Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagellonský

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Polepším se.
Registrovaný uživatel
Taky Vladislav II., ne pražský ale slezský groš, o dva haléře lehčí? Tyhle jsou s roky 1505 a 1507? Nemám k tomu literaturu, jen net...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady to mas podle Saurmy (Saurmasche Münzsammlung)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Souhlasili byste s urcenim dle Haskove jako avers XII.f/8 (ale bez chyborazby BOEMNIE) / revers XII.f/4 nebo by to slo popsat jinak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Může být. Klidně si můžeš napsat i líc jako f/7 s tečkou před WLAD.... nebo f/12 s tečkou před počáteční růžicí na začátku vnějšího opisu :)
Moderátor
jasny, dik :)
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, může někdo určit typ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
myslim, ze to bude bezny typ, ale at posoudi nekdo, kdo ma po ruce literaturu a cas. ja musim pochvalit fotku, konecne nekdo, kdo kdyz neco chce, tak vlozi spravne foto. jen tak dal!
Registrovaný uživatel
Ja musim pochvalit fotku,
a já taky :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Když jsem jej získal, tak byl určený jako Há. VIII a/1, ale po přečtení článku z Numismat. sborníku 30 (Příspěvek k typologii a chronologii...) jsem poněkud zmaten. Knihu Háskové nevlastním, ale dle uvedeného článku ve sborníku by tvar ocasu odpovídal náhradnímu kolku u variant IX/X.
Registrovaný uživatel
Mohl by ten výše uvedený grošík být Há X/b1 s atypickým tvarem ocasu lva?
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem sem dával podobný, byl určen jako IX.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/vladislav-ii-jagellonsky_post_-167907#post167907
Registrovaný uživatel
Podoba tam je. Děkuji
Registrovaný uživatel
Konečně jsem měl čas se na ten grošík podívat pořádně na PC. Podle Háskové je to X. c/1.

Béčková varianta to být nemůže, je tam jiná koruna a navíc ještě s tečkami. To není tento případ.

Problematika grošů Hásk. IX a X je komplikovaná, napomůže při ní tvar toho ocasu, ale i tak je vidět, že ten přechod mezi nimi byl hodně pozvolný a nějaký čas se zkrátka používaly punci pro vyobrazení lva kombinovaně. Když je pak použit tento tvar ocasu, je v tom ještě větší zmatek, protože člověk neví, na kterou stranu se přiklonit. Mám tu toto téma rozpracované, k dokončení je ovšem zapotřebí více srovnávacího materiálu a hlavně času.

Za další fotky těchto i dalších typů Vladislavových PG budu jen rád. Pomůže mi v při revizi typologie, na které s přestávkami už nějaký čas pracuji. Díky.
Registrovaný uživatel
Bezva, děkuji za určení. Pokud budu mít nějaké další slušné Vladislavy, tak foto sem určitě dodám.
Registrovaný uživatel
Prosím odborníky o určení. Sám bych řekl, že je to dle Háskové něco mezi typem XIV. a XV. Bohužel u typu XIV. nesedí na reversu počet malých měsíčků a v ocasu nejsou tři kuličky (pouze dvě, druhá naznačena). U typu XV.a nesedí avers a na reversu není před spodní čtveřicí měsíčků ve hřívě jeden malý. U typu XVI. je už jiná koruna lva.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý dem .Mohl by někdo určit tento groš a zda se jedná o běžnou , nebo vzácnější variantu ? Děkuji .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můj laický odhad je Hásková typ XI. a/1, běžná ražba. Jsem zvědavý, co na to odborníci.
Registrovaný uživatel
XI.a je to určitě, opisovou variantu z hlavy nedám. Je to běžný typ groše.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď .Přeji hezký den :- )
Registrovaný uživatel
Len pre zaujímavosť sa chcem spýtať...vzhľadom na dosiahnutú cenu, je toto nejaký lepší variant?
https://www.ebay.de/itm/Prager-Groschen-2-22-gr-28-mm-/392011372468?_trksid=p2047675.l2557&nma=true&si=FAr4YOpKMum5e6WrhE9fiuk9k8I%253D&orig_cvip=true&rt=nc
Registrovaný uživatel
Jestli myslis ten za 46 EUR tak je to spis stavem, jinak ale cena neni nijak zavratna ani na Vladislava...
Registrovaný uživatel
REX BOMIE ?
Registrovaný uživatel
Sigur, kde ty na tie pekné mince chodíš... :shock: :o
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 16. 4. 2018, 10:38. »
Registrovaný uživatel
Poprosím presnejšie určiť podľa Háskovej túto XIII.
Veľmi sa mi na ňom páči, ako rezač skomolil opisy: DEI GRETIA...GROSSI PREGENSES :)

A ešte otázka...nechýba v hornom rade jeden mesiačik?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Vladislav II. Jagellonský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1