Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Vykupminci.cz
Numisargo

Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No jo, ale to ty skutečně krásný součástky tak nějak odpadají...

Ale určitě bych tam dal "rožnutou" pojistku, to je taky takový magický. ;) A něco jak z toho trčí dva drátky (dioda třeba), ale jen jednou, dvakrát by to nebylo až tak "vtipný" i když by to bylo úplně něco jinýho.
Registrovaný uživatel
Možná, že položím provokativní otázku, ale patří zde probíraný sortiment ještě do oblasti filatelie, nebo se již jedná o určitý druh šmeliny, který si nezaslouží náš zájem?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pro mně je to šmelina, něco jako novodobá pošta 1919, nevyhledávám.
Registrovaný uživatel
Když člověk sleduje a slyší o nabídkách na velkých mezinárodních sběratelských prodejních akcích, odráží se na dnešním stavu nedostatek kvalitního materiálu a s tím spojené vysoké ceny. Pak na základě této nedostupnosti kvalitního a drahého materiálu, nechá se spousta sběratelů oblbnout moderní šmelinou a sbírají vše, co vydavatelé za účelem zisku v nemalých počtech chrlí. Proč by to ale nedělali, když poptávka stále žije. Divím se ale sběratelům, že se nechají do této hry zapojit.

Já si totiž stále myslím, že jedna kvalitní stará známka, či mince, je stále lepším sběratelským počinem, než celá sbírka novodobých cetek z oblasti filatelie, nebo numismatiky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Přiznejme si, že už před skoro 100 lety vycházely známky s reklamními kupóny. Tehdy asi taky mnozí frflali a dnes? No a pak tu máme perfiny, v podstatě soukromé výrobky, dlouhou dobu považované spíš za odpad, soukromé tisky známek známe už z Rakouska, kdy pošta na přání natiskla známky téměř na cokoliv a tak vyrobila soukromou celinu (pravda, tohle dnes až takový hit není, možná proto, že katalogy si s tím neví moc rady) a případ aršíků "Kde domov můj?", kdy zkušení sběratelé varovali před tou obludností a pak toho litovali, známe taky. Takže asi nejsložitější jsou ty PČ1919 (a Skautská pošta), které se ale cení. Na druhou stranu, šejcháty námětáři vesele sbírají a přitom 99,99 % z nich nikdy poštu nevidělo a reálně s nima ani frankovat nešlo. To zase tady ty VZ, s těma se frankovat dá a často se i frankuje, byť ne s každým vydáním.

A furt je to ještě pod nějakým dohledem. V Rakousku (a třeba i v Bhutánu) si člověk může nechat vytisknout i jen jediný arch, možná i jen 4-6 známek, netuším, a to opravdu nelze sbírat, to je už takový divný.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A furt je to ještě pod nějakým dohledem. V Rakousku (a třeba i v Bhutánu) si člověk může nechat vytisknout i jen jediný arch, možná i jen 4-6 známek, netuším, a to opravdu nelze sbírat, to je už takový divný.


Asi by mělo platit, že filatelie by se měla zabývat pouze oficiálními vydáními, které vydala firma k poštovním službám určená. Měl by platit stejný model, který je znám u mincí. Tedy to, že termín mince lze použít pouze na oficiální platidla. Vše ostatní jsou pouze medaile.

Na druhé straně se nelze divit stavu, kdy vydavatelům projde vše, co vydají. Kvalitnější sběratelská filatelia a numismatika se atala velmi drahým koníčkem pro úzkou skupinu lidí a rozevírají se nůžky mezi jednotlivými skupinami. V dřívější dobách to nebylo tak okaté, i když i tehdy ve své podstatě existovaly dvě skupiny sběratelů. Ti, kteří měli štěstí v přístupu k zajímavějším položkám a ti, kteří byli odkázání na odebírání novinek ve filatelii a pamětních mincí v numismatice. To velké sběratelství ale nebylo obyčejným lidem na očích. Dnes mají sběratelé přístup ke všem aukcím, neexistují hranice a vlastně se dá koupit při troše štěstí téměř vše. Otázkou jsou pak peníze. Aby můj příspěvek závěrem vyzněl pozitivněji, vlastně se dá říci, že pokud by byl i v dobách minulých dnešní rozsah nabídky, ani tehdy by tyto položky nebyly finančně dostupné širší sběratelské skupině stejně tak, jak tomu je v dobách dnešních.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den, chtěl bych si doplnit sbírku vlastních známek, nevíte o někom kdo by je prodával?
Registrovaný uživatel
kloik02 napsal
Dobrý den, chtěl bych si doplnit sbírku vlastních známek, nevíte o někom kdo by je prodával?


Musíte vznést konkrétní poptávku, co sbíráte.

Tento neurčitý dotaz je ve své podstatě nepoužitelný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pro upřesnění se zajímám o vlastní známky ČR a momentálně sháním celé TL. viz níže.
VZ TL 0006 OSTROJ a.s.
VZ TL 0013 Krematorium Pardubic
VZ TL 0014 Literatura a film bez hranic
případně mě můžete kontaktovat na můj email: filatelista002@seznam.cz
Moderátor
No, TL 0014, to má asi jedině Arbeit. Ostatní by mohly být sehnatelné.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Možná, že položím provokativní otázku, ale patří zde probíraný sortiment ještě do oblasti filatelie, nebo se již jedná o určitý druh šmeliny, který si nezaslouží náš zájem?

Ctu ted Tribunu filatelistu z 1. republiky a tema smeliny je stare jak filatelie sama. Za sebe muzu rict, ze na kazdem vydani jsem zatim v minusu, firemni znamky vypouziju, tak tam se to tak nejak vynuluje kdyz pripoctu vznikly goodwill. No a emise "Svet filatelie" tak tam budu spis v minusu.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Vzato kolem a kolem, co vlastně není, krom známek se Zemanem, šmelina?
Co třeba automatové známky? Zvlášť dnes, kdy počet funkčních automatů se limitně blíží nule. Co jiného byly tzv. vázané hodnoty? Známky s kupóny pro přítisky a reklamní kupóny v jiných státech?
Důležité kritérium je možnost skutečného poštovního použití (ne, že dnes někdo nalepí na dopis známku s Hitlerem a všude se chlubí, že to došlo) a to tu je. S tím těžko co naděláme. Že pojišťovna všechno nalepila na pamětní listy je věc jiná.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No, TL 0014, to má asi jedině Arbeit. Ostatní by mohly být sehnatelné.


A bylo by možné poslat mi do emailu kontakt na Arbeita? Samozřejmě záleží také za kolik by byl ochotný případně jeden TL prodat.
Registrovaný uživatel
Když jsem se ho ptal tak ho chtěl vyměnit za TL Pojištovny
Moderátor
Když jsem se ho ptal já (poštou), vůbec mi neodepsal.
Registrovaný uživatel
Hm, to by mě zajímalo co se s dalšími TL 14 stalo, když nikde nejsou.
Moderátor
Rozdali se, po jednotlivých známkách, na té akci. Ale já tam nebyl, takže nemohu sloužit podrobnostma.
Registrovaný uživatel
Na aukru Schafer za 20 000,- https://aukro.cz/tl-11-schafer-6931191175 to je mazec.
Moderátor
Tak, jsem na to pozapomněl a taky jsem, pochopitelně, nebyl na tom sletu. Ale jeden doklad jsem zachytil, leč není můj:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, nemáte někdo "zbytky" či "přebytky" vlastních známek potřeboval bych TL5, TL8, TL13, TL16, TL29, TL33, TL37, TL39, ZS42, TL53, ZS69 z každého pouze jednu či dvě známky (podle toho kolik je tam druhů) čistou nebo raženou, za rozumný peníz :-).
Moderátor
Otázka je, co to je rozumný peníz. Ale pokud je vskutku zájem, tak 8, 16, 33, (39, to by mne taky zajímalo, vyžebral jsem jen jedinou známku na dopise - viz dříve zde sken), (53 to snad ani nechcu :roll: ) a 69, můžeme se zkusit dohodnout.

No, ale toto jsem myslím v praxi nepotkal, až dnes (z TL 55):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zájem vskutku je prosím pošlete mi nabídku na mail fousekjan.ob@gmail.com děkuji.
Moderátor
Houfem ovečky, sežeňte je fšecky ...

A dokonce je i logo na obrázkové straně.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
S Vlastníma známkama to souvisí, byť na dopise žádná známka není - na Lipně zřejmě ještě, po dvou letech, mají i pamětní R-nálepky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Byly vydány 5. srpna 2016 v celkovém nákladu 19.200 kusů - alespoň je vidět, jaká je četnost doporučených dopisů z pošty "382 78 Lipno nad Vltavou". Každopádně zajímavý materiál.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Vlastní známky, kupóny pro přítisky a tomu podobné

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1