Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
CEE - Central and Eastern Europe. Země ve střední Evropě ( Visegrádská skupina ), pobaltské státy a jihovýchodní Evropa , obvykle označující bývalé komunistické státy z východního bloku ( Varšavská smlouva ) v Evropě . To co leží mezi starou EU a Ruskem.
Moderátor
A blíží se Velikonoce!! (A opět pominut vysloveně křesťanský motiv a zůstáváme u kuřátek a spol.)
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem


Cheza napsal
CEE - Central and Eastern Europe. Země ve střední Evropě ( Visegrádská skupina ), pobaltské státy a jihovýchodní Evropa , obvykle označující bývalé komunistické státy z východního bloku ( Varšavská smlouva ) v Evropě . To co leží mezi starou EU a Ruskem.

No, tak buď CEE v tomto významu znamenají země východního bloku mimo EU (čili Ukrajina, Bělorisko, Albánie a další), nebo se od doby vydání změnily podmínky, neb to došlo až k nám.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 23. 3. 2018, 20:43. »
Registrovaný uživatel
Doplním praktické informace o známkách GPS. Známka zakoupena v běžné trafice v Miláně.
Potom bylo potřeba podle plánku najít speciální schránku GPS. Po téměř beznadějném
pátrání v uvedené ulici byla tato nalezena - velikosti malého odpadkového koše žluté barvy.
Pohlednice přišla téměř po 14 dnech !! a prosta jakýchkoliv razítek či jiných svědků
poštovní činnosti.
Dále přikládám přední a zadní stranu nálepky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, jak jsem psal, razítko tam bylo, v celém souboru, jen jedno, asi omylem. A pak jedno brněnské, ale to s tím nesouvisí (bylo tam blbý PSČ nebo to poslali na jinou poštu, teď nevím, tak to dosílali).
Ty dvě známky pod sebou byly stejné? Ten QR kód je jiný. A ta ADDRESSEE na rubu je dobrá k čemu? Podařilo se zjistit?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Ty dvě známky pod sebou byly stejné? Ten QR kód je jiný. A ta ADDRESSEE na rubu je dobrá k čemu? Podařilo se zjistit?


Z kartičky "vyloupnu" samolepicí známku a nalepím na pohlednici, na zadní stranu kartičky si napíši adresu příjemce - přes QR aplikaci tak mohu sledovat zásilku. Pokud toho člověk posílá víc na různá místa ve stejnou dobu, není to špatně zařízeno. Webové stránky "https://www.globepostalservice.com/sticker-gps/" mají docela přehledné. Jen to razítkování (tedy spíše nerazítkování) známek je pro nás - sběratele - zásadním problémem...
Moderátor
To ovšem předpokládá, že ten QR kód na něčem přečtu. V tomto ohledu jsem na tom jak neandrtálec když našel Bibli. ;)

Nuž ale, pokusil jsem se zapátrat (i na těch GPS stránkách) po známkách a našel jsem celkem ... nic. Akorát to, že je ještě Italy to Italy za 1€ (já nevím, přijde mi to dražší než obyčejná pošta) a že současné provedení známek je asi třetí generace. A taky že byla i suma 1,20 € pro EU.
První generace jest na ukázce zde: https://www.stampcommunity.org/topic.asp?TOPIC_ID=36098&SearchTerms=gps,stamps
Druhá zde: http://stampboards.com/viewtopic.php?f=13&t=59542 (a je tam i "razítko" České pošty - vlastně nevím jak to nazvat) a taky tady: https://www.globepostalservice.com/globepostalservice/wp-content/uploads/2014/01/cartolina_sticker_globe_postal_service1.png , https://www.globepostalservice.com/globepostalservice/wp-content/uploads/2014/01/cartolina_sticker2-495x243.jpg (pozor, na těch dvou bude fiktivní adresa a fiktivní razítko, jde o vzhled známek).
Registrovaný uživatel
Díky pánové za rozšíření mých obzorů. Na známce je milánská obchodní galérie (tržnice),
na více záběrové pohlednici také, jen to razítko tomu chybí! A ta doba doručení!! (2 týdny).
Co bylo na té druhé známce už nevím, ale pravděpodobně něco jiného.
Moderátor
Takže, pokud vezmeme jako fakt že na druhé známce bylo něco jiného, tak tady podle tohoto z twitteru stáhnutého (dokonce jsem se dostal až na twitter, byť nevím, co to je ;) ) obrázku bych se odvážil tvrdit, že se na kartičkách, možná v nekonečné řadě jako jsou stírací losy nebo zkrátka po pěti kusech, bude střídat 5 motivů na dané téma:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
To ovšem předpokládá, že ten QR kód na něčem přečtu. V tomto ohledu jsem na tom jak neandrtálec když našel Bibli. ;)

Zdravím,
dneska by to mělo jít přečíst víceméně jakýmkoliv chytrým telefonem. Bývá na to volně dostupná aplikace pro čtení čárových kódů včetně QR kódu.
Moderátor
Mám hloupý telefon a úplně mi vyhovuje!! :P Nesnesl bych, kdyby měl telefon vyšší IQ jak já!
Moderátor
Původně jsem si myslel že další do sbírky, ale ne, je to úplně stejná známka jako ta poslední zelená na velkém obrázku. Jen má jiný QR kód (což už asi nepřekvapí). Zdála se mi ta zelená tmavší, ale zdání podle všeho klame. Přesto přidávám jako celou pohlednici. Opět nikde ani náznak nějakého štemplu.

A docela by mne teda zajímalo, jak jsou schopni řešit další použití. Že by jim to, po projetí nerazítkovací mašinou, zapískalo a vyřadili to z další přepravy? Obzvlášť u těch pro Itálii to může být problém. Nebo že by místní přepravu razítkovali? Potíž je v tom, že k těm se asi tak lehce nedostanem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem taky posílal nějaké to velikonoční přání - a jedna z mála známek, která se dá použít k Velikonocům s křesťanským motivem - jinak to jsou samá vejce, zající, maximálně ještě tak mrskut, za což by nás Rowlingová nejradši dala do klatby.
Ale jako ta sazba je děsná a přitom posraný OP stojí stejně jako před 5 (a možná i více) lety.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zvířátkaaaaa...............

https://newsphila.blogspot.cz/2018/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0078-velke.html
Registrovaný uživatel
https://newsphila.blogspot.sk/2018/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0078-velke.html
Nejde to..
-s-
Registrovaný uživatel
Tak tedy ještě jedou o zvířátkách (snad se odkazy povedou).

O prvním tiskovém listu (25 známek):
https://newsphila.blogspot.cz/2018/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0078-velke.html

Druhý tiskový list (dalších 25 známek):
https://newsphila.blogspot.cz/2018/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0079-velke.html

tedy celkem padesát nových známek se zvířátky, ale tím to nekončí...
Moderátor
Jo. Copak kradu?
2× zvířátka s 25 různýma známkama (celkem teda 50) po 1000 kusech TL (č. 78 a 79). To už máme zvířátek jak v šejchátech. A k tomu Stezka korunami stromů III. (var. Krkonoše I. - to aby v tom nebyl zmatek! :mrgreen: ) 5 různých známek v nákladu 600 TL (č. 81).
Protože newsphila se mi pomalu načítá, tak obrázky pěkně pohromadě dávám sem:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vlastní známky je zapotřebí nechat projít poštou, aby splnily svůj účel (pochopitelně ne všechny ;)) a pěknou možnost budete mít už tento pátek (13. dubna) na Výstavišti v Brně, kde bude krom velké burzy (Veletržní setkání) k dispozici i speciální R-nálepka!! Pochopitelně jiná než ta před dvěma roky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na ukázku pár Vlastních, tématicky zaměřených. Ta Destinová, Žemla a Cimrman, to byli současníci, tak proto. A pivo a piloti 2. sv.v. - "Vyvalte sudy..." Zbytek asi netřeba vysvětlovat. ;) Akorát u těch 3 králů se ta razítka jaksi příliš nepovedla. :(
Všechno je řádně prošlé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Připravuje se další vydání "vlastních" známek (květen 2018). Číslo bude VZ TL 0083. Více informací na odkazu zde:

https://newsphila.blogspot.cz/2018/04/cesko-v-kvetnu-vyjdou-dalsi-vlastni.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To bude zas za takový strašný peníze jako posledně?

A nevidím tam převrácenou Madonu, ani novinové z chorvatsko-maďarské vojenské hranice (asi nejvzácnější známky Rakouska-Uherska jako celku) a ani skautské! Přitom Basilejská holubička a Saská trojka jsou vzácné, drahé, ale ne zase tak, že by se nedaly získat, to jsou určitě i vzácnější známky na světě. Třeba takový Tifflis nebo zde populární Chorezm a Buchara. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 8. 4. 2018, 20:00. »
Registrovaný uživatel
Ale všechny vzácné či drahé známky se tam zkrátka nevejdou... Jinak s Vámi jmenovanými - Tifflis, Chorezm či Buchara - souhlasím, ale pro většinu lidí (a někdy i filatelistů) je to spíš taková uzbecká vesnice (nechtěl jsem psát "španělská")...
Moderátor
Ono o Lady McLeod taky většina našich filatelistů asi neměla ponětí (já třeba vůbec) do té chvíle než to měl Burda v aukci (dodnes nevím kde k tomu přišel, když jsou světově proslulejší aukce - to zase jako respekt). Ale ta převrácená Madona místo té prostřední, kterou nějak nepoznávám (Borneo nebo co?), ta by byla prodejnější pro celou střední Evropu. Nebo aspoň pro Maďary.

A teda bych se rád dozvěděl jestli to bude za drahý peníze nebo za o něco míň drahý v režii České pošty?
Registrovaný uživatel
Ta prostřední u chybotisků je Čínská republika z roku 1915 (s obráceným středem).

Trochu tu odpověď přeformuluji, nebude to v režii České pošty.
Moderátor
Čínu nepoznám. Že to má obrácený střed mi tak nějak bylo jasný. Nápisy jsou "zakryty odleskem lupy". :D

V tom případě si zamlouvám (mám už určitou představu 8)) - 4 TL a 1× sešitky (že mám pravdu? ;)). Ovšem s tím, že platba bude až vyfakturuju a dostanu zaplaceno. Sice už mám uděláno (ale byla to teda fakt robota), ale ještě jsem se nedohadoval o ceně. Ovšem na ty známky by to stačit snad mělo. Odhad - konec května, červen.
Registrovaný uživatel
Zašlu Vám podrobnější nabídku, zatím stále ještě není úplně jasné, co všechno se povede. Jsou objednány i příležitostné R-nálepky a tak bude možné zaslat i nějaké doporučené dopisy s razítkem prvního dne...

Jinak přeji Vaší páteční akci v Brně hodně úspěchů, snad to datum nebude taková katastrofa (snad to jednou u templářů stačilo...).

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1