Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Začínám s filatelií

Vykupminci.cz
Numisargo

Začínám s filatelií

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Právě sem začal sbírat známky a potřeboval bych najít nějakého hodného člověka, který by mě přes e-mail, icq nebo osobní setkání naučil jak známky oceňovat, výhodně vyměňovat, atd...
« Poslední úpravu provedl(a) Bifter v 14. 3. 2007, 14:53. »
Registrovaný uživatel
Zdravim,
nechcel som zalozit vlakno ´´Koncim s filateliou´´ a tak reku ze to napisem tu. Po par rokoch zbierania znamok som predal vsetko co som mal cca 1800e . Dovod je jednoduchy:nevidim v tom ziaden zmysel investovat do papierikov. Som uz na vysmech frajerke a mojim znamym , ze som uz jak stary dedko a znamky dnes uz nikto nezbiera iba par dedkov po 70tke. Na Slovensku neexistuje prakticky ani ziadny trh so znamkami. Na co vlastne zbierat znamky? Na investiciu?? Ved kazdy len vymysla, darmo ze ma znamka tolko a tolko kat. cenu, vo filatelii je to s cenami ako v holubniku. Ked uz investovat, tak radsej do zlata alebo veteranov, to uz hej. A kebyze aj nejaky dedko , ma nejake hodnotne zbierky, raz sa pominie a jeho vnuk co sa prd do toho rozumie preda to pod cenu. Takze takto. Prepacte. Musel som sa vykecat. A vlastne ma ni nepocuvajte) Dik kazdemu za vsetky prispevky co ste mi na tomto fore odpisali. Adios amigo)
Moderátor
No jo, no. Sbírat pro investici je ale zcela jiná kategorie než sbírat pro radost (kde ty časy jsou) a ze zájmu. ;)
Moderátor
Bifter, dojdi někdy v sobotu (od 9 do 11) na burzu do Kometa Pubu, mimo 22.XI., to jsou všichni na Výstavišti. Ale pokud požadavek zní na "výhodně vyměňovat", tak to tedy nevím.
Moderátor
Je to smutný príbeh. Ale neviem s tvojim názorom sa stotožniť. Tiež som zo Slovenska, a k filatélií som sa vrátil cca po 25 rokov. A to mám len málo cez 40 rokov. Nemyslím si, že na Slovensku nie je trh so známkami. Existuje nespočetné množstvo búrz, klubovych stretnutí ale aj aukcii, na ktorých sa dá známka rozširovať, príp. svoje prebytky predať, vymeniť.

Ak zbieranie známok si vnímal ako investíciu, tak buď si mal k dispozícii dostatok financii, na to aby si kupoval hodnotné (drahé) položky, ktoré časom mohli nadobudnúť na svojej cene. Alebo ak patríš tým druhým, teda menej majetným, tak si myslím, že si filatéliu vnímal z nesprávneho uhla. Pre menej majetných je zbieranie známok skôr ako hobby, relax po dennom zhone, oddych. A nie ako "rozumné" uloženie peniazi dobudúcna.

Katalógove ceny v dnešnej dobe podľa mňa nie sú ani tak smerodajné, ako reálne ceny na trhu s známkami. Teda ja osobne kat.ceny moc nevnímam, a neberiem ako nemenné dogma. Treba si uvedomiť, že katalógy vydávajú obchodníci, ktorí uvádzajú ceny podľa "vlastných potrieb". Samozrejme, že v úvode katalógov je vždy uvedené, že ceny sú výsledkom dlhoročného sledovania trhu.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pavel_III napsal
Bifter, dojdi někdy v sobotu (od 9 do 11) na burzu do Kometa Pubu, mimo 22.XI., to jsou všichni na Výstavišti. Ale pokud požadavek zní na "výhodně vyměňovat", tak to tedy nevím.


Nemyslím si, že by Bifter četl reakci na sedm a půl roku starý příspěvek ;)
Moderátor
A to jsem si ani nevšiml, že to Koztarsasag napsal tak hluboko v historii. :)
Moderátor
Pavel_III napsal
A to jsem si ani nevšiml, že to Koztarsasag napsal tak hluboko v historii. :)

Tak ten to napsal dneska :)
Moderátor
No ale k tak starému příspěvku! :)
Registrovaný uživatel
Chyba sa stala že Kostarsasag neotvoril nové vlákno - Ja na Slovensku s filatéliou končím.Jednoducho sa nasr.... a potreboval sa niekde ,,odľahčiť,,Bohužial na 80% má úplne pravdu.Ja to beriem takto.Považujem sa za lepšiu :mrgreen: strednú triedu . S filatéliou som začal tak v padesiatke .Dosť som bol aktívny pri Aukre sk , keď sa však zrútilo , omedzili sa moje aktíva na okruh 50 km okolo mňa - ešte tak Trenčín ,alebo Prievidza.Súhlasím , aj čo píše ,, smiht,, všetko je to o peniazoch - ak na to nemáš , zbieraš ako ja hovorím ,,hrsťovky,, ak na to máš , tak sa špecializuješ a to sú pálky s prepáčením ak hovado.Každý nemože obehať Nitru,Košice,Bratislavu....Zhrniem to (poznamenávam že som SLOVÁK ako repa).Na Slovensku chýba vec ako Aukro cz , bohužial ani ja si nemožem dovoliť známku z Čiech kúpiť - cena+prevod+poštovné.Jednoduch bratia Češi zasa ste o krok-dva-šesť..vpredu a to ma riadne..... :( (a keby moja vedela koľko do toho vrážam :roll: )
Moderátor
starky3 napsal
Na Slovensku chýba vec ako Aukro cz , bohužial ani ja si nemožem dovoliť známku z Čiech kúpiť - cena+prevod+poštovné.Jednoduch bratia Češi zasa ste o krok-dva-šesť..vpredu a to ma riadne..... :( (a keby moja vedela koľko do toho vrážam :roll: )


Ja zase nakupujem skoro výlučne v ČR, prípadne ebay. Či Ačko, alebo nejaké aukčné domy. Neviem prečo je problém výška doporučeného poštovného 60,- Kč, max. 100,- čo obvykle požadujú pri zasielaní.

Čo sa týka prevodov medzi ČR a SR, tak v dnešnej dobe existuje X-možnosti prevodu za ozaj pakatel. Ja napr. mám účet v ČSOB aj v ČR aj na Slovensku. Prevod do ČR ma stojí 45 centov, a opačným smerom 6,- czk.
Tak isto funguje pár internetových bánk, u ktorých keď si otvoríš účet na Slovensku, automaticky k tomu dostaneš aj v ČR. A tam prevod je úplne zadarmo. (FIO, Zuno a podobne).

Tak predsa nemôžme ostať zatrpknutý, lebo na SR nefunguje Ačko. To ani počas jeho existencie nebolo bohvie čo (čo sa týka ponuky), oproti českému.

A ešte jedna poznámka: väčšina českých aukčných domov umožňuje platbu v EUR na účet na Slovensku (veľmi dobre si uvedomujú, že časť ich odberateľov ostal po rozdelení Československa na druhej strany rieky Morava).
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 2. 11. 2014, 19:04. »
Registrovaný uživatel
,,smith,, určite s tebou súhlasím ,ale je to predsalen pre bežného filatelistu vyšší level . No trocha si ma nabudil , asi sa obrátim pre rozum na moje deti :D
Moderátor
starky3 napsal
,,smith,, určite s tebou súhlasím ,ale je to predsalen pre bežného filatelistu vyšší level . No trocha si ma nabudil , asi sa obrátim pre rozum na moje deti :D


Čo sa týka toho vyššieho levelu, ak máš na mysli financie, tak priznám sa bez hanby, že patrím k tým chudobnejším zberateľom. A napriek tomu sa mi darí rozširovať zbierku za veľmi rozumné ceny.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
jak píše smith, navíc s přibývajícími zkušenostmi lze "investovat do známek" i v tom smyslu, že člověk je schopen za malé peníze koupit kusy, které je pak schopen prodat podstatně výhodněji - správně určené nebo jen popsané. Investice ve smyslu koupit ČSR I známku za 30000 a prodat ji za 5 let za 35 tisíc myslim moc nefunguje, drahé položky ČSR I převážně stagnují, jsou relativně dobře dostupné, výjimkou mohou být samozřejmě některé ST , vzácnější zoubkování. ALe v zásadě jen investování (čili nakupování za desetitisíce či statisíce) bez znalostí či zájmu o známky myslím není správná cesta, hravě vás kdokoli natáhne.
Moderátor
Smith aj Jaa-chym majú absolútnu pravdu. Tiež nepatrím medzi tých zberateľov, ktorí by si mohli dovoliť len tak spakruky vyhodiť za známky 100 000.- a viac. Ja osobne mám účet v Čechách, ktorý som si založil v roku 2006. Vložil som tam nejakú hotovosť, s ktorou som začal fungovať. Mne na moju záľubu zarábajú známky. Snažím sa vždy nakúpiť tak, aby bol aj vlk sýty aj ovca celá a musím sa prizanť, že sa to takto vcelku dá. Zriedka kupujem jednotlivé kusy do zbierky. Musí to byť "pecka", aby som takouto formou investoval. Samozrejme sa každý zberateľ dostane do levelu, keď sa tomu nevyhne, lebo sú známky, ktoré len tak v nejakom balíku nenájdeš, to je fakt. Môžem ti však povedať, že som za osem rokov nebol ani raz nútený dotovať peniazmi svoj účet v ČR a dá sa povedať, že moja zbierka si na seba zarába sama.
Registrovaný uživatel
Koztarsasag nechcem s tebou polemizovat ale asi nemaš pravdu.Je uplne jedno do coho investuješ znamky ,zlato ,veterany,ak tomu nerozumieš dopadne to vačšinov zle.Ak sa vyznaš vo veteranoch ,kludne si nejake kup.Akurat namiesto albumu potrebuješ velku garaž.Tyto asi nie su frajerke na smiech.Polozka 1,2,3,asi 100% 6,asi 300% 7,asi 400% zhodnotenie. http://baudotcapital.com/baudot_markets_rarestamps_targetmarkets.php
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 3. 11. 2014, 14:15. »
Registrovaný uživatel
Myslím si, že pokud se někdo rozhodne skončit se sbíráním, nebude lehké jen tak ho přemluvit. Ale je to škoda - myslím, že většina lidí sbírá pro zábavu a nemyslí na to, jestli je to bůhvíjak výhodná investice. A na rozdíl od jiných koníčků - třeba modelaření, je u filatelie je návratnost vložených peněz téměř závratná :).
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Koztarsasag nechcem s tebou polemizovat ale asi nemaš pravdu.Je uplne jedno do coho investuješ znamky ,zlato ,veterany,ak tomu nerozumieš dopadne to vačšinov zle.Ak sa vyznaš vo veteranoch ,kludne si nejake kup.Akurat namiesto albumu potrebuješ velku garaž.Tyto asi nie su frajerke na smiech.Polozka 1,2,3,asi 100% 6,asi 300% 7,asi 400% zhodnotenie. http://baudotcapital.com/baudot_markets_rarestamps_targetmarkets.php


to jsou vsecky tvoje? :roll:
Registrovaný uživatel
Kostrasasag dnes klesla cena zlata na 4 rocne minimum tak rychlo kup dnes je tvoj den ;) a tvoja frajerka a znami su teda zaujimavi ludia ked sa ti smeju za to ze ta nieco bavi :) ale v kazdom pripade kazdeho vec aku zalubu ma, dolezite ze vobec daku zalubu ma, horsie to je s ludmi ktori ziadne zaluby nemaju, tak hadam v tych veteranoch sa najdes ... :)
Registrovaný uživatel
ja kupujem na českom aukre každý mesiac----a paradoxne...-často od Slovákov,, ktorí tam predávajú, keďže mnohí ešte majú pekné zásoby korunových "vecičiek"...:)----eurové si kupujem z pofisu
Registrovaný uživatel
MI:46 II
Spravna indetifikacia? Dakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dejvi cau. Mam na teba dotaz, stretol si sa uz s takoutou kombinaciou?
Lava strana iny tien ako prava.
Dakujem za info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pred pismenkom D dole...... ??? Asi to bude slusny kusok :)
Registrovaný uživatel
Este dodam katalogove cislo MI: 935..... farbu si nedovolim tipovat :)
Registrovaný uživatel
Toto som kupil v Anglicku na blsaku.... :)
Nechce niekto pomenit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Začínám s filatelií

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1