Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Asi najstaršia 1.Májová pohladnica ,celkom slušna cena.
https://www.abebooks.com/first-edition/Mai-Karte-Bezwingung-Mammons-Defeat-Mammon-V%C3%B6lkermai/14630165242/bd
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek

mám dotaz : můžete mě někdo vysvětlit ?
při hledání pohlednic , jsem se setkal s tím , že je tam napsaný - dlouhá adresa - jak je to myšleno ? v čem je lepší tato pohlednice ? protože jsem to viděl na běžných , nebo aspoň mě to tak připadlo a je u toho vyšší cena ., proč ? proč je tato pohlednice dražší ?
Děkuji všem za info
Registrovaný uživatel
ide oto že týchto dlhých adries sa málo uchovalo bolo to aj zaujimavé že adresa sa písala na prednú stranu s vyobrazením bud tej dediny alebo mesta a text sa písal aj na druhú stranu a patria medzi najstaršie zábery. Ale je tam viacero vecí.... Aspoň si myslím....
Registrovaný uživatel
co jsem prošel pohlednice s - dlouhá adresa - se většinou psala na druhou stranu ( přes celou pohlednici)(dopisnice,postcard) a text se většinou psal přes přední část(vyobrazení města,dědiny) , ano ?
nemá to nic společného s délkou adresy , ano ?
znaméná to i že to jsou jedny z těch nejstarších pohlednic (třeba pod rok 1900) ?
máto i něco společného s velikostí pohlednice (myslím obdélniková pohlednice, jestli mi rozumíte10cmx25cm) ?
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 12. 2. 2018, 10:08. »
Registrovaný uživatel
Dlouhá adresa-pisatel měl k napsání adresy k dispozici celou zadní stranu,text se psal na přední stranu.
Krátká adresa-adresa se sice psala též na zadní stranu pohlednice,ale zároveň s textem pro adresáta.Adresa se tedy prostorově jistě zkrátila.
Registrovaný uživatel
Pohladnice s dlhou adresou su staršie a je ich nepomerne menej,to je "jeden" z predpokladou prečo su drahšie.Schvalne v uvodzovkach,pretože cena sa odvíja od vela faktorov.
https://www.postoveznamky.sk/mala-skola-filokartie-2-vznik-pohladnic-a-zakladne-pojmy
_______________
Registrovaný uživatel
to paully a m1234 : děkuji moc , mám v tom konečně jasno :-)

m1234 : děkuji za odkaz , mrknu na to a počtu , moc pěkné a zajimavé stránky
Registrovaný uživatel
paully - ja len tak, reku aby reč nestála ;)
Táto Plzeň zablúdila do ponuky medzi slovenské pohľadnice - preto som si ju všimol.
Neviem, či to je niečo zaujímavé, alebo niečo "tuctové" ... Ale, šak kukni ;)
Registrovaný uživatel
Pohľadnica,ktorá je podľa mňa zaujímavejšia adresnou stranou,ako tou obrázkovou-obrazovou..
Celkom som to ešte nepochopil,ale bojujem s tým. :)
15.03.20 sa menili tarify,to viem z jedného z odkazov od Bretta.
Sú tie dve pečiatky z jedného dňa,alebo sa "doplácalo-prišli na to" až šestnástieho..
Zelená známka je F (13 3/4 X 11 1/2 X 0),skôr však už asi G :mrgreen: ,lebo nemá perforáciu na spodnej strane.Je odstrihnutá,prečo,to netuším.
Štrnásteho bola nedeľa.. :)
A dievčina bola smutná,bez útechy.(Ed.Kubicek)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani – celé sa mi to nepáči.
Oceniť to z filatelistického hľadiska, ako celistvosť by mali filatelisti (hlavne hradčanári).
Ja tam vidím na oboch razítkach 15-tku. Teda prvý deň platnosti III. TO. (prikladám obrázok).
Podacia pošta je VERBO a myslím že to bude Vrbové (dnes okr. Piešťany kraj Trnavský) vtedy župa Nitrianska. (do poľa keresés napíš mesto/obec)
Čo sa mi nepáči je to, že doplatná známka hradčany Pof. DL2 10h hnedoolivová má razítko rovnaké ako výplatné známky ... Ak by zamestnanec pošty prišiel na to, že zásielka nie je správne vyplatená pri podaní zásielky na prepážke, tak by žiadal doplatenie do aktuálnej výšky poštovného za dopisnicu, teda do 20 halierov. Ak bola zásielka prijatá do prepravy z poštovej schránky, tak doplatné by mal asi zaplatiť adresát zásielky a potom by na doplatnej známke bolo iné razítko (doručovacej pošty) ...
Netrúfam si robiť jednoznačné závery, ale myslím, že zásielka neprešla poštovou prepravou a je vytvorená z ochoty. Niekto ju priniesol na poštu, dal si ju oťapkať razítkami a odniesol si ju domov ...


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dík Brett.
2x Verbo nedávalo zmysel ani mne.Tiež to,že ak sa to podávalo na pošte,prečo tam jednoducho nedolepili 5 hal.známku..ale dali 10 doplatnú a vlastne to predražili.Viem,že sa jedná o Vrbové,to som si našiel,ale dík. ;)

To by potvrdzovalo to,čo si napísal.Že si to niekto nechal oťapkať. :) Síce neviem načo by to robil keď z hľadiska nejakej zaujímavosti by to bol nezmysel a dekoratívny účel tento nepodarok s poničenými známkami a vôbec celý (adresná strana) ako vyzerá,tiež neplní.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
To by potvrdzovalo to,čo si napísal.Že si to niekto nechal oťapkať. :) Síce neviem načo by to robil keď z hľadiska nejakej zaujímavosti by to bol nezmysel a dekoratívny účel tento nepodarok s poničenými známkami a vôbec celý (adresná strana) ako vyzerá,tiež neplní.
-s-

Možno nejaký filatelistický "špekulant", ktorý predpokladal pri tejto kombinácii známok výhodné finančné zhodnotenie do budúcna? Tožvie ... A možno bude inde "pes zakopaný" 8)
Registrovaný uživatel
Na (je to v názve témy... ) :) pohľadniciach je Nitra.Niekto,niekde sa na tento región pýtal.Tak takéto (len) mám. :P
Ten hrad je varianta.Sú tam iné mamičky a iné kočíky.
Päťdesiate roky.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tieto sú staršie..
Dobrú noc.
Ja ráno vstávam,kravy napájam,ovečky do poľa vyháňam..♪♫ :P
Šľak to trafil,do takého mrazu..Neviem čo na to povie môj taliansky kamarát,resp.baterka 8 ročná..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal(mohol) by som zareagovať v inej téme-máš zaujímavú pohľadnicu,ale tam to nepatrí.
Spomenulo sa tam meno Lažanský,tak preto..
Toto som si kedysi kúpil na "A",za pevnú cenu.Bolo to ale trocha ináč,pretože som predajcu požiadal o strpenie,nezaplatil som hneď,ešte som u toho istého predajcu asi o dva dni niečo dražil a vydražil,chcel som to zaplatiť spolu. Pohľadnice som ani neplatil,ani nedostal.Napísal mi,že ich nemôže nájsť,aby som si vybral iné. :roll: Dostal som len to vydražené,myslím,že mince..
Ostali mi len obrázky..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stani tú nitru 56 kúpim...
Registrovaný uživatel
stani - mohol by si obidve peciatky VERBO nascanovat vedla seba zvislo?

Ake pismeno ma ta peciatka na hnedej znamke v dolnej useci?

Vdaka
Registrovaný uživatel

Ahoj tomos.Dobre,ale nech to tu niekto ohodnotí,ak sa nedohodneme inak,napr.nejaká výmena..
Ja neviem,koľko by to malo stáť..Chlapci,pomáhajte. :)
Tu je "zadek"tej 56-ky.
-s-
Registrovaný uživatel
Tu je.Zas mi to forpsovalo... :evil:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
stani - mohol by si obidve peciatky VERBO nascanovat vedla seba zvislo?

Ake pismeno ma ta peciatka na hnedej znamke v dolnej useci?

Vdaka

Čau jansvi.Zajtra to naskenujem,alebo nafotím.Zvislo to bude ale dva obrázky vedľa seba nedám,pretože neviem ako sa to robí.
Písmenko bude asi "A",ako aj na hornej pečiatke.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
... dva obrázky vedľa seba nedám,pretože neviem ako sa to robí...

Nejlépe v grafickém editoru spojit obrázky do jednoho.
Můžeš si např. stáhnou freeware PhotoFiltre. Tam to jde jednoduše :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ale nie stacia aj dva samostatne obrazky, len aby sa dali porovnat peciatky, lebo podla Votocka malo VRBOVE v obdobi 1918 - 1920 styri peciatky s napisom VERBÓ, jedna bez pismena, a pismena A,B,C.
Registrovaný uživatel
Ander napsal
Obrázek vložený uživatelem

Ale nás je..Nevedel som,že som zo štvorčiat :P
Počkám na mladú kým sa dostaví domov z práce.Požiadam ju aby pozrela do diára,či ma môže dnes prijať a skúsiť mi to ukázať,možno sa podarí.. :)

Už som ju k tomu raz volal,tiež to nevedela.Myslím,že to skúšala poukladať vo Worde..
-s-
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Ale nie stacia aj dva samostatne obrazky, len aby sa dali porovnat peciatky, lebo podla Votocka malo VRBOVE v obdobi 1918 - 1920 styri peciatky s napisom VERBÓ, jedna bez pismena, a pismena A,B,C.

Dám tak ako viem.Ale bude to A.
Škoda,že tam nie je Verboc,to by mali byť Vrbovce po maďarsky.
Idem to spracovať.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
To isté,zdá sa,ako sme už v príspevkoch vyššie rozhodli.. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1