Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Výběr aukční síně

Vykupminci.cz
Numisargo

Výběr aukční síně

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mockrát prosím kohokoliv o radu.

Mám obraz (Radimský), který jsem pro informaci o tržní ceně, popř. vyvolávací ceně jsem poslal třem aukčním síním.

1. www.galerie-narodni.cz - mi nabídla vyvolávací cenu 75 - 95 tisíc.

2. Dorotheum - vyvolávací cena 150 - 200 tisíc.

3. European Arts - se mi ještě nevyjádřilo.

Prosím, jsem laik a nevím do jaké síně bych měl obraz dát. Vyvolávací cena s rozdílem dvojnásobku mi přijde zvláštní.
Jakou byste mi doporučili aukční síň?

Mockrát Vám děkuji za rady.
« Poslední úpravu provedl(a) BeastMode v 25. 8. 2017, 17:36. »
Registrovaný uživatel
Já mám dobré zkušenosti s www.aukceobrazu.eu/
Registrovaný uživatel
Tezka rada bez moznosti obraz videt. Na Galerii Narodni zapomente rovnou, Dorotheum nemá podle meho nazoru dobrou (bonitni) klientelu a vyvolavacka uz moc nahoru nepujde. Z te trojky bych asi zvolil European Arts, nicmene me osobne u nich vadi velke mnozstvi opakovane drazenych obrazu (neprodanych, ale i prodanych), coz mi neprijde prilis duveryhodne. Navic zrovna o Radimskeho, pokud to nebude hodne dobra vec, mit zajem nebudou.
Registrovaný uživatel
Zde přikládám obraz. Jakou byste mi, prosím, doporučil aukční síň?
Ještě se mi jako možná jevila Galerie Kodl.
floodland napsal
Tezka rada bez moznosti obraz videt. Na Galerii Narodni zapomente rovnou, Dorotheum nemá podle meho nazoru dobrou (bonitni) klientelu a vyvolavacka uz moc nahoru nepujde. Z te trojky bych asi zvolil European Arts, nicmene me osobne u nich vadi velke mnozstvi opakovane drazenych obrazu (neprodanych, ale i prodanych), coz mi neprijde prilis duveryhodne. Navic zrovna o Radimskeho, pokud to nebude hodne dobra vec, mit zajem nebudou.
Registrovaný uživatel
Zde obraz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kristapána, chcete prodat Radimského za velké peníze a prezentujete ho takovou strašnou fotkou???
Dorothea bych se nebál, Kodl je taky v pohodě, zkusil bych ještě 1. Art Consulting Brno Praha, kde se asi točí největší částky. Národní bych se s tímhle vyhnul.
Registrovaný uživatel
olej na lepence. To sklo bych asi sundal, stejne to podle odlesku bude obycejne. Je to dost vybledle, to je fotkou, nebo je takovy obraz i ve skutecnosti? U Kodla bude asi pretlak nabídky, nicmene zkusit to můžete.
Registrovaný uživatel
Tuto fotografii jsem udělal na rychlo pro ukázku zde na fóru.
Jak jsem již řekl, jsem laik a nemám bohužel v tomuto umění vztah, tudíž cílem je obraz prodat "nejlepší" nabídce. Možná to zní špatně, ale bohužel to tak je.
Děkuji mockrát radu.

Wjem napsal
Kristapána, chcete prodat Radimského za velké peníze a prezentujete ho takovou strašnou fotkou???
Dorothea bych se nebál, Kodl je taky v pohodě, zkusil bych ještě 1. Art Consulting Brno Praha, kde se asi točí největší částky. Národní bych se s tímhle vyhnul.
Registrovaný uživatel
Sklo bude zřejmě úplně obyčejné. Foceno to bylo na rychlo pouze sem.
Obraz mi přijde takový vybledlý i na živo bohužel, dlouho visel v místnosti naproti oknu. Jaké by bylo Vaše přímé doporučení, prosím?
Moc děkuji.
floodland napsal
olej na lepence. To sklo bych asi sundal, stejne to podle odlesku bude obycejne. Je to dost vybledle, to je fotkou, nebo je takovy obraz i ve skutecnosti? U Kodla bude asi pretlak nabídky, nicmene zkusit to můžete.
Registrovaný uživatel
a jakou fotku jste tedy posilal do tech aukcnich sini?
Registrovaný uživatel
Jednoznačně Dorotheum. S Obrazy v aukci na Korunní 75 v Praze osobně nemám dobré zkušenosti .
Registrovaný uživatel
On "prokoukne.."Sklo je špinavé,obraz možno tiež.
Nechce sa mi veriť,že obraz (olej) vybledne ako garážová brána..Či? :roll:
Na základe čoho Ti ponúkli také solídne (aj keď rozdielne) ceny?
Nie tejto fotky,že?
-s-
Registrovaný uživatel
Jednoznačně Dorotheum. S Obrazy v aukci na Korunní 75 v Praze osobně nemám dobré zkušenosti .Honosí se tím , že vydraží 100% položek , bodejť , když i na Radimského Vám dají vyvolávací cenu 1500,- . Obecně se o Obrazechvaukci.cz říká , že je to " dávačka ". Navíc , podrobně si přečtěte u této galerie smlouvu , neboť při ztrátě díla Vám dle smlouvy hradí pouze vyvolávací cenu , jimi určenou . To může být oněch 1500,-
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Jednoznačně Dorotheum. S Obrazy v aukci na Korunní 75 v Praze osobně nemám dobré zkušenosti .Honosí se tím , že vydraží 100% položek , bodejť , když i na Radimského Vám dají vyvolávací cenu 1500,- . Obecně se o Obrazechvaukci.cz říká , že je to " dávačka ". Navíc , podrobně si přečtěte u této galerie smlouvu , neboť při ztrátě díla Vám dle smlouvy hradí pouze vyvolávací cenu , jimi určenou . To může být oněch 1500,-


tu vyvolavacku, ale dostanete ve všech galeriich, pozor na to. Neboli cca polovinu trzni ceny, pokud k tomu pripocteme aukcni poplatky.
Registrovaný uživatel
Prosím, berte to tak, abych tu fotku sem na fórum nahrál, musel jsem snížit podstatně kvalitu, jelikož kapacita je pouhé 2 MB. Fotky, které jsem posílal měly rozlišení daleko větší a fotografie byla cca 8 - 10 MB.

stani napsal
On "prokoukne.."Sklo je špinavé,obraz možno tiež.
Nechce sa mi veriť,že obraz (olej) vybledne ako garážová brána..Či? :roll:
Na základe čoho Ti ponúkli také solídne (aj keď rozdielne) ceny?
Nie tejto fotky,že?
-s-
Registrovaný uživatel
floodland napsal
a jakou fotku jste tedy posilal do tech aukcnich sini?


Jak jsem již psal výše. Fotografie, které jdou sem nahrát mohou mít pouze 2 MB. Tzn. je podstatně snížená kvalita. Zasílal jsem jiné kvalitnější fotky v daleko větším rozlišení.
Registrovaný uživatel
petrarca napsal
Jednoznačně Dorotheum. S Obrazy v aukci na Korunní 75 v Praze osobně nemám dobré zkušenosti .


Raději tam ani nechoďte, prodat takový obraz s vyvolávačkou CZK 1.000,- umí každý kretén... :)
Registrovaný uživatel
Nepíšete, jak je obraz velký, pak je těžko odhadovat prodejní cenu. Jde o obraz z Polabí (vzadu je Kunětická hora). Vyvolávací cena není rozhodující. Ta z Národní je samozřejmě podhodnocená, ale souhlasím s tím, že Dorotheum (ačkoliv dělá živé aukce) nemá moc bonitní klientelu na Radimského. Jestli budou mít o obraz zájem v European Arts, tak bych to dal do aukce jim. Mají nejlepší webové stránky, živé aukce a bonitní klientelu. Bojím se, že obraz není v takové kondici, aby ho vzal do aukce Kodl.
Registrovaný uživatel
S Radimským jednoznačně do sálové aukce , nikoliv pouze do elektronické , jakou je Obrazyvaukci.cz.
Registrovaný uživatel
Předpokládám tedy, že to dílo je pravé, protože z té fotky to vypadá jako nějaký vybledlý zarámovaný tisk.

Prodej v tomto pořadí:

1. Kodl - ale obávám se, že to pro ně nebude dostatečně atraktivní alias vyjímečné dílo

2a. 1. Art Consulting Brno - dají vysokou vyvolávačku a mají i možnost dražby na Internetu v průběhu sálové aukce

2b. Dorotheum - tam je nejslusnější a spolehlivé jednání

Pokud dá Dorotheum větší vyvolávačku než 1. Art Consulting, šel bych tam.

European Arts bych nedával, protože je s nimi těžkopádná domluva, nejdřív tam přinesete obraz, který vezmou na posouzení, protože tam tomu nikdo z nich pořádně nerozumí a pak někdy se Vám ozvou se smlouvou, případně je sám musíte uhánět. A účtují si kromě provize z prodeje obrazu i ještě DPH z té provize, takže čím větší vydražená částka, tím víc dolů.

Všem online prodejcům bez sálových aukcí se vyhnout. Jsou to všechno šejdíři.
« Poslední úpravu provedl(a) PetrPal v 4. 9. 2017, 17:34. »
Registrovaný uživatel
Ještě k té fotce- pokud tady chcete nějakou radu, tak bez kvalitní fotky to nejde. I fotka do 2 mega- i daleko menší- může být kvalitní, ostrá a bez odlesků. Pokud kvalitní fotky už máte, tak moc nechápu, že sem pošlete takovou ostudu... to je takový problém kvalitní fotku zmenšit, aby se sem "vlezla"?
Protože nelze odhadnout, o jaký obraz vůbec jde, tak těžko radit, kam jej nabídnout... poradila bych vám, abyste se zeptal "všude možně" (mimo internetových aukcí), ale kvůli téhle fotce bych se styděla vám kohokoliv doporučit. Jinak pečlivě čtěte podmínky, sama vyvolávací cena je jenom jedna strana mince.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, reaguji na Váš dotaz, o obraz bych možná měla zájem, nějakého Radimského chci koupit, záleží na reálné kvalitě obrazu, abych Vám mohla nabídnout cenu. Mohl byste mi poskytnout více fotografií a rozměry? Můj email je Terisshka@seznam.cz
Předem děkuji. T.
Registrovaný uživatel
Terisshko, řekl bych, že v případě Radimského nebudí email účelně založený pro tento případný obchod moc důvěry. Alespoň ne u mě.
Registrovaný uživatel
Myslím si, že dotyčnému jde především o to obraz co nejlépe prodat, proto bych mu ráda nabídla cenu za kterou ho jsem ochotna koupit. Obecně lze o důvěryhodnosti kohokoliv na internetu spekulovat..;) Vy jste tu přece byl loni také poprvé..
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, kúpil som u starožitníka obrazy a keď som to dal oceniť cez niektoré internetové firmy, odpísali mi, že to má hodnotu pár stoviek a je to bazárové zbožie. Pritom na iných stránkach som našiel, že sú to významní maliari - František Konečný - aspoň pre tú oblasť, kde pôsobil. A Jaroslav Bobek má diela v rôznych galériách a súkromných zbierkach, tak isto Aleš Sedláček. Vedel by mi niekto určiť hodnovernú cenu, alebo firmu, kde to mám ponúknuť na predaj?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Výběr aukční síně

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1