Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Vykupminci.cz
Numisargo

Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
to neni Jezisek ale pankac :D :D :D
Registrovaný uživatel
:lol:
Sorry, že dávam malé fotky, ale to len preto, aby boli vidieť obidve strany a dalo sa to pekne porovnať. Takže sólo pankáč ešte raz...
btw. mám aj lepšie kreatúry, pohľadám... 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...opica...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...karfiól...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
výstižné... :mrgreen:
Registrovaný uživatel
...opica v2.0 ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...malý Mišelín...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
...no comment... :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to je drsna prehlidka :D :D :D ja jsem hledal nejake kreatury u sebe, ale tak vyrazne osobnosti nemam
Moderátor
sigur si také výrazné tváre na minciach určite odkladá
Registrovaný uživatel
...dúfam, že sem do galérie prispejú aj ostatní ;)
Registrovaný uživatel
Mám taký dojem, že madona s dieťaťom je na uhorských minciach od začiatku razby prvých grošov Mateja Korvína, t.j. od roku 1468. Od toho istého roku sa objavuje aj na denároch. Je to už 545 rokov ;)
Registrovaný uživatel
Opica v2.0 sedí naviac v náručí pána s knírkom :)
Registrovaný uživatel
l_m_2009 napsal
Mám taký dojem, že madona s dieťaťom je na uhorských minciach od začiatku razby prvých grošov Mateja Korvína, t.j. od roku 1468. Od toho istého roku sa objavuje aj na denároch. Je to už 545 rokov ;)


Asi narážaš na rok 1488, ktorý som spomenul ja. Samozrejme, súhlasím, že madona s dieťaťom sa na uhorských denároch objavila už v 1468. Ja som to myslel tak, že jej stvárnenie (štýl) sa časom menil. A teda konkrétne, štýl na denári (KMAFB) Vladislava II. sa objavil už za Korvína v roku 1488.
Moderátor
trošku upresním...medzi najstaršie vyobrazenia madony na stredovekých minciach v Uhorsku patrí reliéf na medenej minci byzantského typu Bela III...
ale inak máte pravdu, trvalo sa madona na uhorské mince dostáva od roku 1468
Moderátor
facctory napsal
trošku upresním...medzi najstaršie vyobrazenia madony na stredovekých minciach v Uhorsku patrí reliéf na medenej minci byzantského typu Bela III...


Tak, tak, na madonu sa "to" síce veľmi nepodobá, ale je to tak.
Registrovaný uživatel
facctory napsal
trošku upresním...medzi najstaršie vyobrazenia madony na stredovekých minciach v Uhorsku patrí reliéf na medenej minci byzantského typu Bela III...
ale inak máte pravdu, trvalo sa madona na uhorské mince dostáva od roku 1468

To hej. Veď je na nich aj napísané SANCTA MARIA, ale Jezuliatko na nich chýba.
P.S.: Ledaže by to boli tie 4 krúžky :) .
Registrovaný uživatel
sigur napsal
l_m_2009 napsal
Mám taký dojem, že madona s dieťaťom je na uhorských minciach od začiatku razby prvých grošov Mateja Korvína, t.j. od roku 1468. Od toho istého roku sa objavuje aj na denároch. Je to už 545 rokov ;)


Asi narážaš na rok 1488, ktorý som spomenul ja. Samozrejme, súhlasím, že madona s dieťaťom sa na uhorských denároch objavila už v 1468. Ja som to myslel tak, že jej stvárnenie (štýl) sa časom menil. A teda konkrétne, štýl na denári (KMAFB) Vladislava II. sa objavil už za Korvína v roku 1488.


Netrúfam si posudzovať zhodu "ikonografického stvárnenia madony s dieťaťom". Na to mám málo skúseností.
Moderátor
l_m_2009 napsal
facctory napsal
trošku upresním...medzi najstaršie vyobrazenia madony na stredovekých minciach v Uhorsku patrí reliéf na medenej minci byzantského typu Bela III...
ale inak máte pravdu, trvalo sa madona na uhorské mince dostáva od roku 1468

To hej. Veď je na nich aj napísané SANCTA MARIA, ale Jezuliatko na nich chýba.
P.S.: Ledaže by to boli tie 4 krúžky :) .


Jezuliatko tam naozaj je, ale vyzerá fakt ako šamróny na tácke. :twisted:
Registrovaný uživatel
Oživíme zapadnuté téma a síce posledným prírastkom, ktorý sa mi podarilo vydražiť túto nedeľu prakticky po ukončení numizmatickej akcie. Asi sa akcia páčila samotnému svätému Elígiovi, lebo denár si takmer nikto nevšimol (bola miniatúrna fotka) a išla takmer za volačku ;)
Vladislav II. nemá veľa zaujímavých drobákov, ale tento je výnimkou. Je to všeobecne jediný typ denára s madonou, kde nie je zobrazená jej celá postava, teda je len do pol pása.

K-H, Kremnica, Ján Thurzo, razba z rokov 1500-1502, H-808, vzácnosť R1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekne, gratuluju :)
Registrovaný uživatel
Potešila by
Registrovaný uživatel
Pridávam denár stav nič moc je tam prerazba a K vypadá akoB a jeden obl vcelku fajn.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ta znacka je v pohode, je to Kh - Hanz Thurso, razba z let 1500-1502 (Husz. 806, Pohl. 241-1). Sam mam stejnou znacku na denaru nize (Husz. 807, Pohl. 242-1). Rozdil je v madone - hlava z boku na jednom a na mem vyobrazeni "en face".

Ono ty denary takto zvetsene vypadaji vetsinou hure, nez jak ve skutecnosti pusobi. Ten muj taky vypada takto otresne, pritom na pokuk je slusny.

Obol je opravdu krasny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vdaka oliver aj ten môj vypadá normálne celkom ok.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Vladislav II. Jagelonský (1490-1516)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1