Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Vodoznak

Vykupminci.cz
Numisargo

Vodoznak

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

Potřebuji prosím pomoci jak zjistit jaký typ Vodoznaku se na té které známce nachází.Jedná se mi speciálně o známky USA.Na serveru o známkách z Ameriky jsem si i zjistil jaké tam mohou být typy a na jákých známkách, ale ty Vodoznaky tam proste nevidím.Na amerických známkách jsou vodoznaky USP a jejich různé kombinace či rotace.Nevíte nekdo jak se dá ten vodoznak zjistit? Zkoušel jsem se na známky dívat přes opravdu silné světlo, z boku, ze šikma ale ten vodoznak prostě nevidím:( a to i na známkách kde má být no 100 %.
Díky za pomoc
Moderátor
Jedná se o archové průsvitky, kde nápis jde přes několik známek a může se stát, že příslušná známka je zrovna v mezeře mezi písmeny, takže na ní není průsvitka patrná. Přesné umístění průsvitek na archu by mělo být nakresleno v katalogu Michel USA-Spezial, ten však bohužel nemám k dispozici.
Pokud není průsvitka viditelná proti světlu, zkus známku položit na černý papír, občas to pomůže. Nejlepším způsobem je pak dát známku do černé misky a pokapat lékařským benzínem. Lze i známky čisté, pozor ale na některé tiskařské barvy citlivé na benzín (zejména fialová). Lze také použít signoskop, ten ale není nejlevnější.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Vodoznak

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1