Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » VZOR 200SK 1999 ... Anulát ?

Vykupminci.cz
Numisargo

VZOR 200SK 1999 ... Anulát ?

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pozdravujem , priatelia dostala sa mi do zbierky táto bankovka / nemá v číselníku OOOOO / , ale postupku ešte som sa nestretol pri "anuláte" ak sa to dá tak nazvať :roll: s takýmto číslovaním . Môžem poprosiť o Váš názor ? Prípadne odborné vysvetlenie / aj názor na dnešnú reálnu cenu / SK "anuláty" padajú posledné roky na cene / :( .... Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie je to síce anulát, ale je to bankový vzor. Tieto bankovky s číselnou postupkou využívala NBS vo svojich propagačných materiáloch k novo vydávaným bankovkám. Zaujímavé je, že je číslovaný rovnako ako anuláty "Specimen No.243". Všetky Specimeny (anuláty a postupky) pravdepodobne využívali jedno číslovanie a boli tlačiarňou dodávané pre NBS ako bankové vzory. Zatiaľ sa "obyčajná" bankovka s číselníkom "12345678" v obehu nenašla.
Môj odhad reálnej ceny 100-200€. Ak by bankovka bola na predaj, tak mám o ňu záujem fidzi_@post.sk (áno, je to s podčiarovníkom). Ďakujem.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 10. 4. 2018, 15:13. »
Registrovaný uživatel
Zdravím EskA,

díky za obrázky, zajímavé.
Jen to potvrzuje, jak je množství variant vzorů slovenských bankovek široké a pro mě nepřehledné.
Slovensko sleduji jen letmo, každopádně s postupkovým vzorem jsem se také ještě nesetkal. Takže určitě vzácnější a cennější než klasické anuláty.
Registrovaný uživatel
Co si mam predstavit pod "neprehladnym sirokym mnozstvom variant vzorov slovenskych bankoviek"?
Môzete mi to ako nezberatel SK bankoviek objasnit?
Registrovaný uživatel
Zkuste sbírat všechny typy, které na aukcích, burzách, v prodejnách najdete - anuláty, postupky, běžné číslování, s přetiskem SPECIMEN nebo VZOR, s jednou perforací nebo s více. Potom si dejte tu všehochuť vedle sebe a uvidíte to "široké množství variant vzorů slovenských bankovek". Přehledně no.
Registrovaný uživatel
Jen namátkou co jsem během pár minut našel:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Zkuste sbírat všechny typy, které na aukcích, burzách, v prodejnách najdete - anuláty, postupky, běžné číslování, s přetiskem SPECIMEN nebo VZOR, s jednou perforací nebo s více. Potom si dejte tu všehochuť vedle sebe a uvidíte to "široké množství variant vzorů slovenských bankovek". Přehledně no.

Kazdy zbiera to, co sa mu paci. Nemusi skusat zbierat vsetko.
Banky vydavaju anulaty a vzory v prvom rade pre svoje potreby a nie pre zberatelov. Predpokladam, ze kazda banka ma svoj system a logiku.
Je to uplne bezna prax. U CSR bankoviek je tiez neprehladne siroke mnozstvo variant. Napr: anulat, vzorek, 3md, S, Neplatne, Specimen natlaceny alebo perforovany v najroznejsich polohach.
Registrovaný uživatel
Cedula nenoste sem politickou korektnost.
Co je na tom přiznat, že je jich příliš, jsou nepřehledné a nelogické? Ode mne to není žádný "útok" na slovenskou korunu, prostě konstatuju fakt. Možná právě proto o ně není takový zájem a jejich cena je relativně nízká.
A ano, například Protektorát je na tom jakbysmet.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení papírových platidel, bankovek » VZOR 200SK 1999 ... Anulát ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1