Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » vltavín

Vykupminci.cz
Numisargo

vltavín

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
I cena 2000/gr je realna ale to jsou unikatní kusy dlouhý činky , velký bubliny , dvoubarevný kusy, spirala atd....rekneme 1 kamen ze 100 000 kamenu....ovsem okruh kupcu je hodne maly ani ne pocet prstu na ruce ....mysleno u nas v čr.
Registrovaný uživatel
Citovat
Vltavíny nad 50g jsou vzácné a vltavíny nad 100gramů jsou téměř raritní. V poslední době se jich objevilo docela dost, ale ne zase tolik. Nevím, co mají za poklady doma lidé, co vltavíny kopají, určitě budou mít i takovéto raritní kusy, ale už jsou to díky své váze vysoce ceněné kameny. Čím větší kámen, tím se cena násobí. Ostatně takto to bývá i u jiných drahokamů (Grofik určitě potvrdí) i když tohle je jen polodrahokam, sklo...


Svoje vyjadrenie som napísal v mojom poslednom príspevku , raritné vzorky sú drahé je jedno či je tzv. polodrahokam ,alebo drahokam.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Koupím Vltavíny jakékoliv​ velikosti..
Prosím nabídky mi zašlete na email :jakubvlasek@centrum.cz
Moderátor
Prodám tyto vltavíny. Vše Chlum, 11,91 g
Cena : 1000 Kč včetně pošty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ahoj tak jsme se s rodinou dostali do nesměně a trošku koukli po vltavínech,na poli se nedařilo ,tak jsem se rozhodl podívat se k dírám jestli nebudeme mít štěstí .
Zhruba za hodku jsem našel dva kousky v hroudách takže docela radost.Nejsou moc velké ale potěšily.
První váží něco kolem 7 gr a druhý něco kolem 5 gr.
zkusím sem dát fotky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koupím nepoškozený vltavín nad 20 gramů..
Cenu a foto mi zašlete na email: yakuzayakuza35@gmail.com
Registrovaný uživatel
Dobry den chtěl bych se zaptat je-li to vltavín? co jsem se díval na stránky na internetu tak mi příjde že by to mohl být vltavín ale nejsem si tím jistej má průměrně mezi 50-70 gramy. a kolik by mohl mít cenu pro zběratele děkuji za případnou odezvu a radu. je to polní nález v moravskoslezském kraji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel, je to jen struska z některých moravskoslezských železáren a je zcela bezcenná. V tomhle kraji vltavín nenajdeš, vyskytuje se jen na několika omezených územích v Jižních čechách a na Jižní Moravě.
_______________
Registrovaný uživatel
Tak naše nálezy za poslední dva týdny :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koupím moravské vltaviny.
Email: Stipcakjirka@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím. Jde poznat z fotky o co se jedna? Vytaženo z řeky na střední moravě. Předem děkuji za odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Mne to príde skôr ako obsidián, prípadne sklo z huty ako vltavín, ale nikdy nehovor, nikdy...
Apropo za kvalitu fotiek určite nezískate ocenenie. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kluci, nevíte někdo, jak se nyní pohybují ceny vltavínů? Před časem to bylo 250-300 kč/g za otlučence. Nevíte, jak se ceny pohybují dnes? Šlo to dolů, nebo nahoru?
Registrovaný uživatel
Ahoj Leni, mrkni se na www.topvltaviny.cz. Budeš se divit.
Registrovaný uživatel
Ježiš, to snad nikdo nekoupí, ne? To je šílené
Registrovaný uživatel
Ahoj, v republice šly ceny dolů, u polňáků střepy do 3 gramů tak do 120 Kč, průměr do 20 gramů 150 - 180 kč, nad 20 gramů individuálně...kopaný a sbírkový to je samozřejmě jinde. V zahraničí se ceny drží.
Registrovaný uživatel
Je vidět, že to všude prodávají jinak... na aukru jsem koukala, že se to drží pořád nad 200/g u drobných.
Jsou to tedy skoky :shock:
Registrovaný uživatel
Milda:
Hm, tak nevím... dva dny pátrám a vůbec netuším, kde to nabízí za tyto ceny, co píšeš.
Předevčírem mi známý řekl, že šly ceny vltavínů dolů, tak mne celkem zajímalo, jak moc, proto mne to zajímalo. Jenže tak moc, jak píšeš ty, takové jsem vůbec nenašla. Je fakt, že je léto a všichni jsou na dovolených, takže nejspíš klesla poptávka, ale nikde nevidím ceny pod 200 Kč/g... Pokud se to někde takto prodává, nejspíš to nebude pravidlem.
Nemáš odkaz?
Registrovaný uživatel
Korunka: facebookové skupiny, tam se to točí nejvíc. Ty skupiny je konec polního sbírání, za poslední 2 roky neskutečný nárůst lidí na polích, část to viděla na faceboku a chce si najít taky, zbytek to dělá pro peníze, fotky kamenů rovnou z pole perou do aukcí. Jako všechno je to otázka nabídky a poptávky. Půl roku zpět to bylo ještě hodně vyšponované, 200 za gram střepů. Teď to spadlo (ze 2 důvodů) a ceny jsou přibližně tam, kde jsem psal já. Takový měřítko je Ruda, viz https://ostatni.bazos.cz/inzerat/155857522/vltavin-vltaviny.php můžeš prodat střepy za 200 kč za g, jako se snaží hlavně nově pribyvši socky, ale fakt je to níž, u nás na jihu bych řekl, že za 200 už tak fakt pěkný průměr. Zvlášť, když za 300 za gram prodávají na místě kopanou Besednici sever.
Registrovaný uživatel
Ještě v létě jsem ceny za střípky viděla kolem 300Kč/g a pěkné skulptované kolem 400-600Kč/g. Ale podle toho, co píšeš to vypadá, že na facebooku to nabízí přímo hledači určité skupině lidí a ceny jsou tam asi hodně jiné...
Na aukru, ani jiných webech jsem ceny pod 200g fakt neviděla (a na jaře a začátkem léta přes 300.-). Takže to bude spíše tím prostředím, kde to prodávají. Jestli je na facebooku menší komunita lidí, pak bych chápala, že tam ceny budou nejnižší. Tam kde jsou nabídky vidět lépe, třeba na aukru, tam létají ceny stále šíleně. V podstatě když jsem chtěla mít ve sbírce vltavín z lokality, kterou nemám, neměla jsem šanci a to si myslím, že jsem nabízela dost :?

Ten Ruda v odkazu píše, že je za tyto ceny koupí. No upřímně, občas přebytky také prodávám, ale za tyto ceny bych mu nic neprodala. Ono z jeho nabídky nemám dobrý pocit a nedivila bych se, kdyby to byl překupník. Podobné inzeráty mi přijdou dost podivné. Ale nechci nikoho obviňovat, třeba ten člověk chce opravdu něco koupit do sbírky, ale myslím si, že to bude mít těžké.

Včera, jak jsem pátrala, kde se dnes pohybují ceny, objevila jsem čerstvou nabídku s pár vltavínky z lokality, kterou zatím nemám, tak jsem pánovi hned psala. Byly to drobné kousky do 2g za 205 Kč/g, každý byl ťuknutý, tak jsem váhala, zda je vůbec chci. No a když jsem kontaktovala prodejce dnes, tak už je neměl. Byly rychle pryč.

Takže ty ceny jsou asi dost relativní. Na veřejných stránkách ty ceny jsou stále vysoké (takže pokud bych měla prodávat přebytky, tak nejspíš tam), ale jestli jsou na facobooku ty, co píšeš, tak se tam musím mrknout, jak to funguje, protože do budoucna bych chtěla mít zastoupeny další lokality a za tyto ceny by to bylo fajn.
Já facebook vůbec nenavštěvuji, jako asi spousta lidí, takže by mne to opravdu celkem zajímalo, jak to tam funguje.
Registrovaný uživatel
PS: Jinak ano, s tím šíleným nárůstem lidí to je pravda... Občas také vyrazím na jih ... Mám několik oblíbených lokalit a většinou paběrkuji, co mi po místních zbyde. Před patnácti lety jsme na poli byli za celý den 2-3 hledači. Dnes, když se někam vypravím, mám pocit že jsem na pouti. Já to beru jako příjemný relax, ale když pak lítá na poli dvacet lidí a někteří vyloženě lítají honem tam a honem tam, tak si už nejsem jistá, zda to ještě relax vlastně je :-)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 31. 8. 2022, 20:25. »
Registrovaný uživatel
Jak píšeš, ty ceny jsou relativní. Já bych za běžný kámen z běžné lokality těch 200 Kč za g teď třeba nedal, ale být to něco, co nemám nebo mám málo (takový Písek nebo Veselí), to bych se přes kapsu plácl. Pokud nemáš přímo kontakt na někoho, kdo se tomu věnuje, asi nejlépe nakoupíš na facebooku. Naopak možná lépe prodáš právě na bazoši nebo jiných veřejných serverech. I když i na tom facebooku se někdy někdo splaší a nakoupí za ukrutnou cenu. To, že výše jmenovaný pán je překupník, jsi uhádla dobře. Většina z těch polních "těžařů" to prodávala jemu.
Registrovaný uživatel
Jen ze zvědavosti, co jsi chtěla teď naposledy koupit za lokalitu?
Registrovaný uživatel
... Vrábče.
Tím jak v podstatě na vltoše dojíždím, jezdím jen na severní lokality, které mám nejblíž, takže na transportované vltoše. Jiné lokality neznám, ale ráda bych si časem postupně doplnila i ukázky z dalších lokalit. Můj sen je zahledat si někdy i jižněji a najít si hezky skulptovaný, ale jak tam nejezdím, neznám ty lokality a jet dvě hodiny někam autem a nevědět kam, to mne děsí.
Třeba si to někdy splním...
Takže lokalit, co mi chybí je hromada...
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 2. 9. 2022, 6:16. »
Registrovaný uživatel
Taky chodím hlavně severní část výskytu. Ale jsou tu taky krásný kameny. Tak hodně štěstí při hledání!

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Sběratel.com » Minerály » vltavín

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1