Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
No, u tetičky Wiki je to bod 3 v literatuře. Přidávám 3 obrázky (1 + 2 v jednom ;)).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a jééé to je staveniště, ti asi nebyli moc nadšeni, že se jim tam dostaly ti archeologové, většinou je to pohroma, kam oni vlezou
Registrovaný uživatel
Prečín..To je pri PX-Považská Bystrica..
Perečín.Zas niečo,o čo sme prišli..
Škoda,že tá žabka zelená (známka,) nie je tehotná-vajíčko v páse. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo by som sem dal,aby reč nestála...Mašinku. :P
Ten dotyčný z nej buď vypadol,ak bol nepozorný,prípadne indisponovaný (pozor na alkohol),alebo podkladá koľajnice (štrekár..),aby sa to neprevrátilo aj s cestujúcimi dole do tej trávy.To závisí od toho,ktorým smerom má mašinka namierené.. :P
Viete,kde to je? Otázka nie je ľahká,budem si vás vážiť aj keď neuhádnete. ;)
Ja to tiež neviem,ale tuším...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu ma pobavil text.Dám aj prednú stranu,patrí sa,ale opačná je slabšia,známka odlepená,tak načo? ;)
Kde sme boli my? V embryonálnom štádiu? :P :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A jeden Senec.Pekný,veľký.Asi ako dve bežné pohľadnice. :)
Smithovi do vlákna radšej neleziem,tam má predsa len niečo iné..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani - Viete,kde to je?
Ak ma moja predstava neklame, tak je to pozemna lanovka zo Stareho Smokovca na Hrebienok. Ked je to spravne,potom ta biela skvrna v pravo v lese je konecna stanica tejto lanovky na Hrebienku.
Je to presne v strede trate, kde sa minaju tie dva vozne. Kedze neviem z obrazku rozpoznat na ktorej strane je vidiet tazne lano, neda sa hodnoverne napisat smer pohybu vozna.
Registrovaný uživatel
Neviem či to je mašinka (pozemná lanovka) na Hrebienok...Pár údajov na zadnej strane je v angličtine a nepíše sa tam kde a čo to je...Myslím si,že je to niekde v Emérike a neuhádne to nikto.To nevadí.Zvádza to k tomu Hrebienku.Aj mašinky sa celkom podobajú.Dokonca je to "dvojka." :)
Len za tou v predchádzajúcom príspevku nevidím Tatry..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani - tak tu niet co spekulovat. Je to stary Hrebienok, ked konecna - horna stanica lanovky, ta sedlova strecha, bola budove byvaleho hotela. Po dobu ludodemo patrila budova pracujucim.

K tomu prvemu obrazku nejdem spekulovat, ale ten zaber je mi znamy. Len tak na okraj tie vagoniky sa krizovali na tzv Abtovej vyhybke.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
neviem z obrazku rozpoznat na ktorej strane je vidiet tazne lano,


Lano je vpravo, kúsok sankárskej dráhy vľavo a Hrebienok pred obrazovkou.
Registrovaný uživatel
Za RU drôtová dráha na Tarajke - Hrebienok .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stator - Lano je vpravo.....- ku ktoremu obrazku to patri? K tomu prvemu co uverejnil stani? To by znamenalo, ze ten vozicek ide smerom dole na Smokovec? Priznam sa, ze takyto zaber zo smeru jazdy nadol, som zatial nevidel.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
K tomu prvemu co uverejnil stani? To by znamenalo, ze ten vozicek ide smerom dole na Smokovec?


Hore či dole. "Ak chvíľu počkáš" a objaví sa lano vľavo tak vozeň na obrázku ide hore, ak nie, tak dole.
« Poslední úpravu provedl(a) stator v 5. 5. 2018, 9:23. »
Registrovaný uživatel
Chcel by som sa pytat aj dalej, tak chcem poprosim stator ci mi vie povedat podla tohoto obrazku, ktory vozik ide hore a ktory dolu.

Mozno si hrame so slovickami, ale predsa.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja mám v tej debate už hokej a to začína až za 33 minút.. :P
-s-
Registrovaný uživatel
Teba nevyrusujem - ozaj, natrieme im to alebo nas sezerou.

Ani stator sa nemusi ponahlat, ved o nic nejde.
Registrovaný uživatel
O tom to vlákno je.Treba pokecať.Natrieme,to je jasné.A keď nie,tak inokedy. :)
Osobne si však myslím,že nás vymastia.Vlastne,ako vždy.. :roll: :mrgreen:
Tu je "zadek" tej mašinky z prvého dotazu..

K Ltd - v kolónke pečiatky. Zobrazuje sa na súkromných tlačených RP pohľadniciach. Verím, že to je výrobca
    fotografického papiera (Kodak Ltd?), zrejme používaného v rokoch 1918-1936.

To prekladal ten gógeľ.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Kedze neviem z obrazku rozpoznat na ktorej strane je vidiet tazne lano, neda sa hodnoverne napisat smer pohybu vozna.


Zo statického obrázku sa to určiť podľa lana nedá. Preto som písal že, hore alebo dole a v úvodzovkách "Ak chvíľu počkáš", ale to by si tam musel byť a urobiť ďalší snímok.

Na tom poslednom obrázku je to úplne jasné. Hore ide jednička, dvojka dole. Dole sa chodilo peši.
Registrovaný uživatel
A najnovšie na sánkach..Keď je sneh. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
No ale ty si urcil kde to lano je, takze vies ako pri takychto typoch pozemnych lanoviek chodi.

A na to ze 1 ide hore to si urcil podla coho - vidis tam niekde lano?

Apropo peso sa chodilo a este mnohi chodime aj teraz peso aj hore nielen dole, takze to je trochu od veci.

Staci len ak mi napises kde je to lano a sme si kvit.
Registrovaný uživatel
Este stani - na tej adresnej strane je je anglicky: High tatras cableway - mozne je to naozaj z Tatier.
Mozno to fotil aj Mr.Sochan - mozno vtedy to bol pan Sochan.

Ale kto tu pohladnicu vydal to neviem.

Viem urcite, ze som ju uz videl, lebo zaber s tym chlapom je zriedkavy. Mozno ju mam aj ja, len sa mi nechce vtom patrat. Casom sa najde.
Registrovaný uživatel
To som tam napísal ja.. :P
Ale podľa rôznych článkov a obrázkov je celkom možné,že to bol fotopapier (KLtd) tejto značky..
-s-
Registrovaný uživatel
Tak to si mi teda pekne natrel, no nic, nevadi.

Len ma bude ozaj zaujimat, kde to lano vidi stator. To tiez nie je sice podstatne.
Lebo tak ako som uz pisal, zaber na jeden vozik na tej vyhybke ozaj zriedkavy, ak nie len ojedinely. A je jedno ci ide hore alebo dole.

stani - a tak to cosi spiskali tak ako vzdy do vitezneho konce.
Registrovaný uživatel
Ale este spim, cosi to tiez bolo ale su to predsa CESI.
Registrovaný uživatel
Tak tých 9 sekúnd ešte mohli vydržať.Na to ako to na ľade vyzeralo,by sa v budúcnosti nikto nepýtal.Ale podľa mňa boli lepší.A to ich typické "štěstíčko."
Takže myslíš,že na tej pôvodnej fotke
(pohľadnici?) by to mohli byť Tatry?
Ja som to bral tak,že je to Amerika ako vyšitá.Nejaké Kolorádo,alebo tam niekde.. :)
Idem pracovať.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1