Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Výběr aukční síně

Vykupminci.cz
Numisargo

Výběr aukční síně

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ale ony to jsou opravdu obrazy nic moc. Výrazově tak po sedmi stovkách a nejdražší na tom je rám u třetího.
Registrovaný uživatel
Jedině vrátit tomu starožitníkovi.
Moderátor
turista napsal
Dobrý deň, kúpil som u starožitníka obrazy a keď som to dal oceniť cez niektoré internetové firmy, odpísali mi, že to má hodnotu pár stoviek a je to bazárové zbožie. Pritom na iných stránkach som našiel, že sú to významní maliari - František Konečný - aspoň pre tú oblasť, kde pôsobil. A Jaroslav Bobek má diela v rôznych galériách a súkromných zbierkach, tak isto Aleš Sedláček. Vedel by mi niekto určiť hodnovernú cenu, alebo firmu, kde to mám ponúknuť na predaj?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


No, jo, člověče, jestli jste do těch "internetových firem" poslal taková fota, tak se nedivte. Ta dvojka možná není až tak špatná, možná by to i ranný Bobek být mohl, ale signatury nejsou nikde pořádně vidět...
Jinak, budiž to pro vás ponaučení nenakupovat na blind obrazy, když tomu prd rozumíte a přitom je chcete jen přeprodávat dál...
Registrovaný uživatel
Radimského má smysl prodávat tam, kde jsou jeho kupci: tj. před - Vánoční aukce ( ty mají nejlepší výsledky )
a nejlépe u Kodla nebo European Arts. Chce to, abyste si domluvil svá individuální procenta ( dávat jim 20% z dosaženého umí každý ) a aby byl prezentován v katalogu na čelních místech.
Odhaduji z fotky, že Váš Radimský bude ten z častějších, levnějších, nikoliv z Francie, ale už z Čech. Ideálně ho teď prodat po Výstavě českých impresionistů, to bude po Radimských opět poptávka.
Registrovaný uživatel
Vlackari - a z čeho jste dospěl k názoru, že jde o cenný obraz? Z té fotky telefonem skrz půllitr s vypitým pivem, se kterou je obraz prezentován? Obdivuji vaše schopnosti vidění.
Registrovaný uživatel
Myslím, že Radimský není zas tak vzácná komodita, přeceněnovaná možná. Takových polabských středních olejů
z 30let s prosvítajícím kartonem udělal kvanta. Viděl jsem jich poměrně dost, podobají se jeden druhému.
Ale máte pravdu, může to být ještě tisk pod sklem, versum jsem také neviděl.
Registrovaný uživatel
Vážení,

slušně jsem Vás požádal o radu, podotýkám jako naprostý laik. Slušně jsem také poděkoval. Vaše komentáře, jak to je špatně focené a že se mám stydět ..atd. jsou naprosto zbytečné a hodné pouze lidí schovaných za klávesnicí.

Všem, kteří mi poradili, ještě jednou mockrát děkuji. Vážím si toho.

Přeji pěkný den všem.

Je-li to možné, prosím o smazání celého tohoto tématu!
Děkuji pěkně.
« Poslední úpravu provedl(a) BeastMode v 24. 9. 2017, 9:35. »
Registrovaný uživatel
Co se týče mého názoru (zdůrazňuji, že jsem laik!) tak já bych nikdy neprodával obraz skrze nějakou aukční síň. Oni si totiž berou různé poplatky a provize. Je logicky přece lepší najít přímo sběratele onoho autora a prodat mu to za plnou cenu. Když prodáte nějaký obraz za dejme tomu 100 tisíc, tak si aukční síň vezme třeba 20-30% provizi a vy dostanete 70 tisíc. Není lepší to prodat přímo někomu za těch 100 tisíc? Prostě dát inzerát ve stylu "Mám tenhle obraz a chci za něj tyhle peníze" a nemusíte se nechat okrádat od nějaké aukční síně která si bere třeba i desetitisícové provize za nic.
Registrovaný uživatel
BeastMode napsal
Vážení,

slušně jsem Vás požádal o radu, podotýkám jako naprostý laik. Slušně jsem také poděkoval. Vaše komentáře, jak to je špatně focené a že se mám stydět ..atd. jsou naprosto zbytečné a hodné pouze lidí schovaných za klávesnicí.

Všem, kteří mi poradili, ještě jednou mockrát děkuji. Vážím si toho.

Přeji pěkný den všem.

Je-li to možné, prosím o smazání celého tohoto tématu!
Děkuji pěkně.


Velmi se mýlíte! To, že podle velmi špatné fotografie s odlesky (a může mít i 10 mega) nemá cenu žádat o nějakou smysluplnou radu- ani ohledně aukčních síní - to je informace k nezaplacení!
Nemá cenu se cítit uraženým, pokud vám někdo napíše pravdu. Tady to není mimibazar, abyste mohl očekávat opatrné sluníčkové mazání medu kolem úst, a vy jste žádné relevantní informace neposkytl. Ta fotka je strašná a pokud je ten obraz opravdu originál, tak mu tím výrazně ubližujete.
Uvědomte si, že na druhé straně (na straně kupujícího, starožitníka či na straně jakékoliv aukční síně) čekají vlci na jehňátka. Pokud ucítí vaši nejistotu, neznalost a amtéřinu, dají si vás k večeři. Pokud máte originál, proděláte. Pokud je to vaše nějaká vybledlá poloplesnivá reprodukce pod sklem, budete za hlupáka.
Vyberte si ;) .

Obávám se, že tady se témata bezdůvodně nemažou, i ta uzavřená slouží k informovanosti budoucích...
Registrovaný uživatel
BeastMode napsal
Vážení,

slušně jsem Vás požádal o radu, podotýkám jako naprostý laik. Slušně jsem také poděkoval. Vaše komentáře, jak to je špatně focené a že se mám stydět ..atd. jsou naprosto zbytečné a hodné pouze lidí schovaných za klávesnicí.

Všem, kteří mi poradili, ještě jednou mockrát děkuji. Vážím si toho.

Přeji pěkný den všem.

Je-li to možné, prosím o smazání celého tohoto tématu!
Děkuji pěkně.


Dostalo se Vám nejen bezplatného školení jako mnohým z nás, kteří sem poprvé přišli, ale i řady cenných rad, navíc také zadarmo.
Takže pokud se náhodou cítíte někomu něco vděčen a nechcete nikomu nic zůstat dlužen, tak mu na oplátku udělejte radost tím, že obraz z rámu vyndáte a bez skla jej pořádně nafotíte ;)
Registrovaný uživatel
stepanik napsal
BeastMode napsal
Vážení,

slušně jsem Vás požádal o radu, podotýkám jako naprostý laik. Slušně jsem také poděkoval. Vaše komentáře, jak to je špatně focené a že se mám stydět ..atd. jsou naprosto zbytečné a hodné pouze lidí schovaných za klávesnicí.

Všem, kteří mi poradili, ještě jednou mockrát děkuji. Vážím si toho.

Přeji pěkný den všem.

Je-li to možné, prosím o smazání celého tohoto tématu!
Děkuji pěkně.


Dostalo se Vám nejen bezplatného školení jako mnohým z nás, kteří sem poprvé přišli, ale i řady cenných rad, navíc také zadarmo.
Takže pokud se náhodou cítíte někomu něco vděčen a nechcete nikomu nic zůstat dlužen, tak mu na oplátku udělejte radost tím, že obraz z rámu vyndáte a bez skla jej pořádně nafotíte ;)
Přesně tak!
Registrovaný uživatel
Jestli ho nemáte prodaný, zkusil bych ho prodat sám. Neplatíte tak žádné poplatky. Pokud trváte na aukční síni, tak byste mohl zkusit kromě osvědčených pražských osvědčených i mimopražskou, např. hradeckou galerii http://www.obrazy-aukce.cz/aukce-skupina/vsechny-aukce-starozitnosti-vypis.html nebo kutnohorskou http://www.galeriekutnahora.cz/aukce-autora/23/vaclav-radimsky.html , které se na Radimského specializují. Ale rozhodnout se musíte sám. Jak říkám, prodal bych přímo.
Registrovaný uživatel
I na Aukru může jít pěkně vyčištěný Radimský. https://aukro.cz/vaclav-radimsky-podzim-na-rece-6913728811
Registrovaný uživatel
Dovolím si připojit svůj názor - pokud je obraz za sklem, a předpokládejme od doby původního rámování, pak je jakékoliv čištění zbytečné. A za druhé - rada o vyjmutí z rámu a nafotografování je špatná. Pokud je obraz originálně adjustován, dává aspoň nějakou záruku, že s ním nebylo manipulováno, například že nikdo nedopsal signaturu. Ale musel bych vidět zadní stranu, abych došel k nějakému závěru.
I podle poskytnuté fotografie je autorství Radimského velmi pravděpodobné, ale je dobré pamatovat na to, že existovali kopisté i epigoni, kteří svedli krajinky velmi blízké originálu! A podpis vám dopíše nějaký šikovný šíbr za pár korun a ještě šikovnější dodá posudek od někoho ze známých znalců, nejlépe s profesorským titulem (nechci jmenovat, stejně by se sem ta jména všechna nevešla) ,řada z nich za peníze napíše cokoliv.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Umění - obrazy » Výběr aukční síně

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1