Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Zahraniční mince denárového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Zahraniční mince denárového období

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Moderátor
Člověk se stále učí. Děkuji :)
Registrovaný uživatel
Na prohlédnutí pár denárů z britských ostrovů ;)

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=2545&category=53073
Moderátor
koukam tu chcip pes, pritom tak zajimava sekce, tak si dovolim pridat jeden pomerne obycejny a bezny denar (provedenim to neni zadny krasavec, rekneme, ze je tak hnusnej, az je hezkej), ale radost udelal. zaroven se treba o tom dozvim vice ci mne nekdo poopravi v urceni.

Dle mne se jedna o denar mesta Lucca, panovnik Enrico V (1106-1125) - Jindřich V. Sálský. Nejsem si 100% jist, zda ten panovnik je ten spravny, snad ano. Pokud ano, tak se da rici, ze souvislosti s nasimi zememi nejsou jen aktivity Karla IV. v Lucce o par stoleti pozdeji, ale v tomto ohledu i zajimavejsi souvislost s primo s Jindrichem V. a nasim knizetem Vladislavem I. (po neuspesnem tazeni do Polska potvrdil v Rokycanech v roce 1110 vladu knizete Vladislava I.).

Pro pripadne zajemce - nasel jsem praci zabyvajici se temito razbami, podle ni jsem i urcoval a dosel prave k danemu urceni. Ke stazeni zde: I denari "enriciani" di Lucca Monete di grande successo affascinanti ed ostiche.

Vzhledem k tomu, ze opis zacina na cca 10 hodinach a je ve tvaru INPERATOR, tak usuzuji - i s ohledem na celkove provedeni - prave na vyse uvedeneho panovnika (i kdyz u tech nekterych vyobrazeni je N i jinde - aspon mi to tak prijde). Na reverzu je "bez obtizi" citelne ...NRIC... domyslet lze i zbytek ..VS. Pismena "LVCA" ve stredu mince moc citelna nejsou. Vaha i pres mirnou korozi 1,00 g, rozmer 15,9-17,3 mm (min/max), mince zvoni.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
chtěl bych poprosit všechny znalce denárového období, jestli někdo nemá tušení, co je tohle za ražbu a odkud pochází.
Průměr mince 14mm
Váha cca 1g
předem děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
alarich napsal
chtěl bych poprosit všechny znalce denárového období, jestli někdo nemá tušení, co je tohle za ražbu a odkud pochází.
Průměr mince 14mm
Váha cca 1g
předem děkuji ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý den,
Je zde jistá podobnost s Uherskými ražbami Václava.
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je cerstva napsal
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

děkuji, ale o této podobnosti vím. ty uh. denáry Václava III. jsou jinak výtvarně zpracované a mají daleko nižší průměr i váhu, navíc ta mince, kterou jsem v tomto vláknu vystavil, je podle mě daleko staršího data. ;)
Registrovaný uživatel
alarich: denár Leopolda III., mince z let 1110-1120, mincovna Kremže. Byl také zastoupen nejméně dvěma kusy v rakvickém pokladu.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
alarich: denár Leopolda III., mince z let 1110-1120, mincovna Kremže. Byl také zastoupen nejméně dvěma kusy v rakvickém pokladu.

děkuji mnohokrát mistře ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Denárové období » Zahraniční mince denárového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1