Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Voynich manuscript

Vykupminci.cz
Numisargo

Voynich manuscript

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No, ale já měl na mysli jen takovou obyčejnou faksimilii na fajnovým papíře, spíše tedy něco jako reprint, nikoliv přesnou kopii, navíc s autem a letenkou na Měsíc!! ;)

Tak mne napadá ... ten Louda, co máme, má číslo 19/80 a včetně obalů to váží přes 5,5 kg!
Moderátor
Když už bych měl to neodbytné nutkání "jít" do historických knížek, tak místo těch všech novodobých faksimilií je něco takového mnohem a mnohem cennější, a samozřejmě se i s časem stále více a více zhodnocuje:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/stara-kniha-urceni-oceneni-13362

Když má člověk trochu trpělivost, hledačské štěstíčko a samozřejmě odpovídající znalosti, tak se podobné kousky dají sehnat, objevit, vydražit...
Registrovaný uživatel
No sice beru mladší věci, ale u těchto tří kousků v jednom svazku jsem v antiku i za vyšší cenu jásal (a od té doby zase neviděl). Navíc ozdobně plasticky tlačené dobové vazbě a se všemy obrazovými tabulkami. :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
A celkem štěstí jsem měl i na tuto knihu, navíc dle razítka po zajímavém majiteli. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Velice vhodné spojení příjemného s užitečným... Máš doma cenný historický odborný tisk, a zřejmě ve velmi dobrém stavu, takže i designově pozvedá úroveň knihovny. A navíc z něj můžeš čerpat moudra a oslňovat znalce, případně "deptat" neznalce :P
Moderátor
Nic proti, ale existují i zajímavější díla v lepším stavu než ta z odkazu (23:10) a větší šancí na zhodnocení :)
V knihovničce mám pár pěkných a zajímavých knížek z 18. století a světe div se, žádná nestála víc jak pár stovek.
Moderátor
Dráček: zajímavé věci
Moderátor
tenzor napsal
Nic proti, ale existují i zajímavější díla v lepším stavu než ta z odkazu (23:10) a větší šancí na zhodnocení :)
V knihovničce mám pár pěkných a zajímavých knížek z 18. století a světe div se, žádná nestála víc jak pár stovek.


Vždyť říkám, člověk musí být neúnavný hledač a pátrač... Aneb Indiana Jones náš vzor :P
Registrovaný uživatel
Díky, no sem tam se snažím doplnit trochu své knihovny, ale nabídka podobného je minimální a pokud vzácně ano, pak ceny často mimo mé možnosti(či ochotu).
Tohle také nebyla myslím špatná koupě, ač tomu není ani sto let... :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Kdybys měl i Staroslezské rody, taktéž od Pilnáčka, tak mě (nás) tam najdeš :P
Registrovaný uživatel
Někde bych snad měl mít, ale je to jen nějaké brožované vydání horší kvality ze cca 70.let, bez popsaného hřbetu, co vydal tehdy tuším nějaký archiv.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Ano, a jmenuje se to přesně "Rody starého Slezska"...

A tohle znáš?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, pěkné neznám. Ale mé znalosti jsou v této oblasti tak maximálně velmi základní. :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
To byl Pilnáčkův hlavní zdroj pro věci a rody Slezska...
Moderátor
Staromoravští rodové - 3. vydání (2. úplné), vydal Moravský zemský archiv v Brně v roce 1996 v nákladu 200(!!) kusů. (644 stran + rozkládací přílohy rodokmenů)
Neznámé rody a znaky staré Moravy Vydal Státní oblastní archiv v Brně v roce 1983 v nákladu 800 kusů (cena brožovaného výtisku 33 Kčs za 336 stran!!) - no, musel jsem to brutálně, leč zcela bezpečně prošít. Salát by byl mnohem horší.
Rody starého Slezska (1 - 5. díl) vydal opět Moravský zemský archiv v Brně v roce nebo spíš od roku) 1991. Vydání je to druhé, ale první z let 1969 - 1972 bylo neúplné, celkem 1510 stran, náklad opět vysoký - 200 kusů a mě to stálo 600 Kč (anebo mne 600 Kč stály jenom první dva díly, už nevím).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Wjem napsal
Kdybys měl i Staroslezské rody, taktéž od Pilnáčka, tak mě (nás) tam najdeš :P

Tož, gde tam si? :mrgreen:
Moderátor
Pavel_III napsal
Wjem napsal
Kdybys měl i Staroslezské rody, taktéž od Pilnáčka, tak mě (nás) tam najdeš :P

Tož, gde tam si? :mrgreen:


To víš, že jo...takové "prdelce" to budu říkat - co neví to nepoví. :P :mrgreen:
Dráček si to když tak odvodí z občanského jména užívaného po r. 1918...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Pavel_III napsal
Wjem napsal
Kdybys měl i Staroslezské rody, taktéž od Pilnáčka, tak mě (nás) tam najdeš :P

Tož, gde tam si? :mrgreen:


To víš, že jo...takové "prdelce" to budu říkat - co neví to nepoví. :P :mrgreen:
Dráček si to když tak odvodí z občanského jména užívaného po r. 1918...

Třeba není čím se chlubit :D ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Wjem napsal
Pavel_III napsal
Wjem napsal
Kdybys měl i Staroslezské rody, taktéž od Pilnáčka, tak mě (nás) tam najdeš :P

Tož, gde tam si? :mrgreen:


To víš, že jo...takové "prdelce" to budu říkat - co neví to nepoví. :P :mrgreen:
Dráček si to když tak odvodí z občanského jména užívaného po r. 1918...

Třeba není čím se chlubit :D ;)


Ty jsi podšífka, starý brachu... :P Máš částečně trošičku pravdu, ale daleko více je za tím vrozená přirozená skromnost 8) . Někdy u vínka či probereme ;)
Moderátor
Jak bych taky mohl tvrdit, že se o našem rodu zmiňuje Pilnáček ve Staromoravských rodech, ale bych kecal, tohle fakt nevíme. (Ačkoliv, náš prapředek vězněný na Branči ... :P)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ty jsi podšífka, starý brachu... :P Máš částečně trošičku pravdu, ale daleko více je za tím vrozená přirozená skromnost 8) . Někdy u vínka či probereme ;)

Jojo, vrozená skromnost, to znám. :roll:
Sám mám ohromnou spoustu vynikajících vlastností a skromnost mezi nimi dominuje. :D ;)
U vínka jsem ochoten probírat cokoli s kýmkoli.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jak bych taky mohl tvrdit, že se o našem rodu zmiňuje Pilnáček ...

Hlavně že se o něm nezmiňuje major Jirsák :D ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Pavel_III napsal
Jak bych taky mohl tvrdit, že se o našem rodu zmiňuje Pilnáček ...

Hlavně že se o něm nezmiňuje major Jirsák :D ;)

No, to už spíš Svobodná Evropa. ;)
... i když, předek, známý zuřivý bratřík, nakonec tedy odvisnul. 8)
Registrovaný uživatel
Voynich to sice není, ale když jsem to uviděl levně nabízet tak jsem neodolal. Každy den to na prodej zase myslím vidět není... :)
(kliknutím lze obrázek zvětšit)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
Voynich to sice není, ale když jsem to uviděl levně nabízet tak jsem neodolal. Každy den to na prodej zase myslím vidět není... :)
(kliknutím lze obrázek zvětšit)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Rytina od Hollara. Tož to ujde... ;) Moc-li pak to stálo?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Antikvariát » Voynich manuscript

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1