Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak je to prinajlepšom stav 1. Nikdy stav 0 alebo N.

Nevsedni-sberatel napsal
A když má ta 50 koruna přehyb uprostřed?
Registrovaný uživatel
Já osobně když už je bankovka v nějakém hezkým stavu hledám hlubotisk a konkrétně u těchto 100 k 1931 stopy po vytlačeném vodoznaku
Registrovaný uživatel
To robíte naprosto správne. Mal by tam byť.

Nevsedni-sberatel napsal
Já osobně když už je bankovka v nějakém hezkým stavu hledám hlubotisk a konkrétně u těchto 100 k 1931 stopy po vytlačeném vodoznaku
Registrovaný uživatel
Tohle asi taky není stav 2 ... ale obchody fungují

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Woodhaven napsal
To robíte naprosto správne. Mal by tam byť.

[quote=Nevsedni-sberatel]
Já osobně když už je bankovka v nějakém hezkým stavu hledám hlubotisk a konkrétně u těchto 100 k 1931 stopy po vytlačeném vodoznaku



A jaký máte názor na tu opravenou 100 1919? Zase omyl?[/quote=Woodhaven]
Registrovaný uživatel
Z obrázku skutočne nedokážem odhadnúť či bankovka bola alebo nebola opravovaná. Chcelo by to vidieť ju naživo. Ak by ste to dokázal preukázať, tak samozrejme to mení vec a na danú firmu to nehádže dobrý obraz. Ale znova, je v tom rozdiel, pretože tu sa jedná o domnienku na základe obrázku. Nemáme k dispozícii ani pôvodnú - podľa Vás - neopravenú bankovku, ani sme bankovku nemali osobne v rukách, aby sme mohli tvrdiť, že bola opravovaná. Narozdiel od veľmi jasne zdokumentovaných podvodoch na zberateľoch.
Ak by bankovka bola opravovaná a firmu by ste na to upozornil, verím, že by bankovku buď z aukcie stiahla alebo informáciu doplnila. Tak by to malo byť (moja vlastná skúsenosť).

Nevsedni-sberatel napsal
Woodhaven napsal
To robíte naprosto správne. Mal by tam byť.

[quote=Nevsedni-sberatel]
Já osobně když už je bankovka v nějakém hezkým stavu hledám hlubotisk a konkrétně u těchto 100 k 1931 stopy po vytlačeném vodoznaku



A jaký máte názor na tu opravenou 100 1919? Zase omyl?
[/quote=Nevsedni-sberatel]
Registrovaný uživatel
Znova, nehodnotím, či to stav 2 je alebo nie je (vyzerá podľa mňa - asi -nadhodnotený).
Hodnotím a poukazujem iba na to, že tu niekto zámerne poškodzuje naivných zberateľov/investorov s úmyslom sa na nich finančne priživiť. Do bankoviek v poslednej dobe prišlo veľa nových ľudí, ktorí sa už nechali napáliť alebo ich to bohužiaľ čaká. A chcem poukázať na to, že sú tú aj také individuá, ktoré toho chcú využiť a kvôli neznalosti kupujúcich sa na tom pekne nabaliť.

Nevsedni-sberatel napsal
Tohle asi taky není stav 2 ... ale obchody fungují
Registrovaný uživatel
Woodheaven

Nerozumím tomu, hledáte bankovky v aukcích staré x let a teď když vidíte něco co udělá někdo jiný hledáte důvod Výmluvy, že se nejedná o záměrným zisk ale pravda je bohužel jinde...proč by někdo upravoval bankovku za 300 000 Kč, další věc když tedy jste schopný hledat ty aukce podívejte se na aukci číslo 84 a dle fotografie zjistíte že ta bankovka byla upravená už tehdy, je tam velká fotografie ... proč by každý měl být podvodník a když se něco takového stane v aurei tak jsou velice slušní a nic takového je to už třetí případ a když budu hledat dál najdu takových bankovek mnohem více ..


Aby to nakonec nebylo tak, že někteří ti sběratelé nakonec nebyli z jisté firmy ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevsedni-sberatel: Máte bystré oči! :shock: Ak by som bol výhercom danej bankovky, určite by som ju reklamoval.

Netvrdím, že je každý podvodník. Spoznal som a poznám veľa slušných zberateľov, ktorí pravdivo upozornia na každý nedostatok, prípadné vylepšenie bankovky. Medzi zberateľmi nejde v prvom rade o to tvrdo na niekom zarobiť (aj keď pre každého z nás je to príjemné), ale ľudia si tu budujú meno a vzťahy dlhú dobu. Ak sa raz preukážete takýmto chovaním, ťažko s Vami bude niekto obchodovať. Jedine tak noví zberateľia, ktorí ešte s Vami nemajú danú skúsenosť.

Ale môj názor na predajcov, ktorí zámerne upravujú a vylepšujú stavy som povedal a nemám dôvod ho meniť. Tých dôkazov o tom, že sa tak deje opakovane, zámerne a s jasným úmyslom tu bolo uvedených myslím dostatok. Podľa mojej skúsenosti by som nezrovnával praktiky danej aukčnej firmy a tu spomínaných niektorých predajcov z Aukra. Daný predajca tu opakovane, pardón za výraz, odrábava ľudí. Nie raz, nie dva krát, ale opakovane.

A či aukčná spoločnosť opakovane a úmyselne odrbáva ľudí?
Sami by išli proti sebe - majú tu firmu niekoľko rokov a snáď na ďalších xx rokov, tak prečo si ničiť meno kvôli desiatkam tisícov z provízie? Áno, nikto nie je neomylný, ale stalo sa tak zámerne?

Každý nech si urobí názor sám. Myslím, že to nemá cenu viac rozoberať. Budem vďačný za každý Váš príspevok ak podobné praktiky u aukčných firmách a jednotlivcoch budete zverejnovať, pretože o toto tu prvom rade ide.

Nevsedni-sberatel napsal
Woodheaven

Nerozumím tomu, hledáte bankovky v aukcích staré x let a teď když vidíte něco co udělá někdo jiný hledáte důvod Výmluvy, že se nejedná o záměrným zisk ale pravda je bohužel jinde...proč by někdo upravoval bankovku za 300 000 Kč, další věc když tedy jste schopný hledat ty aukce podívejte se na aukci číslo 84 a dle fotografie zjistíte že ta bankovka byla upravená už tehdy, je tam velká fotografie ... proč by každý měl být podvodník a když se něco takového stane v aurei tak jsou velice slušní a nic takového je to už třetí případ a když budu hledat dál najdu takových bankovek mnohem více ..


Aby to nakonec nebylo tak, že někteří ti sběratelé nakonec nebyli z jisté firmy ...
Registrovaný uživatel
Ja si myslim, ze popis stavu v aukcnich katalozich velkych firem nemusi byt zcela bezchybny (nedala to stroj). Pokud se nejaka reklamace objevi, pak ji jiste uznaji ...

Neco uplne jineho je zamerny nakup bankovek v horsich stavech a jejich zamerne vylepsovani za ucelem zisku.
Prikladu uz je tu spousta, nakup bankovky ve stavu 1, za par mesicu nabizena jako UNC ... :(
Registrovaný uživatel
V tomto případě souhlasím a i já budu velmi rád když budeme pokračovat a hledat. Nicméně do té 100 koruny 1931 půjdu doufám, že moc neprohloupím ale pořád mi to příjde jako dobrá nabídka.

Co se týká debat u aukčních domů tak si myslím, že už dneska ty peníze mluví k více lidem a víte jak to je .. peníze dokážou hodně, spekulovali bychom dlouho. Já jen na některých lidech vidím, že jim to prochází a nikdo nevidí pravdu. Jinak koupení stavu 1 a prodej unc je špatně, stejně jako dotisky sš.

Vašich rád a názorů si vážím
Registrovaný uživatel
[quote=Woodhaven]
Opäť raz bohapusté odrbávanie nainvných zberateľov v akcii...

0 ako N-ko (20 ks 1939)?

Alebo stav 1, zrazu stav UNC? (100 Ks 1931/39)

A tak by sa dalo pokračovať a pokračovať.
Je to neskutočná drzosť...
:shock: :shock: :shock:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

no jooo CERVAS,znamy podvodnik na aukru!!![/quote=Woodhaven]
Registrovaný uživatel
Já osobně jsem od něj 100 ks 1931 přetisk vydražil a kontaktoval mne, že byla v aukci u Klima a byla označená jako stav 1. Že je k prodeji ale za jinou cenu. Aukce byla nakonec zastavena a já mám svou bankovku. Jinak pánové je tady někdo kdo dělá posudky?
Registrovaný uživatel
Upozorňuji na další prasárna !!!!

https://aukro.cz/10-korun-1927-hledana-a-vzacna-serie-r-ve-stavu-unc-6950384438

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/50-korun-1922-krasny-stav-6945466822


Nechcete někdo kompletně opravenou bankovku? 😁
Registrovaný uživatel
Nevsedni-sberatel napsal
https://aukro.cz/50-korun-1922-krasny-stav-6945466822
Nechcete někdo kompletně opravenou bankovku? 😁

Pranie a žehlenie obvykle stojí 10€. Tu je to za 40.000 Kč.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pozor - dvojitá aukce na stejnou bankovku od stejného prodejce a obě končí stejně - v rozmezí cca 8 minut...
(Asi má štěstí, že ji za 2900,- už nikdo nechce...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A nebo ceka, zda nekdo neda 2900 na tu drive koncici a pak tu druhou stopne ...
Registrovaný uživatel
Možné je vše... Nicméně za poslední měsíc jsem měl asi 6 položek vystavených 2x... Prostě Aukro...
Registrovaný uživatel
No když on tam člověk už narazí i na M.K. od Ady - to už je fakt vrchol....
Registrovaný uživatel
Co říkáte na toto? Myslím, že už je to docela na hraně..

https://www.ebay.com/itm/Tschechische-Krone-200-Korun-Replik-Ansichtsexemplar-neu/323859422212?hash=item4b67869c04:g:68sAAOSw7HhcM3Yi
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Co říkáte na toto? Myslím, že už je to docela na hraně..

https://www.ebay.com/itm/Tschechische-Krone-200-Korun-Replik-Ansichtsexemplar-neu/323859422212?hash=item4b67869c04:g:68sAAOSw7HhcM3Yi

Na hrane? Veď to je regulérny falzifikát zameniteľný s platnou bankovkou! :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak pokud je to puvodni velikost (a ne treba plachta 30cm dlouha - coz asi neni, to by tam napsal), tak to je rozhodne za hranou ...
Registrovaný uživatel
Jj, na hraně s vězením. Vypadají dost zdařile..
Asi ani netuší.
Registrovaný uživatel
Zaregistrovali ste už tento spomienkový nátlačok za "pár drobných"? :D
https://www.sixbid.com/en/antium-aurum/6413/czechoslovakia/5342685/5000-czechoslovakian-koruna-1919
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 839 840 841 842 843 844 845 846 847 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1