Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani napsal
Čo Ti mám na to povedať?
Ak to chápeš takto,tak to chápeš zle.A vlaste ani neviem,čo som vyviedol.. ;)
-s-

V poriadku - tak inak. Hlavne v kľude a bez emócii ;)
Čo sa týka debaty o urbanovi, tak som postupne nadobúdal dojem, že diskusia z Tvojej strany sa uberá nesprávnym smerom a že sa ma snažíš dotlačiť do nejakých negatívnych odpovedí / reakcií voči osobe urbana, ale tým žiaľ slúžiť nemôžem ... Ale, ako píšeš možno som si to zle vysvetlil a Tvoj zámer bol len nevinne pokecať.

Čo sa týka Tvojich náražok o "iskrení" a "hrkútaní" medzi mnou a Amerikánovi zo Serede, ( z napolitankárov zo Sedity sa stávajú amerikáni z Amazonu 8) ) tak pokiaľ si sa nevyjadril vtedy, keď to ako si napísal iskrilo a nesnažil sa "krotiť vášne" , tak nepovažujem za vhodné to z Tvojej strany spätne vyťahovať a nejak dvojzmyselne komentovať ...
Ale neboj stani, ja ťa mám stále rád a možno došlo len k hlubokému nedorozumění ;)
Registrovaný uživatel
Prečo by som Ťa mal v súvislosti s "urban" k niečomu navádzať,tlačiť,keď vôbec neviem kto to je.. :roll:
Hrkútanie:To som sa potešil,že niekto oprášil tému a debatuje.Nič viac,nič menej.
To si s iskrením nespájaj.
Iskrenie:To tu bolo viackrát,vadilo mi to,ale komu chytiť stranu,keď z môjho pohľadu mal každý svoju pravdu? Tak som napísal myslím:Už ste v sebe? A kikirikí,čo sa dalo preložiť,pochopiť ako-prestaňte. ;)
Nechajme to tak,dobre? Skúsim si dať pozor na to,do čoho vopchám nos.
-s-
Registrovaný uživatel
amazon bude posielat horalky do celeho sveta :D a konec bude ked sem naozaj pride mitsubishi ...
ale nieje vsetko take ruzove... uz teraz tu nema na okoli kto vobec pracovat okrem kakaovnikov. (ale samozrejme platy nezdvihnu) a tak mame v meste mensiu nezamestnanost ako v blave a vsetky volne priestory naplnene rumunmi a srbmi , ktory nicia platy :D
opakuje sa stredovek , jednoducho Sered je ako krizovatka na vynikajucom mieste.
som zvedavy dokedy to vydrzi....
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
stani napsal
Iskrenie:To tu bolo viackrát,vadilo mi to,ale komu chytiť stranu,keď z môjho pohľadu mal každý svoju pravdu? Tak som napísal myslím:Už ste v sebe? A kikirikí,čo sa dalo preložiť,pochopiť ako-prestaňte. ;)

"Neviem prečo", ale už vtedy po zhliadnutí tých dvoch príspevkov #1030 a #17 som mal z nich kadejaký pocit len nie ten, že by ti to vadilo. Dnes som sa k ním vrátil a moje pocity z nich sa ani po čase nezmenili .... Tí smajlíci na konci tých príspevkov vo mne evokujú všeličo, len nie pocit, že by ti to nejakým spôsobom vadilo ...

Takto si to napísal Ty:

Už ste v sebe kohúti??? :D
Kikirikííííííííí :D

Ak by ti to vadilo, tak by si to napísal nejak takto:

Už ste v sebe kohúti??? :(
Kikirikííííííííí :(

Už ste v sebe kohúti??? :roll:
Kikirikííííííííí :roll:

Už ste v sebe kohúti??? :evil:
Kikirikííííííííí :evil:

Ten rozdiel je snáď evidentný...
Viac sa k tomu vracať, vyjadrovať sa k tomu a zaťažovať tým čitateľov nebudem.
Registrovaný uživatel
Toto si vysvetľujem tak,že prvý pokus nevyšiel a znehodnocovať sa musí.. :?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Druhá strana pohľadnice z príspevku 120.
Hudobný štadión.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pár obrázkov Bojnického zámku.
Bajmóc nemám,len takéto novšie a skoro nové.. ;)
Aby to dávalo zmysel,v inej téme bol dotaz na pohľadnice zámku
a okolia Bojníc.Preto sú tu.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pohladnica č.131 je Prievidza - vysoká budova - vtedy hotel Hviezda.Je to námestie od Priora.
Registrovaný uživatel
Viem,že je tam PD,vôbec to tam nepoznám.
grof sa pýtal aj na PD a okolie..
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Páni od pohľadníc,fotopohľadníc a možno aj fotografií,viete mi povedať,resp.poslať obrázok,odkaz na fotografie od Josef Dubec Nové Strašecí?
Čítal som,že ich čísloval a značil.Ale ako? Ja som nejaké na internete našiel,ale to značenie nie.Pár ich tam je,ale len obrázková strana.Nejaké mám,ale nemám s čím porovnať.Ďakujem.
-s-

Myslel som na niečo takéto.Nevenuje sa tomu niekto?
-s-
Registrovaný uživatel
Asi tam mali aj baby... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Oprášim si tému.. ;)
Text na pohľadnici zrejme (asi isto..) súvisí so vznikom Slov.štátu.Došlo mi to až včera,aj keď som ho mal prečítaný už dávno.Na dátumy som sa nepozeral a súvislosti nehľadal.
Takže 13 dní po vzniku SŠ (14.3.39) mali asi ľudia spústu iných ako bežných starostí.To sa už teraz z toho textu zdá byť jasné.Čo si o tom mysleli,to netuším.
Ale čo tá známka? Bol nejaký dátum,do ktorého sa mohli používať známky ČSR?
Predpokladám,že áno,ale dokedy,to neviem.
Viem,že tu na fóre sú experti,ktorí aj takúto problematiku majú v malíčku..
Ozvú sa ? :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jestli se nepletu, tak platnost byla do 15.XII.1939.

Což je mimochodem mnohem delší období než když Československo rozbili soudruzi Klaus a Mečiar.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 8. 5. 2017, 10:56. »
Registrovaný uživatel
Vďaka Pavel III.
-s-
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Jestli se nepletu, tak platnost byla do 15.XII.1939.

Což je mimochodem mnohem delší období než když Československo rozbili soudruzi Klaus a Mečiar.

Pavle - myslím, že sa mýliš.
Táto konkrétna známka ( Pofis 346 ) platila na území Slovenska do 31.07.1940.
Keď by sme mali byť ešte konkrétnejší, tak táto známka sa do 20.03.1939 používala, ako predbežná a od 21.03.1939 do 31.07.1940 ako súbežná.
Nie je zmyslom tohto vlákna rozoberať to tu podrobnejšie. Iné to bolo u známok leteckých, novinových, doručných, doplatných, PD, OT. Ale aj čo sa týka výplatných známok, tak termín ukončenia ich platnosti nie je jednotný. Napríklad známky z emisie hrady, mestá (Pofis 304 – 313) platili na území Slovenska len do 16.04.1939.
Registrovaný uživatel
Mesiac-dva,dajme tomu.Už do 15.7.39 sa mi to zdá dosť a do 31.7.40 až moc.Veď to je skoro rok a pol.Keď som štát,mám mať svoje známky..To asi preto,že tam bol Štefánik=moja úvaha.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Mesiac-dva,dajme tomu.Už do 15.7.39 sa mi to zdá dosť a do 31.7.40 až moc.Veď to je skoro rok a pol.Keď som štát,mám mať svoje známky..To asi preto,že tam bol Štefánik=moja úvaha.. ;)
-s-

Otázka znie, čo je to "svoje známky" ...

A) za "svoje známky" môžeme považovať známky ČSR s pretlačou "Slovenský štát 1939", ktoré boli vydané medzi 21.03.1939 až 08.04 1939 (teda už 7 dní po vzniku SŠ).
B) alebo za "svoje známky" môžeme považovať novo vydané známky bez pretlačí. A prvá takáto emisia známok s portrétom A. Hlinku bola vydaná 01.04.1939, čo bolo 18 dní po vzniku SŠ.

Čo sa týka názoru, že dôvodom takto dlhodobej platnosti bolo zobrazenie M.R: Štefánika na tej známke, tak ja by som to za dôvod nepovažoval aj vzhľadom na to, že do toho dátumu 31.07.1940 boli v platnosti na území SŠ aj rôzne iné známky napríklad s portrétom J.A. Komenského, E. Beneša, T.G. Masaryka, alebo známky so štátnym znakom ČSR ... A ďalší dôvod je ten, že M.R. Štefánik bol jedným z kľúčových osobností vzniku ČSR a v žiadnom prípade by som ho nepovažoval za nejakého "bojovníka" za osamostatnenie sa Slovenska ...
Registrovaný uživatel
Ja by som za "svoje známky" považoval A+B.To mi pripadá logické.
Ale moje vedomosti (skôr informácie) sú, zdá sa, chabé...Nevedel som,že to fungovalo so známkami tak,ako píšeš.Dobrý hokej.Lepší ako ten aktuálny.
Myslím si ale,že 98 ľudí zo 100 by to videla podobne ako ja.A to by tí dvaja ešte museli byť filatelisti.Ináč by to bolo možno 100.
Štefánika som "vymyslel" tesne predtým,ako som to napísal.Tušil som,že to nebude správna úvaha. :) Bral som ho ako osobnosť.Ale skôr ČSR ako SR.To je fakt.
-s-
Registrovaný uživatel
A aby to nebolo moc jednoduché a aby si každý mohol vybrať tak tu máme ešte dve možnosti, ktorá bola prvá Slovenská známka ...

C) Pofis 313 s pretlačou Otvorenie slovenského snemu. Známka platila len na území Slovenska od 18.01.1939 do 31.01.1939. Známka vydaná pre autonómne Slovensko.
D) Pofis 351 (Modrý Štefánik). Známka pôvodne pripravená pre autonómne Slovensko. Platila, len na území Slovenska. Emitovaná 31.03.1939. Ako v predošlých prípadoch platná do 31.07.1940.
Registrovaný uživatel
Keď som už "načal" toho Štefánika...
Našiel som obrázok s "mohylou,pred mohylou."
Už som si naštudoval,že tak vyzerala cca 8-9 rokov.
Ako vždy,nevedel som.. :(
Tá zadná strana je biedna. :roll:
Ešte mám jednu,kde sú na zadnej strane "zbytky" albumu,sú ešte väčšie.
Pohľadnica by to možno bola fajn.Dá sa to dať nejako preč bez poškodenia,alebo radšej nemám špekulovať..?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Len tak pre zaujímavosť.
Rovnaký záber a odlišností v prevedení. Čo to dokáže spraviť s cenou.
115€ vs. 29€
PS: Pridávam screen, lebo výsledná cena o pár dní "zmizne"
dar. a del.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
alebo dvaja s vysokym limitom
brett da limit 25 000 a pride stani a da si limit 26000 a cena vystreli raketovo hore.
a pritom obaja ocakavali ze sa cena bude pohybovat okolo 15000 a so svojim maxi limitom nepocitali ani vo sne
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
..aj tak sa to stáva.
Vyššie spomenutý stani janom7B9 sa už pohrával s myšlienkou ( ešte je stále čas a "črviak" :D z hlavy ešte nezmizol),že si "bidne" na tú Čórbu.Len tak z plezíru.. :)
Už tam vidím 140 000.
-s-
Moderátor
stani napsal
..aj tak sa to stáva.
Vyššie spomenutý stani janom7B9 sa už pohrával s myšlienkou ( ešte je stále čas a "črviak" :D z hlavy ešte nezmizol),že si "bidne" na tú Čórbu.Len tak z plezíru.. :)
Už tam vidím 140 000.
-s-


S poplatkami už je to cez 500 evri
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Črviak mi povedal,že je to fajné... :D
Peňáze boli a budú.Pohľadníc je pomenej.Nechal by som vnukom, ak sa ich niekedy dožijem.Ale zrejme to neurobím.Je to tiež jeden zo spôsobov ako zdvihnúť cenu.Ostala by mi? Nech.
To sa ale nepatrí. :)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1