Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak jsem ve čtvrtek zaregistroval brzko-jarní variantu "známky" se sněženkama ve sněhu.
Pavel_III napsal
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

A teď by mne zajímalo, jestli by to (to se sněženkama) Pavlínka mohla vrazit do exponátu Čertoryje (teda pokud tam sněženky rostou). Co vy na to, odborníci a jurymani?
Moderátor
Sněženky tam rostou, ale soukromá známka v exponátu je riziková. I kdyby tam mohla byt (jako že asi ano, když prošla ofiko poštou) tak tyto známečky, bych určitě já do exponátu nedala. Je toliko jiného oficiálního materiálu, že vybrat jen z něho to nejlepší, je těžké.
Moderátor
Nevím jak moc jsou známky soukromé, bude asi zapotřebí naštudovat podmínky těch online pohlednic, ale spíše se jedná o celinu (soukromá pohlednice s úředně natištěnou známkou). Bez studia mám ale za to, že bude možná možné si vybrat z nějakých typů, anebo, druhá možnost, si to pošta určuje sama dle počasí. V každém případě si ale myslím, že volně na trhu se to asi moc objevovat nebude a člověk se bude muset vynasnažit sám.
Moderátor
Ale jo- celina samozřejmě použít jde, ale jak jsem psala nahoře, takovéto nové věci musíš nějak v exponátu obhájit. Zkus to vysvětlit nějakému cizímu jurymanovi (i když tam bude slušný popis), že je to O.K. ;) Strhli mně body za telegram z 60-tých let, protože švédský juryman prostě nikdy nic takového neviděl. No a veškerá roční příprava na neoficiální mistrovství Evropy mládežníků byla v pérdeli ;) Na toto má dobrou radu Dejvy:" Dej to tam a uvidíš...."! :)
Moderátor
Jsem se díval na ty PohledniceOnline a je to přes jakousi aplikaci. Vím cenu (A6 = 25 Kč, A5 = 27 Kč, dlouhá = 25 Kč po ČR + ev. slevy, do Evropy + 12 Kč, do zámoří + 19 Kč), ale jestli je nějaký výběr těch známek nebo tak něco, to jsem se nedozvěděl a aplikaci se mi stahovat nechce. I když předpokládám, že bude fungovat i v PC a nejenom v mobilu. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/psani/cr/mobilni-aplikace-pohledniceonline
Registrovaný uživatel
Ahojky, jsem stejného názoru jako Pavlínka. Hodnotitelé nemají pro tyto novinky vůbec pochopení a strhávají body v hodnocení. A to tvrdě, pokud jde o námětovou sbírku, volte raději klasické známky. V Polsku mají něco podobného, jen si z námětu nabízeného na jejich netu vyberete a oni vám pošlou soubor pomocí kterého si známku sami natisknete a použijete na dopis. Sám dávám přednost filatelisticky vyplacenému dopisu, tedy nesmí se to přehnat. Ale některé dopisy by vůbec neexistovaly, kdyby je neposílali filatelisté, nebo známí filatelistům. Někdy ani nevadí, že na doporučeném dopise z ČSR II je vedle sebe šest stejných známek, jež byly zrovna vydány jako vázaná hodnota, poštovné odpovídalo, kolegovi se slepily v kapse, tak jsem je koupil a použil a dopis se ke mě vrátil.
Přidávám foto dvou dopisů s VZ. První v GECEM, měl by se vyskytovat často, ale zatím jsem ho v nabídce na burze ani na aukru (tam se vůbec VZ na dopisech nevyskytují) dosud neviděl, druhý s filharmonií na R dopise.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tul-uk napsal
Přidávám foto dvou dopisů s VZ. První v GECEM, měl by se vyskytovat často, ale zatím jsem ho v nabídce na burze ani na aukru (tam se vůbec VZ na dopisech nevyskytují) dosud neviděl, druhý s filharmonií na R dopise.


Jeden jsem v lednu spíš ze zvědavosti na A prodával. Měl jsem dopisy s tou konkrétní známkou dva. A světe div se. Prodejní cena zhruba + 850% proti reálným pořizovacím nákladům. Je to výnosný "džob" ty vlastní známky :lol:
Registrovaný uživatel
Já patřím mezi neobchodníky, jak najdu něco do sbírky, tak to neprodám i když třeba vím, že stejnou nabídku nikdy nedostanu. Vůbec se nedivím ceně dosažené na Aukru. Domnívám se, že někdy (cca za 40-50 let) bude podstatně lépe hodnocena VZ prošlá na celém dopise než čistá. Velmi pěkný je dopis s GECEM na jejich firemní obálce tuším na minulé stránce.
Moderátor
S Geco nebo s Delikomatem?
Registrovaný uživatel
Delikomat. Ten je parádní. GECO jsem viděl někde jinde, byla to jejich firemní obálka a vlevo bylo to jejich firemní logo. No, zítra máme krajskou burzu u Košků (liberec), doufám, že něco ulovím. Už jsem kolegům vynadal, že se málo snaží.
Registrovaný uživatel
A je to tady! Aneb dvojnásobný útok na peněženky sběratelů... i když připouštím, že známky Zoologické zahrady Dvůr Králové nad Labem jsou neskutečně krásné. Dopis s takovou známkou jistě každého potěší.

http://newsphila.blogspot.cz/2016/03/cesko-nove-vlastni-znamky-70-let-zoo.html

http://newsphila.blogspot.cz/2016/03/cesko-nove-vlastni-znamky-760-let-mesta.html
Registrovaný uživatel
120 let železniční trati Svitavy - Polička

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ZOO, Svitavy a dotace nikde žádný. Naopak, furt chcó abych něgde něco platil. :'(

No ale k věci - potkal jsem pár pohlednic se, svého druhu, vlastními známkami, protože soukromá pošta, či jak to funguje. 3 jsou z Británie z jedné série (jak se to jeví, nebo ze dvou a mají universální základní model), ale každá jejiná a od jiného pisatele a jinému adresátovi, jedna je ze Švýcar a jedna dokonce z Nového Zélandu. Zajímavé je, že v Británii a na Zélandě mají razítka (no, spíš razítkovací jehličkovou tiskárnu) a ve Švajcu šetří. Pochopitelně jsou to všechno ofsetové samolepky. Tak jsem to pro vás zadokumentoval.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


braun viktor - proč máš u té Poličky v levém horním rohu toho alkoholika? Ten s tím přece vůbec nijak nesouvisí. By se hodil spíš FJI. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 20. 3. 2016, 17:58. »
Registrovaný uživatel
Jelikož známky jsou tištěny a vydány za jeho vlády :) Kdybych měl na známce zvíře s pravěku tak tam nemám koho dát. :) Neřídím se podle toho co je na známce.
Registrovaný uživatel
Ještě přidám nějaké nové známky 120 let železniční trati Svitavy - Polička a 760 let města Svitavy ( TL 25 známek, Náklad 600 kusů )

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) braun viktor v 27. 3. 2016, 12:19. »
Moderátor
braun viktor napsal
Jelikož známky jsou tištěny a vydány za jeho vlády :) Kdybych měl na známce zvíře s pravěku tak tam nemám koho dát. :) Neřídím se podle toho co je na známce.

A možná by to bylo bez páprdy lepší. Anebo tam dej Maa, sice nebyl v Ječný, ale bude to brzo náš vzor a budeš pokrokový! :twisted:
Registrovaný uživatel
Ale, no tak, Pavle III. Braun Viktor se rozhodl pro takovýto vzhled a uspořádání své sbírky, líbí se mu (mně ostatně taky!) a plní mu účel a záměr, který si zvolil, měl bys ho tedy respektovat. Chceš-li si dát na své listy dle svého záměru třeba "černý barák", spícího dědka, Putina či Kima, klidně si ho tam dej. Myslím si, že by to mohlo být každému fuk. Ale jsem toho názoru, že bys jako moderátor neměl do diskuse vnášet své politické postoje a názory a urážet hlavu státu, i když tu máme něco, čemu říkají demokracie a svoboda slova. Můžeš nesouhlasit, ale to je tak všechno.
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru bychom neměli do sběratelství v tomto budovaném duchu, politiku plést a to v žádné rovině. Proto nejsem ani přítelem zařazení prezidenta (ať jím je kdokoli) na albové listy. Tyto známky vydala pošta, se kterou nemá ze své pravomoci prezident nic společného a to je podstatné. Také je neprosto chybné vysvětlení (za jeho vlády), protože v našem právním řádu existuje dělená moc a prezident není žádný monarcha.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa 1 ukazuji hlavně známky České republiky kde je státní znak, vlajka a hlava státu, který je ve funkci v v roce kdy byly známky vydány, nic víc. Pravda je že politika sem nepatří.
« Poslední úpravu provedl(a) braun viktor v 5. 4. 2016, 9:56. »
Registrovaný uživatel
A co použít státní znaky na prvním listu a následně je již nepoužívat? Podle mého názoru i foto prezidenta je zde zbytečné. Někdy méně opravdu může znamenat více.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa 1 samozřejmě že to může být i tak jak píšeš. Ale je to dělané zatím na počítači, potom se to bude měnit až začnu dělat listy. Nechci ukazovat známky jen tak v albumu proto to dělám takto.
Registrovaný uživatel
jak se prosim daji sehnat ty znamky Svitavske ?
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)
Moderátor
kefidlo napsal
jak se prosim daji sehnat ty znamky Svitavske ?

Nejlépe objednáním u vydavatele ;).
Registrovaný uživatel
Kefidlo máš skrytý email. Nemohu ti napsat.
Registrovaný uživatel
braun viktor napsal
Kefidlo máš skrytý email. Nemohu ti napsat.

kefalon@centrum.cz diky
_______________
vyštudovaný rytec kovů - filatel - lolek .)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1