Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Moravské a České vltavíny

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské a České vltavíny

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nikde jsem nenašel diskusi na téma o tomto krásném kamínku. Mohu se optat jak se pohybuje cena Vltavínů, vím že besednické jsou hodně ceněné nevíte jak je to s ostatníma. Děkuji
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 3. 4. 2020, 17:29. »
Registrovaný uživatel
Niečo všeobecne o Vltavíne

Vltavín, alebo moldavit
Vznikol asi pred 15 miliónmi rokov a patrí medzi tektity. Svojím zložením má najbližšie k obsidiánu. Je zástupcom prírodných kremičitých skiel. Obsahuje 80% oxidu kremičitého, tvrdosť 6,5. Má tmavozelenú až hnedastú farbu, povrch je drsný, tvar nepravidelný.

Často obsahuje vzduchové bubliny vzácnych plynov. Zaujímavosťou je, že tlak v týchto bublinách je menší ako atmosferický tlak.

Podobný českému je moravský vltavín, je o niečo väčší, tmavší a menej priehľadný.

Vo svete je niekoľko desiatok nálezísk .
Cena sa odvíja od velkosti a kvality kamena či už ako suroviny ,alebo brúseného .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ještě bych dodal že ceněná je i zajímavost tvaru.
Registrovaný uživatel
súhlasím ;veľkosť ,priehľadnosť a rovnomernosť farieb
ja nakupujem povačšine tieto brusy pokiaľ chce záujemca mať vo šperku vltavín.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Osobne môj názor na kamene zelenej farby ,niet krajšej zelenej ako je u tsavoritu prípadne chromturmalínu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tou zajímavostí tvaru jsem měl na mysli spíš přírodní tvar.
Jakmile se vybrousí je to jen sklíčko. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
alebo taká vzorka ,pokiaľ vezmem nejakú zakazku tak len na brusené veci vhodné na osadenie .
tento vltavínik je vhodnejší na opletenie drátom ako prívesok.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Díky za Vaše odpovědi a za krásné fotky ty nebroušené vypadají na besednické. Četl jsem, že se prodávají přes 1000Kč za gram. Znáte prosím nějaký duvěryhodný obchod kde sa dají zakoupit?
Díky
Registrovaný uživatel
1000 Kč za gram je fakt dost natažená cena. Dají se koupit za 300-500Kč/g ale musíš se ptát prodejců z té oblasti, jinak je moře překupníků, kteří se na tom snaží vydělat. K těm broušeným- nemám v ně důvěru. Hodně dlouho se vltavíny imitovaly broušením skla z lahví, takže osobně broušeným nevěřím.
Registrovaný uživatel
..můj besednický mazlík :mrgreen:
PS: ..ty běžnější, ne Besednice, se dají koupit od 50 do 100,-Kč/g
Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 29. 12. 2011, 10:19. »
Registrovaný uživatel
grofik- ty vyrábíš šperky?
Registrovaný uživatel
korunka - ten je opravdu krásnej, tiše závidim ,kolik váží a kolik tě stál jestli mohu vědět? A na nějakého prodejce z okolí nalezišť asi nemáš kontakt? Děkuji
Registrovaný uživatel
Tady od toho pána nakupuji. Má dobré ceny, ale je jasné, že za takto nízké to nebudou žádné zázraky- na druhou stranu by se tam nějaký pěkný kámen našel a má i besednické za cca 100Kč/g, což je asi nejlevnější.
http://www.mineral-shop.cz/vltaviny.html

A pak tady jsou kolem 500,-/g, ale zase jsou krásné http://www.minerals-fossils.cz/METEORITY-A-TEKTITY/vltaviny-Besednice/

Bohužel kolik stál ten můj nevím, dostala jsem ho k narozkám. Váží 5,8g, měří cca 30x28X6mm.
Jestli chceš nějaký pěkný, zeptej se toho prodejce v prvním odkazu, možná mít něco bude.Bohužel osobně nikoho neznám.
Registrovaný uživatel
Moc děkuju
Registrovaný uživatel
korunka napsal
grofik- ty vyrábíš šperky?

to korunka; nevyrábam šperky občas dávam robiť na zakázku poväčšine dostávam hotové šperky ,certifikované diamanty atd. z USA.
Farebné drahé kamene je moja srdcovka.
Konkrétne ohľadne vltavínu to mám obšmejdené všetky brusiarne v Česku , pokiaľ niečo potrebujem stačí zavolať zadať priemer ,tvar a poslať peniaze ,šetrí to čas.
Žial ohľadne odrôd drahých kameňov tu vládne ešte veľká nevedomosť , mnoho ľudí sa domnieva ,že biely diamant je jediný a najdrahší kameň.
Potom jak u nás tak u vás je mnoho predajcov čo sľubujú neskutočné ročné zhodnotenie pritom drahé kamene je tovar ako každý iný akurát s rozdielom , že hodnota neklesá, ale zasa ani nestúpa pokiaľ práve nie si práve umretá celosvetovo známa celebrita je konštantná.
Investovanie do kvality je za iným účelom ako na percentuálne zhodnotenie.
Ideálne na bežné prípadne na štandartné reprezentovanie je vlastniť šperky v strednej kvalite .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Wenn napsal
Díky za Vaše odpovědi a za krásné fotky ty nebroušené vypadají na besednické. Četl jsem, že se prodávají přes 1000Kč za gram. Znáte prosím nějaký duvěryhodný obchod kde sa dají zakoupit?
Díky


Pokiaľ bude záujem zašlem nejaké solídne adresy kde netreba premýšľať ; oklame - neoklame.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
to grofik: určitě mám zajem prosím zašlete a jak to vidíte s investicí do Vltavínů
je u nich potenciál stoupající ceny? Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
to Wenn; Vltavín - Moldavit by som investoval max do vlastnej zbierky vybrusené kamene povedzme od 40 ct a viac , vzhľadom aj na vydatnejšie náleziská vo svete to nebude to pravé orechové.
Podľa môjho skromného názoru pokiaľ investovať tak do Kašmírskeho safíru váha min na 4ct. stále nedostatkové zbožie na trhu, Barmské rubíny nálezisko Mogog, prípadne Tanzánia rubíny farba vivid tzv holubia krv. a ešte momentálne sú nedocenené žlté farebné diamanty , ale pozor nie žlté farba Z. ale fancy farba od stupňa Dark a samozrejme Vivid tam je slušná prognóza samorastu cien.
Ohľadne safírov ´,rubínov, prípadne kolumbijské smaragdy lokalita Muzo nepredpokladám dobrý nákup v Europe nakoľko bez určitých znalostí to bude končiť len značnou finančnou stratov, tam treba mať už vybudované dobré vztahy , ale pokiaľ pôjdete ako napr. turista do daných oblastí je veľká pravdepodobnosť dobrého nákupu, samozrejme neodporúčam nakupovať na bazároch typu , Kábul,Kandahár bez gemologických znalostí ,hrozí nákup celkom dobrej syntetiky.
Je ešte niekolko druhov farebných kamienkov čo pri dobrom certifikáte GIA, IGI, EGL, prípadne AGTA, Gubelin, sú samonosiaca kreditná karta kdekolvek na svete. napr. Turmalín Paraiba, Diamantoid, Tsavorit, Safír- Padparača prípadne Tanzanit ,ale Tanzanit tam odporúčam od 9ct a viac .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Moc díky za vyčerpávající odpověď, ale jak píšete bez zkušeností které nemám bych jen prodělal nebo bych se napálil na nějakém podvodníkovy,ale kameny mně moc zajímaj tak budu sbírat informace a třeba časem něco koupím. Ještě jednou děkuji
Registrovaný uživatel
Pošlem cez sukromnú poštu adresu na dobrého predajcu má pekné ks. je to cca. 70km od Prahy.
Nechce sa mi hľadať mierka na auto mapu .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
hmmmm a sme došli stará mama , adresa je skrytá. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Jaká je prosím cena Kašmírského safíru? Nebo je prosím na netu někde přehled cen drahých kamenů. Díky
Registrovaný uživatel
Cena Kašmírskeho safíru sa začína pri jednom ct. kvalita IF, VVS1 od 25 tisíc $ cca nad 4ct safír môže dosahovať cca 400 tisíc $.
Ceny drahých kameňov sú platené služby , volne prístupné nie sú.
Samozrejme sa zohľadnuje kvalita brusu, farba, váha a čistota jedine pri farebných diamantoch nehrá čistota kamena veľkú úlohu,ale intenzita sfarbenia.

napr. je momentálne v predaji 20ct. rubín cena za karát 150 000$
WEIGHT (CT)
20.00
CUT
Below are common terms and characteristics used to evaluate and classify the cut of a gemstone.
CUT
Modified Brilliant

COLOR INTENSITY
Vivid
COLOR
Red

ORIGIN
Tanzania
SHAPE
The chart below features common gemstone shapes.

SHAPE
Cushion

DIMENSIONS (MM)
15.35 x 14.31 x 9.13
TREATMENTS
Did you know that almost all sapphires are treated to improve their color, clarity and even size? It is extremely important to know if a sapphire you are considering to purchase has been treated. All treatments dramatically change the value of a gemstone.
TREATMENTS
No Enhancement

PER CARAT PRICE
$150,000.00
SAPPHIRE TOTAL $3,000,000.00
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
wenn- záleží na tom, co od toho očekáváš ...v normální sbírce určitě udělají radost i běžné polodrahokamy či drahokamy, ..myslím, že na investování do drahokamů jim musí člověk opravdu hodně rozumnět a mít s tím hodně zkušeností...
Registrovaný uživatel
to korunka: já vím proto si na to netroufám a spiš jsem přemýšlel o Vltavinech nejsou tak finančně náročné a hlavně zdroje jsou u nás v jižních Čechách asi si tam pujdu nějakej najít :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Minerály » Moravské a České vltavíny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1