Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začátečník

Vykupminci.cz
Numisargo

Začátečník

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
A ještě si hrozně stěžují na všechno.. i poté, co emigrují ;)
Moderátor
Jinak závist je moravská vlastnost.. tím se Češi jen nakazili, tož tu nám nekraď! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
To Filosof
Myslím, že bys žádné mince ve své špatné finanční situaci sbírat něměl, není to žádná charitativní činnost. Když si shrneme, co jsi napsal na různých vláknech na tomto foru:
1. Nemáš skoro žádné peníze
2. Nemáš skoro žádné znalosti co se týká numismatiky
3 Většina mincí se ti zdá drahá nebo investičně nevýhodná
4. Chceš kupovat české věci v Česku, ale Češi jsou podle tebe morální zvrácenci, troubové a zloději

Otázka je, co tu vlastně od nás chceš
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
To Filosof
Myslím, že bys žádné mince ve své špatné finanční situaci sbírat něměl, není to žádná charitativní činnost. Když si shrneme, co jsi napsal na různých vláknech na tomto foru:
1. Nemáš skoro žádné peníze
2. Nemáš skoro žádné znalosti co se týká numismatiky
3 Většina mincí se ti zdá drahá nebo investičně nevýhodná
4. Chceš kupovat české věci v Česku, ale Češi jsou podle tebe morální zvrácenci, troubové a zloději

Otázka je, co tu vlastně od nás chceš


1) Pravda. Zmínit se o tom jsem považoval za rozumné, aby případný rádce věděl, co mi má cenu radit a co nikoliv. Pokud někoho uráží, že o tom otevřeně mluvím, pak se mu omlouvám. Myslle jsem, že chudoba cti netratí.

2) Pravda - přesněji v porovnání s (místními) znalci.

3) ? Nevím, z čeho je to odvozeno. Nepamatuji se, že bych se kdy zmiňoval o většině mincí a zcela jistě jsem ji jednotlivě nejmenoval. Některé jsou drahé, jiné ne - to mi přijde elementární věc. A už vůbec jsem neřešil "investiční výhodnost". Nejsem investor ani obchodník, ale sběratel. Jediným požadvkem, související snad trochu s investicí je, aby sbírka neztrácela časena hodnotě. Zdá se mi to logické. Nebo Ty to máš jinak?

4) ??? Co je to za blábol? Nebyl jsem to já, kdo tu paušálně zaútočil na obyvatele některé země. Naopak - jasně jsem poukázal, jak je to nesmyslné odsouzení a jak by to vypadalo, kdyby tak někdo usuzoval o nás - Češích. Opravdu netuším, co Tě vede k podsouvání mi věcí, které jsem nikdy neřekl, nenapsal a rozhodně si je nemyslím. Obávám se, že jde o velmi unfair hru. Poprosil bych Tě o jeí zanechání. Děkuji.

5) Co o místních chci jsem psal už vícekrát - lze dohledat v mých dotazech za posledních ca 20 dnů.

Pokud jsou ještě nějaké nejasnosti, rád dovysvětlím.
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
xjert01 napsal
Filozof: muzu se jen ze zvedavosti zeptat, jakym zpusobem na vas dopadla ta zmena kurzu CHF? To bych cekal v nasich koncinach uz spise u nejakych exotickych/luxusnejsich financnich produktu...


Vždyť to píšu výše. Dovršilo to proces, kdy jsme přišli o polovinu všeho, co jsme za 20 let našetřili kupováním levných salámů a topinkama... :-( Nenajdeš na kontinentě postiženější rodinu, než jsme my.
Ale zatím jsme zdraví... to je hlavní.


Nikde vyse jsem to bohuzel nenasel (tedy presne o co se jedna, ne obecne a v jake vysi), pokud jsem se spatne nedival. Je to sice trochu OT ale zajimalo by me to trochu i z profesniho hlediska. Predpokladam, ze byste mel investice v nejakych financnich produktech navazanych na CHF....
Registrovaný uživatel
nehledej....ušetři energi , filozof si z vás tu dělá delší dobu legraci
Registrovaný uživatel
taky bych řek psal že žije v basileji , tak bere plat v CHF na kursu ke kačkám i euru naopak ziskal
Registrovaný uživatel
Jsem stejného názoru jako "vektor" a "kapka".
Registrovaný uživatel
Já nejsem žádného názoru protože je mi to šumafuk :D ;)
Registrovaný uživatel
to nás ani nepřekvapuje :)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Já nejsem žádného názoru protože je mi to šumafuk :D ;)

neexistuje, víš co říkávali komunisti - kdo není s námi, je proti nám :D
Registrovaný uživatel
Já si z té doby zase pamatuju:
“Ano soudruzi, mám i svůj vlastní názor ale s tím se neztotožňuji” :D ;)
Registrovaný uživatel
Ja to moc nechapu - prijit zmenou kurzu o staticice (nechci dohledavat presna cisla) a nemit par stovek na mince (respektive nemit penize) si kdyz uz ne odporuje, tak je to dost zvlastni. Nehlede na to, ze ve Svycarsku jsou platy nekde uplne jinde nez nasel.

Tech rozporu je vlastne vice - na jednu stranu pises, ze se v tom nevyznas (i kdyz mas prakticky na vsechno jasny nazor), na druhou se ti zdaji ceny v sekci nabidky* nevyhodne atd. Je tezke te uspokojit :)

*mi se zdaji ceny v nabidkach celkem slusne a i kdyby sem tam bylo neco drazsi o par korun, je to porad lepsi nez prichazet o statisice v bance
Registrovaný uživatel
Tovy napsal
Nehlede na to, ze ve Svycarsku jsou platy nekde uplne jinde nez nasel.

Tohleto posuzování platů v jiných zemích je ošidné. Jsou tam vyšší platy ale i vyšší ceny.
Já například koukal do výlohy u řezníka a hele, ceny skoro jako u nás. Pak jsem si ale všimnul že to jsou ceny za 1/2 kg :D ;)
Registrovaný uživatel
jojo, tohle jsem se naučil už v kanadě. když chce někdo porovnávat musí kompletně, ideálně se to dělá na průměrné mzdě a její kupní síle
Registrovaný uživatel
Presne tak, porovnavat podle parity kupni sily. V takovem Londyne muze byt pro srovnatelne zamestnani v prumeru x-nasobny prijem, pokud jsou ale zivotni naklady taky x-krat vyssi (ci vice), tak se ten rozdil stira.
Registrovaný uživatel
Samozrjeme ze vim, ze je tam draho. Ale to co zbude, vyda porad na nekolik nasich prumernych platu. Ale to je z meho postu to nejmene dulezite a vsichni se toho musi chytnout, ach jo :)
Registrovaný uživatel
xjert01
? Žádné investice jsem nikde neměl. Jsem obyč. český pracující s průměrnou výplatou, poslední rok bez práce. Žádný bohatý investor nebo pražský programátor.
Jestli Tě opravdu zajímá proč jsem o tolik peněz přišel, napiš na mail h.starecek(a)seznam.cz, myslím, že s mincemi a debatou na veř. serveru to nesouvisí.
Registrovaný uživatel
kapka, vektor, numismatik-fji
Opravdu nevím, co Vás vede k takovým závěrům. Zkuste vždy nejdřív zjistit fakta a až poté situace soudit. Pletete se úplně ve všem. Věřte, že byste se mnou neměnili. Jestli Vás to opravdu zajímá, můžete se také zeptat po mailu, pošlu popis celého nešťastného procesu. Ale tady bych už to téma nechal, opravdu to s mincemi nesouvisí.
Registrovaný uživatel
Tovy
To samé. Nejdřív si zjisti co a jak, pak teprv tvoř názor. A nedosazuj do "rovnic" za neznámé namátkou.

Například - co Tě vede k myšlence, že vydělávám? A pokud, tak proč v CHF? Pokud jde o moje názory na cenu mincí - každý mi doporučje se učit a sledovat aukce. Tož to dělám. A logicky pak nějaký názor na cenu mince vytvořím. To je špatně? Někdo nabídl 2 drobné nominály za 2200. Já se zcela na rovinu zeptal, zda by v případě dvou neslevil o 200. To se mi zdá fér. nic víc v tom není.
Registrovaný uživatel
Filozof napsal
:-)) jen taková perlička ze života (jen výsek za poslední rok a čtvrt):
- zákon o zvýšení DzPN = pro mne čistá ztráta 20.000,- Kč
- na poslední chvíli změna OZ v parlamennu = pro mne čistá ztráta 100.000,- Kč
- akce ČNB = pro mne čistá ztráta 250.000,- Kč v pár minutách
- následný pokles koruny = pro mne čistá ztráta 70.000,- v 3 týdnech
- akce CB CH - = pro mne čistá ztráta 550.000,- Kč v 15 minutách.

Každý nechť si to sečte sám. A to prosím bez toho, že bych jakkoliv riskoval, investoval apod. :-))

Takže - važte si svého štěstí - nemusí být věčné. :-))


tak fajn, nechci se vtírat, ale i mě by to zajímalo, co se stalo, že tyto věci měli takový dopad. můj běžný život na to asi nestačí :)
takže pokud to nevadí, rád se to dozvím, klidně mailem. díky
Registrovaný uživatel
Filozof: Ja se omlouvam, jestli jsem to blbe pochopil, ale zdalo se mi, ze kdyz nekdo pri zmene kurzu prijde o par set tisic Kc, tak na konte tech penez ma dost.

Taky to Svycarsko jsem pak vubec nepochopil - jsi tam nebo tam nejsi, nebo proc je tu pak o nem porad rec? Proc si stezujes, ze by te tam auto vyslo na majlant atd.? Nebo jsem to blbe precetl? Aby ti to vadilo, musel by jsi byt rezident ve Svycarsku a ne tam jen jezdit. Nebo jsi nezamestnany ve Svycarsku? Proste to vubec nechapu. Ne, ze bych to potreboval k zivotu :)

Ja uz na tohle tema reagovat nebudu, jen jsem chtel poukazat na - pro me zahadne - rozpory.
Registrovaný uživatel
Měla by se tady probírat numismatika a ne blbosti. Jinak ale mám pochopení pro lidi, kteří musí zobat pilule na hlavu....když už je tu čajovna, co třeba založit nějakou místnost i pro tyhle mudrlanty?
Moderátor
Ja nevim, proc se tady musi probirat hodnoceni nebo hodnovernost nekoho, kdo zada o radu, o urazkach (ktere jsou proti pravidlum) nemluve. Pokud mam o serioznosti nekoho / hodnovernosti jeho tvrzeni pochybnosti, tak se s nim prece nemusim bavit.
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ja aukro nepouzivam len preto, ze kazdy tam ma len CZK ucet..
inak by som to tam davno roztocil!

Tak si ho také pořiď, já ho také mám.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Začátečník

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1