Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » výstavy, přednášky a další akce spojené s denárovým obdobím

Vykupminci.cz
Numismatika

výstavy, přednášky a další akce spojené s denárovým obdobím

Moderátoři: jv64, turtleoverhead.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
sice to neni zadna mincicka, ale vcera jsem shledl velice peknou a poutavou prednasku a je skoda, ze jste tam nikdo z tech co znam neprijeli:

Obrázek vložený uživatelem

zajimavy a poucny byl pro mne napr. exkurs do ikonografie spojene se sv. Klementem, ale bylo toho urcite vic, vcetne rady dosud nepublikovanych (a mnohdy ne zcela jasnych, ale urcite zajimavych, zalezitosti)
Registrovaný uživatel
tak to bylo určitě zajímavé, bohužel jsem o tom ani nevěděl, ale i kdybych věděl, tak Brno je pro mne na podobné jednorázové akce z ruky ... :(
Moderátor
Škoda, já včera také nemohl.
Moderátor
No, já jsem mohl.. kdybych řekl šéfovi a zákazníkovi, že ta odevzdávka nebude :)
Registrovaný uživatel
Jinak co se týká sv. Klimenta, to je jistě zajímavé téma, spojené právě s VM. Psal o tom kdysi nějakou studii jeden docent od nás ze školy, přebírání kultu sv. Klimenta z VM za Bořivoje I. a zasvěcování prvních kostelů v Čechách tomuto světci ...
Moderátor
Jak koukám, přednášející je naštěstí účastník tohoto fóra, třeba ní tady tu přednášku zopakuje :roll: :mrgreen: ;)
Registrovaný uživatel
no mohl by udělat přednášku třeba po Skype :D
Moderátor
nazivo je to ale urcite lepsi. je jasne, ze problem muze byt cas a vzdalenost. uprimne se docela divim, ze nekdo dokaze studovat tak, ze kouka z domu na nastreamovane prednasky - ja bych se tak nic naucit neumel

jinak s tim Klimentem a s navaznosti na Velkomoravskou risi je to vazne zajimave. zajimavou prednasku jsem cekal kazdopadne, ale ten sirsi kontext, do ktereho to bylo zasazeno byl fajn, clovek se mel moznost vic "rozhlednout" a nebylo to jen hnipani se v jedne minci bez ohledu na to co se deje (delo) kolem :)
Registrovaný uživatel
Neviete, ci sa bude aj tento rok konat nejaka takato prednaska v Brne? Pripadne v inom meste.
Registrovaný uživatel
kdyby byla v Praze, tak bych se nezlobil, ale i do Brna bych dojel :)
Moderátor
prednasky v Brne muzete najit zde:

http://www.mzm.cz/prednasky-exkurze-konference/
Registrovaný uživatel
Tie vzácne hríby by mohli byť celkom zaujímavé. :)
Moderátor
kor kdyby se pak rozdavali vzorky na rizecky. neznam nic lepsiho nez houbickovej rizecek :)
Registrovaný uživatel
Alebo každému na úvod zopár lysohlávok a ti garantujem, že na tú prednášku budú všetci dlho spomínať. :lol:
(sorry za spam, prosím moderátora, nech moje plky vymaže)
Moderátor
oliver napsal
... neznam nic lepsiho nez houbickovej rizecek :)

To já znám, telecí. :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Denárové období » výstavy, přednášky a další akce spojené s denárovým obdobím

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1