Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » vltavin

Vykupminci.cz
Numisargo

vltavin

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
To Peridot77 - je menší, cca 4 cm.
Registrovaný uživatel
to Dargor6..
Menší? Je krásný, jaký je.
Pojem "velikost" se dost přeceňuje. Dle mého soudu je důležitější, jaký z něj máš pocit.
Registrovaný uživatel
Zdravím koupím moravské vlraviny. Díky.
Email. Stipcakjirka@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tímto příspěvkem, vás všechny zdravím.
Sbírám kameny už od mala, přesto NEJSEM zkušený sběratel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkopírovala jsem Tento příspěvek, který mi připadá dost podobný tomu mému, prosím o názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..příspěvek možná stejný ale vltavín určitě ne ;)
Registrovaný uživatel
A to, od uživatele: Peridot 77, to je vltavín? Protože já jsem to tak pochopila....... :-/
Registrovaný uživatel
I přesně sedí popis. Barva tmavě zelená, a těžko průsvitný
Registrovaný uživatel
Tyny napsal
A to, od uživatele: Peridot 77, to je vltavín? Protože já jsem to tak pochopila....... :-/


Ano, je to moravský vltavín. 👍
Registrovaný uživatel
A ten muj ? (příspěvek #79)
Registrovaný uživatel
Na LP uvádíte jako nález Belgie? https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/souvek-tekti-239098/
Registrovaný uživatel
Tak zkusím přidat nějaké lepší foto, toho mojeho Vltavínu :o 8)
Váží necelých 24g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A fotka při prosvícení světlem? Jako třeba tady..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rohovec
Registrovaný uživatel
Peridot 77 psal, že prosvitit je ho těžké,
Registrovaný uživatel
Tyny napsal
Peridot 77 psal, že prosvitit je ho těžké,

.... těžké ano, ne nemožné.. stačí silnější světlo a klidně jen okraj kamene.
Registrovaný uživatel
Škoda, že nelze vkládat foto z mobilu. Jsem teď v dílně a jeden moravák z pod mikráku mám na fotce. Ale nejde vložit.🤷
Registrovaný uživatel
I ten rohovec jde prosvítit a bude od žluté po hnědozelenou....
Registrovaný uživatel
Peridot77 napsal
Škoda, že nelze vkládat foto z mobilu. Jsem teď v dílně a jeden moravák z pod mikráku mám na fotce. Ale nejde vložit.🤷


Fotka ide vložiť aj z mobilu, potrebné je zmenšiť a potom nie je problém...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Rohovec na ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono to asi vypadá na ten rohovec... :-) Dik za odpovědi.
Registrovaný uživatel
Jeden "jižní" 30,55gr.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Můj nej.. nález z tohoto roku....

Nejezdím na vltavíny často, takže většinou paběrkuji to, co mi tam ostatní nechají... takže většinou malé střípky, ale o to větší má pak člověk radost, když se podaří nějaký větší a hezký vltavín....

Svůj první vltavín jsem si našla asi před dvanácti lety. Byl to můj splněný sen z dětství, kdy jsem začínala sbírat šutry.
Tenkrát to byl maličký valounek a nebylo tolik hledačů, co nyní, takže šance něco najít byly větší. Přesto na mé první celodenní výpravě jsem našla jen ten jeden, zatímco jiní hledači, kteří tam byli jen dvě hodiny, jich měli hned několik a větších...
(člověk si je nakouká až časem ;) )
No, kde jsou ty časy...

Dvanáct let jsem si přála najít kapku. Stále nic... jen samé úlomky a kousky... už jsem si říkala, že ji snad nikdy nenajdu, že si ji budu muset koupit na Aukru.... zkoušela jsem i na nějaké přihazovat, ale nejsem milionář, takže mne vždy někdo přehodil....
No a letos?? Letos se splnil další můj sen... konečně jsem ji našla, konečně na poli na mne čekala......
Na lokalitě omleťáků (kde bych ji rozhodně nečekala), na boku hroudy, byl vidět protáhlý černý kámen, vypadal jako vltavín, takže sotva jsem jej spatřila, měla jsem velkou radost. Obrovské nadšení následovalo, když jsem jej z hroudy vyjmula a zjistila, že je to "kapka" a téměř celá.....

Je to omleťák, nejspíš chybí kousek spodní části, ale je to moje naprosto první kapka, jen bohužel zatím jediná, kterou jsem v životě našla :D
Délka je cca 4.2 cm a váží 7,3g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tiše ti závidím Korunko. Já jsem vltavín vlastníma rukama nikdy nenašel(ani jsem na vltavínech nikdy nebyl), já je jenom fotil.
Takovej vlastní nález ten je nad všechny poklady světa.

Takže tady je pár mohykánů pěkně v jedný sekci ale bohužel ani u jednoho nejsem jejich nálezcem . https://www.mindat.org/g/1636

Jenom jsem docela rád, že jsem mohl pracovat s jedním vltošem, který se objevil tuším hned na titulní straně České a moravské vltavíny https://www.mindat.org/photo-729354.html
Registrovaný uživatel
JJ, je to pravda, najít si svůj... ta radost, to nadšení, ten adrenalin.... když ho člověk uvidí na zemi, pak si k němu klekne a prohlíží si ho a říká si, jaký asi bude, až ho zvednu....
A pak ho zvedneš a máš ho v ruce- ten jedinečný kus.. každý je jiný, žádný není stejný....a jsi první, kdo ho po milionech let drží v ruce...
Je to krásný a proto na ně občas jezdím.
Někdy má člověk štěstí a najde a někdy holt ne a jede s prázdnou....
Ale mně to chytlo... mám ráda pohyb venku na čerstvém vzduchu v přírodě....
Chce to hodně trpělivosti a když se ta trpělivost vyplatí, o to větší má člověk radost...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Minerály » vltavin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1