Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Žádost o pomoc - Ždár

Vykupminci.cz
Numisargo

Žádost o pomoc - Ždár

Moderátoři: dejvy, ikanek, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
psal mi pán a jelikož sbírá korespondenční lístky s příležitostnými razítky, ptal se, jestli bude někde možné nechat orazítkovat koresponďáky příl. razítkem 100. výročí vzniku ČSR. Psal i na ČP. Pošta mu prý dala vědět, že to bude možné ve Ždáru nad Sázavou. Proto jsem se chtěl zeptat - nenašel by se zde někdo ochotný, kdo by mu několik korespondečních lístků (prý i za úplatu) nechal orazítkovat, pokud by tam někdo z vás jel?
Pána neznám, ale třebas by byl rád ;-)
Registrovaný uživatel
Zdravím,

nevím jestli to vyřeší Vaši situaci, ale já když chci orazítkovat nějaký dopis nebo lístek, tak ho dám do obálky, přidám papírek s napsanou prosbou o orazítkování příležitostným razítkem a pošlu s předstihem (stačí 2-3 dny) na adresu příslušné pošty kde bude razítko používané (navíc na obálku napíšu "PŘÍLEŽITOSTNÉ RAZÍTKO"). Zatím mi přišly zpátky všechny takhle poslané zásilky. Stojí mě to navíc jednu A známku + obálku. Jde jen o to že dopis/lístek jde zpátky ke mě poštou a může dojít k nějaké újmě přepravou, případně by se mohl ztratit ... naposledy jsem si nechal takhle poslat cca 10 dopisů z výstavy Praga a za 2 dny byly všechny doma :) Samozřejmě takhle můžu předem poslat jen dopisy se známkami nebo lístky co mám doma, lístky dostupné jen na přepážce pošty nebo v místě nikoliv ...
Registrovaný uživatel
Díky, já s tím právě zkušenosti nemám... abych řekl pravdu (a teď se na mě nenaštvěte :-) ), nejsem příliš příznivcem filatelistických suvenýrů... ale mám spíše na mysli ty, které vznikají tak, že na Sběrateli se ve frontě na autogramiádu autora rozvalí pantáta se 300 lístky, který tam stojí už dvě hodiny před začátkem (pro jistotu) no a pak se dostane ještě tak na 10 lidí po něm a autogramiáda končí :-)

Ještě jednou, děkuji za tip... zkusím pánovi navrhnout toto.

solmyr napsal
Zdravím,

nevím jestli to vyřeší Vaši situaci, ale já když chci orazítkovat nějaký dopis nebo lístek, tak ho dám do obálky, přidám papírek s napsanou prosbou o orazítkování příležitostným razítkem a pošlu s předstihem (stačí 2-3 dny) na adresu příslušné pošty kde bude razítko používané (navíc na obálku napíšu "PŘÍLEŽITOSTNÉ RAZÍTKO"). Zatím mi přišly zpátky všechny takhle poslané zásilky. Stojí mě to navíc jednu A známku + obálku. Jde jen o to že dopis/lístek jde zpátky ke mě poštou a může dojít k nějaké újmě přepravou, případně by se mohl ztratit ... naposledy jsem si nechal takhle poslat cca 10 dopisů z výstavy Praga a za 2 dny byly všechny doma :) Samozřejmě takhle můžu předem poslat jen dopisy se známkami nebo lístky co mám doma, lístky dostupné jen na přepážce pošty nebo v místě nikoliv ...
Registrovaný uživatel
Zdravím,

zkuste to pánovi navrhnout, je to asi nejsnazší způsob. Adresu příslušné pošty najdete v seznamu příležitostných razítek na webu České pošty. Podle mých zkušeností je dobré to poslat nejpozději 2 dny před koncem platnosti razítka, aby nedošlo k nečekanému zdržení během přepravy a ještě se to stihlo orazit.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Žádost o pomoc - Ždár

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1