Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Vykupminci.cz
Numisargo

Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, HeliFox, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
stani - este mam podlznosti za tvoj obrazok z Polianky v 444. Vdaka.

Zase mi pribudla do mojej chybenkovej zbierky jedna pekna vecicka, lebo ju nemam, nevidel som ju ako taku a ani zaber z tohoto uhla pohladu mi nie znamy. Vidis ako malo staci na to, aby som mal dalsiu radost zo zbierania. Nemusi to byt nieco za kopu EURY, len takyto malicky poklad. Teraz len dufat, ze ho niekde objavim.
Registrovaný uživatel
Aj takúto som našiel.ale tá tu už asi bola.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na to,že sú to Tatry by som v živote neprišiel..Väčšina pohľadníc Tatier je o úplne o niečom inom..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chalupy, (štály...viete,čo to je?) a Tatry.Darwinova vývojová- evolučná teória v praxi.. :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani a potom, ze Tatry nezbieras.
Registrovaný uživatel
konečne to tu trocha žije....
Registrovaný uživatel
A kde si tomos? Veď sem niečo daj.. ;)

jansvi: nezbieram,ale nejaké mám."Jako" by to bolo..? Ešte sem niečo popridávam,ale keď bude viac času.
Možno sa zdá,že nič iné nerobím,len tu sedím,ale....Aj teraz idem za pol hodiny na nočnú.Svátek sem,svátek tam. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Stani dám, jansvi sa tu objavil a trochu to tu ožilo výmena informácií, ale dám neboj len mám veľa roboty záhrada,dom, žena 😂, a knihu novú robím tak s tím mám prácu ale dá sa....
Registrovaný uživatel
Tak Tatry možem pridat aj ja.Všetky prešle poštou s dlhou adresou.Pekne vidiet ako pan Toifl cestoval po Slovensku,august 1894 až november 1897.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak toto áno....
Registrovaný uživatel
Nuz ono staci malo, len napisat.

A tak aj teraz napisem. Najma k tomu datumu 19.8.1984. Neviem kedy sa dostala k m1234 ta litografia, ale tak este prd dvomi rokmi by to bola najstarsia znama pohladnica z Tatier. Teraz ju predbehlo jedno Strbske Pleso starsie o rok.
Registrovaný uživatel
jansvi napsal
Nuz ono staci malo, len napisat.

A ešte niečo málo vedieť.. :)
Starších pohľadníc (a o desiatky rokov) mám aj ja kopu...Viem,preklep... ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Ono to sice neboli, ale zrejme to bude chciet aj po sebe citat.
Registrovaný uživatel
:)
To ja len tak,aby bolo vidieť,že som prítomný..
-s-
Registrovaný uživatel
Jansvi teraz som jednu peknú litografiu mohol mať tiež s toho obdobia , a nejak som to neriešil mám pár Tatier a to mi stačí, insie je ako ty zberateľ že sa zaujimas o tie Tatry aj históriu o nich ale sú to pekné zábery každý jeden, jeto srdce Slovenska, a preto som si aj urobil menšiu zbierku...A som NATO hrdý z tu máme takúto krásu prírody.....😉
Registrovaný uživatel
jansvi - našiel som starši prispevok ,tie Tatry som kupoval pred viac ako troma rokmi,bola to zaujimava zbierka.Ak maš fotku tej najstaršej tak si ju rad pozriem.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/mas-zajimavou-pohlednici-pochlub-se-_post_-355002#post355002
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 - smola, kedze tieto starsie veci idu tak okolo mna,neprikladam im az taky velky vyznam, neulozil som si jej obrazok. Isto ale viem, ze jej majitelom bol a ci este je neviem, bratislavsky predajca pohladnic a znamok.

Ak sa o to zaujimas, tak dolezite je aj to kto vydal tu tvoju z 1894, lebo Gaspar, tu svoju z roku 1895 priradil k Schneider/Lux z Viedne, ma č.883. Predpokladal, ze ich mohol vyrobit v rokoch od 1892 - 1894. Tym sa stava kazda dalsia litografia od ineho vyrobcu jedinecnou.
Registrovaný uživatel
tak niečo som našiel , Stani..... :D , tá spodná fotka to je s záber s našej ulice kedysi, obec Zbehy môj druhý domov..... :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A hele Humenné ....
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith jednu jedinú mám Humenné..😁
Registrovaný uživatel
tomos - dobry den, mal by som zaujem o pohladnicu homonna. Chcel by som sa spytat, ci je mozne ju od vas ziskat. Dakujem za odpoved
Moderátor
tomos napsal
Smith jednu jedinú mám Humenné..😁


Ale je to jedna z tých lepších záberov.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Smith áno je aj v zadu je vidieť kaštieľ si myslím....
Vlády, Bohu žiaľ za tial ju nepredavam, ak by som na niečo narazil podobné dám vám vedieť...
Registrovaný uživatel
vlady a vy čo zbierate?
Registrovaný uživatel
tomos zbieram pohladnice Humenneho, a dakujem za odpoved

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... > »

Sběratel.com » Filokartie - pohlednice » Všeličo "na" a "o" pohľadniciach...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1