určení,jako takové,ale o ocenění
Registrovaný uživatel
Jasně, ale když přesně neurčíš typ a nezjištíš, zda se jedná o něco méně často se vyskytujícího, tak to nemůžeš ocenit. Ostatně u těchto grošů se těžko něco oceňuje, sběratelský trh je celkem špatně předvídatelný, viz to, co se teď děje na aukru. Pokud kamarád nemá přístup na net, tak mu to dej do aukce ty, jedině tam je může dobře prodat.
« Poslední úpravu provedl(a) loutkař v 28. 10. 2015, 19:52. »
Moderátor
fotky sou fakt spatny, ale obecne je jasne, ze mince 2,3 a 7 jsou s ohledem na rubni znamenko posledni typy, obecne mene bezne, nenesou "beznou" sekvenci *+* ci jen +, ale slozitejsi. to se dle Haskove ukazuje sporadicky zhruba nekde od XI typu, kdy se ukazuje v ruznych pozicich jeste dvojtecka (napr. :*:+* apod.). pak zas chvili nic a komplikovat se to zacina nekdy od typu XXIII, tj. grosu z konce vlady. coz budou asi i tyto. obecne byvaji vice cenene a nejsou vylozene tak caste (tedy alespon ja na ne stesti nemel). ta cetnost se da treba dohledat v aukcich (kde je to urcene) nebo napr. v taborskem pokladu (i kdyz v depotech to je vzdy znacne zkreslene).

s cenami Ti neporadim ze dvou zakladnich duvodu. jednak neumim z fotek posoudit kvalitu materialu (pokud jsou zkorodovane nebo spatne cistene, cena by u racionalne smyslejicich prodejcu i kupujicich mela spadnout tak na 1/4 ceny kusu nezniceneho) a za druhe - ja ceny neresim. kupuji jen to, kde vidim peknou minci za peknou cenu - to mne potesi, neprahnu po typech/variantach ktere nemam za kazdou cenu, protoze to vede k prazdne kapse, k nezdravym cenam a minimalni radosti.

to ze zminuji 2, 3 a 7 o ostatnich minci nerika nic. mohou byt jak cennejsi, tak i obycejnejsi. na presne urcovani by to chtelo vic casu (a idealne, pokud by to slo, tak fakt lepsi fotky). obecne se ale zda, ze to jsou vsechno spis typy pozdejsi.

btw. pred nekolika lety jsi mi prave jeden takovy gros nabizel a ne zrovna levne (ale cena odpovidala typu). nez jsem se rozmyslel, vzal ho kolega. tudiz tolik vysvetleni k me pripomince, ze se to asi driv proda nez urci.
Moderátor
loutkař napsal
oliver napsal
no ono myslim je celkem dobre videt, co treba videt je.


Tak proč je neurčíš, když dobře vidíš všechny potřebné detaily?


neni potreba tak jizlive. rad odpovim. jednak nejsem v urcovani zase takovy mistr jak jini zde a pak, i kdyz to v tomto pripade nejspis nebude zase az tak slozite, mam jinou predstavu o tom, jak budu travit nasledujici hodinu. staci tak?
Registrovaný uživatel
Děkuji za snahu.Kolegovi je vrátím ať si s tím dělá co chce
Registrovaný uživatel
V to nebyla žádná jízlivost, psal jsi, že je vše potřebné vidět, proto se ptám, proč je tedy neurčíš?

Já se o to se sebezapřením pokusil, první je patrně XXI. c/2 (bez záruky), u druhého už mě opravdu začaly bolet oči a vykašlal jsem se na to. Ty mince jsou evidentně pouze naskenované, proto by to chtělo původní sken ve velkém rozlišení, ne tento.
Registrovaný uživatel
můžu poslat v emailu
Registrovaný uživatel
OK, můj mail je kurosawa01(zavináč)seznam.cz
Registrovaný uživatel
Poprosil bych o přesné určení tohoto PG.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Hásková XI.a/7
Registrovaný uživatel
Hás. XI. a/7

PS: Pozdě, ale alespoň to máš potvrzené.
Registrovaný uživatel
Díky
Registrovaný uživatel
Jestli se nepletu, tak tu mám grošík z konce vlády. Škoda toho vylomení :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nepletes se. Nejspis neco mezi XXIV d. a f s teckou i vpravo vedle koruny.
Registrovaný uživatel
Lícní strana podle dvojice teček ve vnějším opise nejblíže var. g, zde možná Hásková neměla dostatečně vyražený kus a tu tečku vpravo od koruny neviděla. Zde zase není jisté, jestli nemá být tečka i nad korunou (třeba to majitel zjistí při detailním prozkoupání pod lupou). Pokud to tak není, tak by to byla nová varianta koruny, podle těch teček v opise nejblíže tomu géčku.

Na rubu není vidět dostatečně první směsku znamének, ale podle těch spodních teček by to korespondovalo s var f/g.

Ještě mě zaujalo D ve WLADISLAVS. Vypadá, jako by bylo vyraženo obráceně (jako C).
Registrovaný uživatel
Děkuji za určení. Tečka tam není, nebo jí tam alespoň nevidím :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtělo by to vyfotit i pohled "shora" (hlavou vzhůru) a klidně drobet pod úhlem.
Registrovaný uživatel
Jinak je vidět, že to D je správně.
Registrovaný uživatel
Lepší zkusím když tak až zítra na denním světle

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To fialové bude asi nějaký přikorodovaný bordel, viď? Není pod tím nějaký náznak tečky?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bordel :/

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 99 100 101 102 103 104 105 106 107 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1