Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
"Nepatří do základní sbírky poštovních cenin" - souhlas, stejně jako ostatní přítiskové dopisnice (tedy i Postfily, Poštovního muzea, případně ostatních složek pošty - poštovních ředitelství, apod.).

U výstavních exponátů - námětových, si nejsem úplně jistý. Stejný problém by vznikl u známek s kupony, vlastních známek či obdobně vydávaných poštovních cenin. Ale to chce zřejmě stanovisko zkušeného námětového sběratele či jurymana...
Moderátor
Ani do tematických exponátů.
Moderátor
Rozpoznat u starých celin s přítisky, jestli byly soukromé nebo se na nich podílela pošta, je někdy těžké. Netýká se to nových věcí. Do exponátu v žádném případě. Co se týče soukromých známek, to samé. I když jsem to v exponátech viděla, tak já bych si to (vzhledem k tomu, že už obesílám takřka jen světovky) nelajzla.
Moderátor
Celiny s vlastním přítiskem asi ne, ale Vlastní známky, tam by zřejmě problém být neměl (známky, ne kupóny). Vždyť i soukromí přepravci mívají své známky (pár sem jich sem už i dal). I když by to určitě nemělo být "hlavní náplní" a, ale to bude asi složité, by se mělo při hodnocení přihlédnout k tomu jestli jsem si tu známku mohl nechat udělat za "pár šušňů" já, či jestli se jedná o něco většího jak se to děje u nás. Ostatně, některé VZ mají vyšší náklad než řádně a běžně vydané známky.

A teď jedna zajímavost až z dalekého Bhútánu - podle mne se jedná také o VZ. Zajímavé by bylo zjistit, co to tam stojí a jestli mají výrobní lhůtu obdobnou jako u nás na kupónech s přítisky (čili hned, bylo by to logické, když je to pro "tůristy"), případně jak velký arch (počet známek) je minimální. Do exponátu ale asi spíš jen na úvodní list.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jarní varianta PohlednicOnline, dokonce s velikonoční mutací!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tož jsem právě slyšel v rádiu, že Jeseník má vlastní známku a pro velký zájem chystá dotisk, i jsem se zhrozil co nám kde uteklo a ono je to http://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/jesenik-ma-svou-postovni-znamku-20170411.html devítiblok (Brána s pávem - A) s kupónama, takže klid. ;)
Registrovaný uživatel
Dnes jsou vydávány další vlastní známky:

http://newsphila.blogspot.cz/2017/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0062-70.html
Registrovaný uživatel
Věřím, že čtenářům a zájemcům nepokazím následující prodloužený víkend. Dnes vychází další "vlastní" známky v sešitkovém provedení. Více zde (včetně obrázků):

http://newsphila.blogspot.cz/2017/04/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0061-jatky.html

Každopádně - vzhledem k zadavateli "Jatky Tismice" - se bude jednat o zřejmě český masakr motorovou pilou. Dle prvních informací by požadovaná cena za sešitek měla být cca 2.300,00 CZK. Zřejmě se někteří lidé rozhodli "zbourat" i tuto část české filatelie. A navíc - vzhledem k nákladu, který je 1.900 kusů - je tato cena více než nereálná...
Ale třeba se krutě pletu a s.r.o. Jatky Tismice v letoším roce do svého účetnictví připíší částku 4.370.000,00 CZK jako tržbu z prodeje vlastních známek...
Registrovaný uživatel
No, požadovat můžou třeba milión. Pokud se najde někdo, kdo neví co s financemi, prosím. Ono těchto sběratelů, ochotných platit za "vzácnosti" byť uměle vyráběné naštestí ubylo.
Moderátor
A není to 2300 Kč za komplet všech desek? ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím,
cituji info ohledně vlastních známek (sešitku) "70 let Památníku Terezín" ...

Citovat
Vlastní známky budou v prodeji od 21.5.2017. V tento den se koná Terezínská TRYZNA a bude zde při prodeji i zástupce České pošty. Nominální hodnota 128,00 Kč = prodejní cena.

Pokud neplánujete cestu do Terezína, zašleme známky poštou – na dobírku.


To je celkem rozumný přístup, až s podivem že prodávají za nominál (pod náklady).
Registrovaný uživatel
Přesně tak, jsou tací, kdo to prodají za náklady, tací, co ZS vydají jako propagační materiál v rámci akce sponzorované např. z fondů EU apod. a tací, co si z toho dělají zlatý důl. Mimochodem, zkoušel jsem asi 20 x volat na telefon uvevedený jako kontakt na Jatka, ale stále mně to říká ze záznamníku, že mám zavolat později. Však domnívám se, že cena bude za jeden ZS. Neví někdo něco více?
Moderátor
Je možný, že na to získali nějakou dotaci a ani nemají jinou možnost, než to prodávat za nominále. GECO to zase za nominál prodává v rámci sebepropagace (a něco se jim vrací "vylepšením" poštovného).
Registrovaný uživatel
Zdravím,

jsou už nějaké další informace o dostupnosti/ceně sešitku od Jatek Tismice? Zkoušel jsem je několikrát kontaktovat po mailu ale bez odpovědi.
Registrovaný uživatel
Zdravím,

jen pro info - dnes mi dorazily poštou sešitky "70 let Památníku Terezín" ... podle předpokladů za nominál + dobírka.
Registrovaný uživatel
Vlastní známky České pošty "Historické poštovní štíty" (kulaté a celých pět kusů) ... Šestého září to bude finanční "masakr" pro většinu sběratelů známek České republiky, jak je obvyklé, vyjde toho mnohem víc... Dále neplánované známky s cimrmanovskou tématikou (ve známkovém sešitku) v prosinci... Více informací v článku zde: http://newsphila.blogspot.cz/2017/05/cesko-zmeny-v-emisnim-planu-postovnich.html
Registrovaný uživatel
Neumann: jen technická, to červené písmo na tom pozadí není moc vidět...
Registrovaný uživatel
Ok, Ok, díky za zprávu, polepším se...
Moderátor
A na zásilkách je přitom známek jako šafránu. :(
Registrovaný uživatel
Není divu, v Liberci byla "Filatelistická přepážka". Vládla ji paní, která neměla o známkách ani tucha. Podle toho to také ypadalo. Když jsem něco chtěl koupit, připadal jsem si jako obtížný hmyz. V průběhu obsluhování stále odbíhala a výběr známek byl žalostný. Novinek brala pár kusů přesně podle objednávky lidí, co měli u ní obálku. Jinak nakoupila obrovskou hromadu obyčejných výplatek. Ty pak prodávala několik roků, takže šance na koupi dalších dotisků na jiném papíru byla nulová. Dole u přepážek se na příležitostnou známku nedalo narazit. Když jsem donesl hezky vyplacený dopis, tak se paní buď divila, nebo letěla za vedoucím, aby ji sdělil, jesltli je to známka. Nyní tuto přepážku přemístili dolů do trafiky a tím vše dorazili. KDYŽ u přpážky chci hezkou známku, nemám šanci. A Vlastní známky na zásilkách? Pokud to není "Udělej si sám" se zásilkou takto vyplacenou se setkáte asi tak často, jako s Modrým Mauriciem.
Moderátor
Prošla mi rukama čumkarta s těmito belgickými známkami. Jsou to personalizované kupóny či jejich vzor (známka je předpokládám to s názvem státu a "Prior"), nebo to jsou kupóny jen úřední a je jich několik druhů? V tak nových známkách přehled fakt nemám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kolegové z klubu poslali pohled z Finska s VZ-kou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
První letní den a hned tu je letní motiv PohlednicOnline!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak to vypadá, pivovary si "vlastní známky" vzali téměř za své - tentokrát "Pivovar Bernard" v podobě emise "Pivo jako šperk". Teď ještě zjistit, zda tiskový list bude dáván zdarma kupříkladu ke kamionu piva...

O motivech jednotlivých známek více zde:
https://newsphila.blogspot.cz/2017/07/cesko-nove-vlastni-znamky-vz-0064.html
Moderátor
A navíc máme další motiv PohlednicOnline (adresa je www.probuddecko.cz):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1