Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Zajímavost z ČR

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavost z ČR

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Já si myslím, že u jehličkové tiskárny nelze brát v potaz nějakou pravidelnost nebo nepravidelnost číslic, je to asi již dané technikou tisku. Ale tvar "Kč" sedí při porovnání s ostatními známkami. Takže známka bude rozhodně - alespoň podle mého názoru - pravá. Když se podíváte na všechny nesmysly, která za ta léta z automatů vylezly, tak bych o padělku nemluvil.
Registrovaný uživatel
Prohlédl jsem si to pořádně a musím opravit svůj názor. Téměř jistě to bylo vytištěné jehličkovou tiskárnou a velmi pravděpodobně i v automatu.
Moderátor
Proč? Pravidelnosti se vyskytují. Například jeden automat (nikdy nevím který) má vysloveně užší druhou nulu. Jinak je to záležitost fontu.
Jako, je možné, že to vylezlo z automatu (já takový štěstí nikdy nemám), ale proč tam není ta hvězdička nebo třeba nějaké jiné nesmysly jako ??§§%% apod., jak někdy bývá?
Respektive, je to z běžného provozu nebo někdo měl možnost do toho nějak zasáhnout?* To je případ těch obrácených tisků. Podle mne toho lze docílit jedině tak, že se tam známka dá obráceně a to mi přijde celkem složité, pokud nebudeme uvažovat v rovině "pás se přetrhl, při navazování to dali obráceně".

*Rozhodně od dob Veveří a doplnění hvězdiček klesl podobných hodnotových nesmyslů na ... nulu(?). Občas bývá vytištěný program, ale nesmyslná hodnota, kolik jste jich viděli? Nevyskytuje se v aukcích ani jinde a to přitom JH už delší dobu v automatech není.

Si ale myslím, že, protože ti co se automatovýma zabývají tvrdí že to je skutečně možné, by mělo jít poznat z kterého automatu to vypadlo. Chtělo by to začít tím, aby někdo dodal obrázky "výrobků" jednotlivých automatů.
Registrovaný uživatel
Pouze úvaha- ,,nesmysly jako ??§§%% apod,, nejedná se v tomto případě o ZT technika,který ověřoval funkčnost .Takový test,kde není hodnota a,program nemohl tudíž žádnou částku započítat do paměti na vyůčtování.
Moderátor
Hvězdička tam není pravděpodobně proto, že ta známka pochází ještě z období, kdy před hodnotovými číslicemi hvězdičky nebyly. V počátcích provozu automatu takových nesmyslů vylezlo habaděj. Na výstavě Brno 2000 mě z 10 kusů odebraných známek 0,40 Kč vylezly 2x bez hodnoty a 2x na horním okraji samé § jeden vedle druhého. Co se týká přetržení pásu - nevím, ale zdá se mě dost pevný na to, aby se jen tak přetrhnul. Spíše bych řekl že jde o manipulace techniků, kteří automaty obsluhují.
Registrovaný uživatel
To se týkalo Veveří, ale J. Hradec v tu dobu ( r.2000) nebyl snad ani v plánu, začal se tisknout až v r. 2005, mezitím byl ještě Zvíkov ( 2002-2005), rovněž pouze s *
Registrovaný uživatel
Ještě bych podotknul, že naprosto stejnou hodnotu (23,45Kč) také bez* a se stejnou mezerou mezi 5 a Kč jsem nedávno viděl i na AUT 4 Průhonice (údajně zkušební tisk). Je to velmi zvláštní. Dle mého názoru to nemůže být chyba automatu, protože by tam * prostě musela být. A prošel jsem všelijakých automatek více než 200ks a žádná neměla hodnotové číslo tak blízko "Kč"
Moderátor
Redys napsal
Ještě bych podotknul, že naprosto stejnou hodnotu (23,45Kč) také bez* a se stejnou mezerou mezi 5 a Kč jsem nedávno viděl i na AUT 4 Průhonice (údajně zkušební tisk). Je to velmi zvláštní. Dle mého názoru to nemůže být chyba automatu, protože by tam * prostě musela být. A prošel jsem všelijakých automatek více než 200ks a žádná neměla hodnotové číslo tak blízko "Kč"

To by dávalo jistý smysl. Pak by ale dotyčná známka měla být správně zlikvidována. Ty převrácené a podobně vadné hodnoty, to by pak spíš naznačovalo, že si nějaký technik občas přilepší na živobytí. U tisků programů a podobných jsem ochoten věřit tomu, že se někomu "poštěstí", ale u převrácených a "23.45Kč" moc ne.
Registrovaný uživatel
Docela by mne zajímalo, kdyby byla známka nalepena na dopis a použita v poštovním provozu. Zda by pošta zareagovala...
Registrovaný uživatel
Redys: Jo, pošta by zareagovala. A to nejspíš takovým způsobem, jako když Pavel posílal Ogilvyho. Někdo by zásilku ukradl...
Moderátor
Pro Redys: Ano, já jsem se ale vyjadřoval k tomu vysokému nominále na emisi Veveří.
Registrovaný uživatel
24 blok, cast chybi nominalni hodnota, cast ji ma posunutou. Svisly i vodorovny unikatni spojak (posunuta + chybejici), cislo PA, datum tisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Moderátor
Pěkné. Nechal (bych si) to v celku. Jinak to jedna nejmenovaná firma roztrhá na dvoupásky + zbytek. ;)
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru by to mělo být zachováno v celku. Samozřejmě souhlasím i s tím, že obchodník by to dokázal komerčně využít po menších částech. Ale doufám, že Zdenda to nekupoval kvůli komerčnímu zhodnocení.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Jo jo, určitě to trhat nebudu, je to jediný větší celek co zůstal ze dvou archů, co se našly náhodou někde na poště.
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Zajímavost z ČR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1