Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 840 841 842 843 844 845 846 847 848 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
https://aukro.cz/100-k-1912-vzacny-zoubkovany-kolek-unc-6953158527

https://notafilia-kp.com/catnew/images/ZETA-R_3882.jpg_2.jpg
https://notafilia-kp.com/catnew/images/ALEPH-U-5437.jpg_2.jpg
:roll:
Registrovaný uživatel
Vždyť ten kolek je dělaný doma, z normálního lepeného....ještě se to zoubkování vpravo dole ani nepovedlo, trochu to ujelo :mrgreen: …..
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
:D Vždyť tu bankovku s "domácím " kolkem taky nabízí spolehlivý prodejce :mrgreen: , tak čemu se divíte ?
Registrovaný uživatel
Dobry vecer, zberatelia. Aky mate nazor na perforaciu tejto 10k 1904.
Nemoze ist o dodatocne dorobenu?

Aku asi moze mat ta bankovka cenu? Mala by byt unc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
grandson napsal
Dobry vecer, zberatelia. Aky mate nazor na perforaciu tejto 10k 1904.
Nemoze ist o dodatocne dorobenu?

Pravdepodobne dodatočne dorobená perforácia, takže vlastne zničená bankovka. Ale Numpszi to bude vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
10k 1904 s cislami 2124/093xxx su vzdy neperforovane,
v zbierke mam 2124/093285

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem vam obom. Pre Numpsziho - nemam ziaden podklad pre spochybnenie Vasho tvrdenia a ani to nechcem, ale na zaklade coho usudzujete, ze dane serie/cisla neboli perforovane? Da sa to niekde dohladat? Zaujima ma to, kedze by som chcel zohnat bankovky RU s perf.MUSTER. Vdaka
Registrovaný uživatel
Grandson, Numpszi je dlhoročný zberateľ a autor knihy "Magyarország Papírpénzei 1900-1946". Kúp si ju, prečítaj stranu 26 (ale je to maďarsky) a potom sa vyhneš sklamaniu pri nákupe RU perforácií. Čo napíše beriem ako fakt. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
grandson napsal
Dakujem vam obom. Pre Numpsziho - nemam ziaden podklad pre spochybnenie Vasho tvrdenia a ani to nechcem, ale na zaklade coho usudzujete, ze dane serie/cisla neboli perforovane? Da sa to niekde dohladat? Zaujima ma to, kedze by som chcel zohnat bankovky RU s perf.MUSTER. Vdaka


Pred x rokmi boli rozpredavane nejake baliky s cislom 2124/093xxx. Velky obchodnici, aukcne firmy Klim, Aurea atd. estre stale pravidelne maju na predaj nejake 2124/093xxx...
Mozno prave bankovka 2124/093126 bola pred 100 rokmi vybrata z baliku, perforovana, potom ostatne spustene do obehu? Asi nie.
Moderátor
2268/0206xx su urcite originalne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem. Keby ste vedeli o nejakej perf. na predaj, budem vdacny...
Moderátor
nieco z noveho katalogu
preco je tam prave seria 3010? neviem...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny.
Nevím, jestli mi něco neuniká, ale nějak se neumím smířit s cenou za jednopísmennou 100 Kč 1931 (SPECIMEN)
Katalog Aurea uvádí 3000, 8000, 20000, 60000 Kč (stav 3,2,1,N).

Nemyslím, že je to správně. Budu ale rád i za názory ostatních, ať se případná dezinformace nešíří.
https://aukro.cz/100-kc-1931-serie-n-specimen-nebyla-v-obehu-6951364125?tab=more-history

Díky
Registrovaný uživatel
Máte pravdu. V katalogu se vytisklo několik chybiček, které byly objeveny a které je nutno si v katalogu poopravit.
Správně má být uvedeno od stavu 3 cena 500,- , stav 2 cena 900,- stav 1 cena 1.500 a UNC za 2.500,- Kč
Někdo bohužel využil této chyby v aukci a nějaký neznalý se chytil.
když mi kolego Nota zašlete Vaší e- mailovou adresu, pošlu Vám celou korekturu chyb v katalogu naskenovanou.
MutinaZ@seznam.cz
« Poslední úpravu provedl(a) trava v 18. 9. 2019, 21:22. »
Registrovaný uživatel
Začíná být v tom pěkný chaos, když si sběratel porovná katalogy bankovek, např. od Aurea a M&Ch, tak některé mají i 200tisíc rozdíl v ceně v UNC. Dobrá práce, jen tak dál!!!
Tak nevím, jestli jde jen o kšeft, nebo si určují ceny bankovek aukční domy podle svého, jak se jim to hodí do krámu?!
Další příklad, ještě jsem neviděl prodat v UNC stavu, 20k/1926 s. A - Z nad 100tisíc a v novém katalogu je kolik? :roll:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
20K/26 s.A-Z. UNC za 200 tisic
« Poslední úpravu provedl(a) Koiko Tomio v 19. 9. 2019, 11:37. »
Moderátor
-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koiko Tomio napsal
20K/26 s.A-Z. UNC za 200 tisic

Asi matematika nebude jejich silnou stránkou.....dříve se tomu říkalo, že je to šito horkou jehlou....
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 19. 9. 2019, 11:55. »
Registrovaný uživatel
Problémom je, že začínajúci, neskúsení a hlúpi zberatelia sa katalógu držia ako modly, čo pre nich bude mať neblahé následky v podobe finančnej ujmy. Aj ja som až po pár rokoch pochopil, že katalóg vôbec nemá význam. Je dobrý leda ako zoznam na odškrtávanie jednotlivých položiek. :D

Mischel13 a Tráva - TinyPic is shutting down, tak si skúste logo uploadovať na nejaký iný server. Na mobile mi vášho pána vajíčko hodí cez celú obrazovku :evil: Díky.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Já jsem si pro radost před lety koupil pár kousků, třeba nejkrásnější bankovku světa ;) a mám klid. Na stokorunu od Muchy jsem tehdy neměl, tak tu koupil někdo jiný za 13 tisíc.
Registrovaný uživatel
Děkuji za reakce i za doplnění opravy!

Je škoda těch chyb, ale osobně jsem za katalog rád a líbí se mi. Podle mě je každé zjištění i přehled přínosem. (i zde na fóru). Je mi jasné, že za přípravou každého katalogu je veliká spousta práce.. Nesbírám úplně vše, takže jsem třeba rád za uveřejnění některých cen a např. za vyobrazení nebo přehled perforací. Takto uceleně jsem to zpracované zatím neviděl.

Myslím, že není možné usledovat veškeré obchody a vytvořit cenu, kterou by nikdo nezpochybňoval. Sbírám už také nějaký čas a některé kusy jsem neměl možnost vůbec pořídit. Buď mám smůlu nebo nejsou. Každopádně bych za ně byl ochotný zaplatit více, než katalog uvádí. Však to znáte :) a je to i opačně.
Také myslím, že ceny je vhodné považovat spíše za orientační a vytvářet si svůj vlastní obraz. Bohužel, dost lidí to skutečně považuje za mustr a ceny tak opravdu tlačí na tyto hodnoty..

Pro začínajícího sběratele je nějaký katalog téměř nutností. Nemusí totiž ani poznat, jestli se kupovaná bankovka běžně prodává za 100 Kč, 1000 Kč nebo 10000 Kč. Nepozná ani řády a je odkázaný na poctivost prodejce.

Když prodejce bankovek vydává katalog, je to špatně? Je pravda, že může mít zájem na zkreslování některých cen. Na druhou stranu má i dobrý přehled o četnosti bankovek, zájmu a uskutečněných obchodech.. Kdo další je vlastně schopný a ochotný vydat katalog? Snad jen ČNS.
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Když prodejce bankovek vydává katalog, je to špatně? Je pravda, že může mít zájem na zkreslování některých cen. Na druhou stranu má i dobrý přehled o četnosti bankovek, zájmu a uskutečněných obchodech.. Kdo další je vlastně schopný a ochotný vydat katalog? Snad jen ČNS.

Ano, není to dobré, vydávat každý rok katalog. A ještě horší je, když vydají katalog dva různí prodejci bankovek(váš termín) v jednom roce a ceny jsou u každé bankovky v rozpětí, jak jsem již psal až 200tisíc !!! Kdo se v notafilii pohybuje nějaký rok, tak ten nemá problém s cenami, ale začínající sběratel, ten je odkázaný právě na katalog od jednoho "prodejce bankovek" a nedej Bože, když si koupí i druhý katalog, od druhého "prodejce bankovek". V tu chvíli v tom bude mít pěkný guláš a nebude vědět, kterého se má držet při nákupu bankovek. Ona cena bankovky se necucá z prstu, ale měla by být průměrnou cenou z několika prodejů, potom by se nevyskytovaly takové chyby, jako u té uváděné 20k 1926 jednopísm., kde reálná cena byla max do 100tisíc, ale v katalogu je rovnou dvojnásobek !!!
Schopný a ochotný vydat katalog, by měl být někdo, kdo se tomu věnuje na 100%, aby nevznikaly takové chyby a nemusí mít s ČNS vůbec nic společného. Vím o čem píši....
nota7 napsal
Myslím, že není možné usledovat veškeré obchody a vytvořit cenu, kterou by nikdo nezpochybňoval.

A já tvrdím, že je to usledovatelné a cena se dát utvořit nezpochybňovatelná. V případě pochybností, ji mohu doložit cenami z aukcí. Nezaznamenám jen soukromé prodeje mezi sběrateli, ale všechny oficiální prodeje na aukcích se dají dohledat a archivovat.
nota7 napsal
Každopádně bych za ně byl ochotný zaplatit více, než katalog uvádí.

Být ochotný zaplatit více, než katalog uvádí, proč?
nota7 napsal
Sbírám už také nějaký čas a některé kusy jsem neměl možnost vůbec pořídit.

Tak kromě 5000k 1919, se objevují všechny bankovky několikrát do roka, je pravda, že některé jen v pár aukcích, ale to jsou ty s více "R".
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Delší dobu jsem přemýšlel, jestli se mám šťourat ve vosím hnízdě nebo ne...

Ano, je (už zase) nový katalog bankovek. Proč byl vydaný? Možná z čirého altruismu ve snaze šířit mezi sběratele poznání. I když - asi ne, protože to by vypadal poněkud jinak. V katalogu je nově uvedená celá řada perforací: od známých bankovních vzorů přes nové varianty až po chyboperforace a - s prominutím - vyložené ptákoviny. Hlavním "přínosem" tohoto druhého vydání je tak zejména nacenění každé jednotlivé varianty perforace. Pomíjím, odkud se ty ceny vzaly. Spíše by mě zajímalo, co bude dál. Když jsme před pár lety dlouho čekali na nové vydání Bajera, bylo možné vídat lidi chodící po burzách s knížečkami Novotného, kteří byli přesvědčení, že to, co drží v ruce, je katalog a bible. Že pro většinu z nich napáchal víc škody než užitku, je zřejmé. Myslím si, že podobně to dopadne i s novým katalogem Aurea. Budeme mít davy "odborníků", kteří si budou odškrtávat perforace, alba budou bobtnat a že třetina z obsahu takových alb budou home made perforace a další třetina vyložené hovadiny, bude buď všem jedno, nebo se to ukáže až při prodeji. Což ovšem vydavatel katalogu moc dobře věděl, protože pracuje se zkušenými a chytrými lidmi.

Hlavní problém podle mého není v katalogu, ale v tom, že ho budou téměř jistě používat mnozí, pro které je v některých aspektech příliš složitý a v jiných příliš jednoduchý. Jinými slovy: dopadne to špatně.

Ilustrace na konkrétním příkladě zde:
https://aukro.cz/500-korun-1923-tzv-hnedy-legionar-neper-stav-3-rrr-6954593342
Registrovaný uživatel
Velmi zajímavá diskuze. Je faktem, že od posledního Bajera nevyšel žádný katalog bankovek, ale jen ceníky soukromých firem, které se snaží vydělat.... když jsem ze začátku začal sbírat bankovky, tak jsem občas taky zakoupil nějakou tu perforaci, postupně jsem to však opustil právě kvůli tomu, že perforovat doma bankovku již dnes není žádný problém... a snažím se již sbírat jen neperforované, a právě vzhledem k cenám jsem omezil období sbírání bankovek od roku 1953 po současnost. Jsem celkem detailista a pečlivě sleduji ceny toho období jak na aukcích tak na aukrua už několikrát mě napadlo udělat katalog vlastní... jen nemám ten přehled před rokem 1953, takže bych musel najít vhodného sparingpartnera... otázkou pak taky samozřejmě je, zda by byl o katalog zájem od nějakého vydavatelství..
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové. Taky mi to nedá, abych se vyjádřil. Nejdříve bych chtěl říct, že mě nový katalog od Auree mile překvapil. Možná víte, že se specializuji na různé perforace a toto zatím nebylo nikde zpracováno. Až tady. Samozřejmě se tam najdou chyby či nedostatky / některé již vydavatelem opraveny / nicméně přehled perforací je vcelku obsáhlý. To, že jsou u bankovek uvedeny ceny, je dobré i špatné. Vždyť i Bajer měl ceny uvedeny / i když v zadní části publikace / Ale položme si otázku - kdo by podle Vás měl katalogy vydávat ??? Myslím, že Ti, co tvoří aukce a materiál evidují a prochází jim rukama jsou právě Ti, co by tohle mohli do katalogu shrnout. A to, že jsou tam jednotlivé perforace byla nutnost, aby byl o katalog zájem. Aby to nedopadlo jako u katalogu Novotného. A k poznámce Poutníka - určitě by se našlo vydavatelství- otázkou je, zda se nemalé náklady vrátí prodejem katalogu. Mischel by mohl vyprávět.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 840 841 842 843 844 845 846 847 848 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1