Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
VZ Rathaus:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Alespoň malá ukázka z celistvostí z vlastními známkami. Vlastní známky "GECO" vylepené jako polovina známkového sešitku, nedoručené a vrácené zpět (adresát právě změnil adresu)...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavel_III napsal
VZ Rathaus:


Ty jsou alespoň pěkné.
Moderátor
regula_jan napsal
Pavel_III napsal
VZ Rathaus:


Ty jsou alespoň pěkné.

A mohla to být pěkná rytinka, řekl bych! 8)
Moderátor
Vánoce skončily, nastala zima! No, mám to naskenováno už týden a nějak jsem se k tomu nedopracoval:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nečekali jsme to, ale včera v tichosti vyšlo v počtu 1000 TL Café Line (Delikomat III). Ovšem pod číslem VZ0073 (někam se ztratilo 71 a 72).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Předpokládám, že číslo 71 a 72 se objeví ještě do 31. ledna 2018 (tedy ještě za původní hodnotu "A").
Moderátor
Neumann napsal
Předpokládám, že číslo 71 a 72 se objeví ještě do 31. ledna 2018 (tedy ještě za původní hodnotu "A").

Zdá se, že předpoklad nevyšel.

Mimochodem, kdysi byl na těch stránkách pošty přehled vydaných VZ za daný rok v pdf. Se to ztratilo nebo to jen neumím najít?
Moderátor
Dneska jsem se podivil (a ponechal provokativní první řádek :twisted: ):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nuž, posílal jsem jedno těžší rečko, tak jsem vylepil něco míň obvyklého (ještě bez adres):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


No a jedna jiná záležitost - ukázka německých "Internetmarke" a co se z toho dá vyčíst. Nemám z toho nic, jen dokumentaci. Asi nebude jednoduchý to nějak sbírat, respektive získat exemplář na ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 22. 2. 2018, 1:38. »
Moderátor
Tak a je to tady! Zítra úředně vychází VZ ZS 0072 "Jatky Tismice II" (náklad 1900 ks) a VZ TL 0075 "Galerie tvůrců známek — Karel Zeman a Jaroslav Tvrdoň" (náklad 1000 ks).
No, takže č. 71 furt chybí a teď ještě přeskočili 74. A to nemluvím o č. 49.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Číslo 71 je vyhrazeno pro "Kočáry ze sbírek Poštovního muzea", co vyjde 14. března, 5x 5 motivů na TL. Vzhledem k tomu, že se jedná o kulaté známky a nominální hodnota je "E", a že dle oznámení se jedná o "vlastní známky - oficiální vydání České pošty", měly by být k dispozici za nominální hodnotu na každé poště.

Jediný vážný problém je, že zatím nebylo vydáno u kulatých poštovních známek vzorové vydání s nominální hodnotou "E" (Cimrman jsou "A" a "Z"). Tedy bude se jednat zřejmě o napodobeniny neexistujících "vlastních" vzorových známek...

... a nebo právě tyto dodatečně uznají za vzorové!
Moderátor
A proč je to vážný problém??? A pro koho???
Už se v minulosti něco podobného stalo a nikdo se nad tím nepozastavil. Nebo snad existuje vzorová známka "E" ve tvaru "obdélník na výšku"?
Registrovaný uživatel
No samozřejmě, neexistuje. Již jsem o tom hodně publikoval v letech, kdy se tyto známky počaly vyskytovat. Jak je tedy hodnotit - jsou to regulérní "chybotisky"? Dle mého názoru ano, a navíc to hodně vypovídá...

Při tomto způsobu, kdy neexistují jakákoliv závazná pravidla a jejich dodržování se za pár měsíců můžeme dočkat třeba písmenkových známek "B". A že to nikde není napsáno, no to nevadí, budeme si za ně účtovat třeba 50,00 CZK...

Poměrně hodně jsem se této situaci věnoval v "KATALOGU vlastních známek 2012-2015", kde jsem zmíněné poštovní známky jasně definoval jako "chybotisky", neboť dle mého názoru mají veškeré parametry takové ceniny.

Ale samozřejmě, možná máte pravdu, je to úplně jedno, obyčejné filatelisty (nebo jejich Svaz) to nezajímá, a jeden postarší blb, který vydává katalogy a snaží se filatelii popularizovat mezi veřejností, ten ať z toho klidně dostane infarkt...

Tož tak.
Moderátor
Spíš "R" na rekomando, ne? Anebo "RA", "RE" a "RZ". Ale ten "B" by měl být asi druhý váhový tarif, ne?

No, teď jsem zase vydavatelům něco poradil ... 8)
Moderátor
No jo, ale 25× E vychází na pěkných 875 Kč!! Kdo to má platit? :(
Moderátor
Sběratelé mají mnoho peněz, takže včera vyšel pohřešovaná VZ ZS 0074 "Luže" - Hamzova léčebna Luže-Košumberk (za pozornost stojí první známka se satanským pořadovým číslem 666, gde só ta samá děcka co na FDC k Hamzovi), náklad 1900 ks (a cena 450 Kč/kus).
Další je VZ TL 0077 700 let Vlašimi, 600 ks náklad. Škoda, že Jan Očko z Vlašimi nemá u portrétku svůj erb.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tož sme sa ve středu dočkali - VZ TL 0071 za strašlivé nominále (ale prodávané za nominále) v počtu 20000 kusů a VZ ZS 0080 25 let Konto Bariéry v počtu 1900 sešitků. (Knotkovi a není to ani žvížátko ani kytička!!) Až někdo zjistí co s tím budou dělat, nechť dá vědět. Já na to v tu středu nedošel. Ale možná bylo ještě brzo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
VZ v oběhu (se mi ta jedna obálka vrátila, musím to poslat znova a ne, nebudu to komentovat :| ):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Malá poznámka k vlastním známkám - když už vyšlo "Konto Bariéry" jako "VZ ZS 0080" stále nám chybějí ještě nějaká čísla (i do číslování vlastních známek). Jsou to:

xx 0076 (VZ 0686, celkem 1 ks známky)
forma zatím neznámá, může se jednat jak o ZS, tak i TL

TL 0077 700. výročí založení města Vlašim
(VZ 0687-0711, celkem 25 ks známek)
(již vyšla 07.03.2018)

TL 0078 (VZ 0712-0736, celkem 25 ks známek)

TL 0079 (VZ 0737-0761, celkem 25 ks známek)

ZS 0080 Konto Bariéry, 25 let
(VZ 0762-0763, celkem 2 ks známek)
(již vyšla 15.03.2018)

Trochu mi to připomíná číslování známek emise "Hradčany", kdy každý po prvním shlédnutí katalogu získá dojem, že všech 26 kusů známek bylo vydáno v rámci jedné řady dne 18. prosince 1918... Zkrátka při vydávání "vlastních" známek časové hledisko neplatí!
Moderátor
A to 49 už bude chybět navěky?
Registrovaný uživatel
Zřejmě ano - "Odpočívej v pokoji!". (Ale třeba někde leží, vyrobená a nezaplacená...)
Registrovaný uživatel
Prosím poradíte mi? Prý vyšel KATALOG na VLASTNÍ ZNÁMKY, kde se dá sehnat či aspoň jak je sestavený, jsou tam ceny a všechny fotky? Je tam více info o známkách ?
Děkuji za jakoukoli odpověď.
Moderátor
primak napsal
Prosím poradíte mi? Prý vyšel KATALOG na VLASTNÍ ZNÁMKY, kde se dá sehnat či aspoň jak je sestavený, jsou tam ceny a všechny fotky? Je tam více info o známkách ?
Děkuji za jakoukoli odpověď.


TU:

http://zapsanyspolekprorozvojfilatelie.blogspot.sk/2016/02/odborna-literatura.html
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pro dnešek jsem připravil kolekci 24 známek společnosti Global Poste Service (GPS - asi to bude jiná GPS než ta v autě podle které zabloudíte). Dvě, myslím že dvě, pohlednice jsem tu už předvedl celé. Kolekce je pouze virtuální, nemám z toho fyzicky nic. Jen na jediné pohlednici bylo razítko s vlnovkama, ale známku to jen lízlo.
A teď, co se z toho dá vyčíst:
Mají jednotný model - v horní, více než půlce, obrazový motiv, v dolní QR kód kdoví k čemu (já to nepřečtu). Až na jeden případ jsou námětem města či stavby z Italské republiky (protože i třeba Sicílie). 22 z nich má zelený podklad, 2 oranžový. Na každé je v záhlaví obrázku nápis "Post only in GPS Mail Box" a v dolní části "NO ITALY" + číslo licence malinkými písmenky. Vpravo dole obrázku písmenka GPS a v levé straně jméno města a pod ním v zeleném obdélníčku "EU / NO CEE" nebo "EU CEE" (Nevíte někdo co je CEE?). U oranžového podkladu je v oranžovém obdélníčku "EXTRA / EU". V poli pod obrázkem je internetová adresa "GLOBEPOSTALSERVICE.COM/APP" a nad tím, u některých zelených, "SPEAKING STAMP" V dolní části u QR kódu je cena - u zeleného € 1,30 (na jedné známce nic takového není), u oranžového € 2,50. No nevím, nějak zvlášť levnější to asi není. No a v pravém dolním rohu je "přehnutý rožek". Jinak známky mají jakési zoubkování, ale protože to jsou samolepky, tak jen estetické.

A teď - jeden motiv tam je 3× - Gondoly, ale známky jsou každá jiná. V první řadě je u každé jiný QR kód a ve druhé má ta první (nahoře) nápis "EU / NO CEE" a ty další dvě "EU CEE". První dvě jsou "SPEAKING STAMP" poslední není. Zajímavé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1