Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Vykupminci.cz
Numisargo

* * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 843 844 845 846 847 848 849 850 851 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
3 kusy za sebou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu sú ďalšie kusy, z toho 2 za sebou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, moc pěkné takto po sobě. Těším se, pokud budou k prodeji a jsem zvědavý. Jen pozor na to, že cena nemusí být úměrná ceně z Aurei. Špatně sehnatelná a vysoce ceněná může být jen kvalita UNC. Jednou přehnutá za polovinu nejspíš nepůjde, ale kdo ví.. Díky za skeny.
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Hmm, moc pěkné takto po sobě. Těším se, pokud budou k prodeji a jsem zvědavý. Jen pozor na to, že cena nemusí být úměrná ceně z Aurei. Špatně sehnatelná a vysoce ceněná může být jen kvalita UNC. Jednou přehnutá za polovinu nejspíš nepůjde, ale kdo ví.. Díky za skeny.


Viem, že tieto stavy a cenu nemožno odvodzovať od UNC. No určitú cenovú atraktivitu skrývajú v sebe tieto postupky. Rozhodol som sa predať všetkých 6 kusov za 200 eur. To je cca 5100 Czk. Pravdaže v cene je aj poštovné - doporučený, poistený, cenný list.
Registrovaný uživatel
Hoja všem

jaký je vás nazor na pravost "B"cka ?

https://aukro.cz/20-korun-1926-serie-b-vzacne-6959126690

když pominu písmenko tak růžové podbarvení papíru na zadní straně nebylo u jednopísmenkových Haase?
Registrovaný uživatel
podle papíru na 100 % TB NBČ Praha, takže odstraněné 2 písmenko !
Registrovaný uživatel
Dovolím si s Trávou nesouhlasit. Podle řezu písmene a porovnáním s B od TB se opravdu jedná o Haase.
Ani si nemyslím, že 2 písmenko bylo odstraněno vzhledem k umístění písmene pod pravou stranou nápisu
serie. Pokud se podíváme na dvoupísmenkové, zjistíme že velká písmena jsou vždy pod levou stranou nápisu serie, někdy jdou na střed. Co se týče papíru, je jasné, že bankovka byla chemicky vybělená, což je
vidět na příspěvku Mischel 13 / padělky a podvodyl. Tím také se zvýraznil růžový podtisk, který je samozřejmě i u Haase, ale vzhledem k zahnědlému papíru není tak výrazný. Podle mne se jedná o originál
ale hodně poškozený.
Registrovaný uživatel
Tady je řez písmenka téměř shodný, jsou tam minimální rozdíly mezi Haase a Prahou, já porovnával spíš i podle papíru, Haase nikdy nemá takový ostrý přechod mezi bílou a růžovou. Ale možná se mýlím ?
Registrovaný uživatel
Ještě přikládám detail Béčka u Haase. Ať si to každý porovná sám ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc jsem to zvětšil, tak posílám menší detail, snad to bude lepší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Me se nelíbí ani B a hlavně ten papír. Nikdy jsem neviděl pravou Haase s takovým papírem ?
Tady je ten papír i písmeno ok - https://aukro.cz/-vzacna-20-koruna-1926-jednopismenkova-serie-haase-6959156663
Registrovaný uživatel
Btw tráva nemáš něco pěkného na prodej? Dlouho jsem si nic nekoupil nějak není času :(
Registrovaný uživatel
Zdravím Jumbo. S materiálem je to čím dál větší bídá. Ve stavech UNC většinou jen běžné věci, hledané série a varianty zmizly z trhu a krásné stavy jsou často značně předražené. Špatně se něco shání, co bych mohl nabídnout. A Tobě tím tuplem. ;) Takže Tě asi nepotěším. :(
Registrovaný uživatel
Bohužel v tomto případě se nedá porovnávat podle papíru, protože uvedená bankovka prošla omlazovací
chemickou kůrou. Jinak jak říkáte, každý si musí porovnat a rozhodnout sám
Registrovaný uživatel
Myslím, že posun číslovače i série není častý a pravděpodobný, ale je možný.
V tomto případě bych řekl, že se jedná o "vybělený" papír a fotku nebo sken, kde je kontrast ještě více umocněný..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vypadá to jako dobrá past..
https://aukro.cz/nalez-prodam-nake-stare-bankovky-6959266059
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Vypadá to jako dobrá past..
https://aukro.cz/nalez-prodam-nake-stare-bankovky-6959266059

najlepšie je ten nález pod podlahou :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
hlavne tie 20 rokov staré bankovky.
Registrovaný uživatel
Na to je úplně jednoduché vysvětlení. Tuto skrýš pravděpodobně využívalo více generací a každý tam přidal nějaké bankovky ze své doby. Nevidím na tom nic zvláštního. :)
Registrovaný uživatel
nota7 napsal
Vypadá to jako dobrá past..
https://aukro.cz/nalez-prodam-nake-stare-bankovky-6959266059

Pár kopií mezi tím, to bude jistě nalezeno po několika generacích? :mrgreen:
Prodejce s hodnocením (0)…nekup to! :D
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Jen úplný neznalec / slušně řečeno / za to může dát takové peníze. Každý je strůjcem svého štěstí sám.
Registrovaný uživatel
Seria B - Haase + Detail
Seria Bf - TB NBC

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krásný detail, paráda. ukládám si do archívu, díky
Registrovaný uživatel
Jumbo napsal
Hoja všem

jaký je vás nazor na pravost "B"cka ?

https://aukro.cz/20-korun-1926-serie-b-vzacne-6959126690

když pominu písmenko tak růžové podbarvení papíru na zadní straně nebylo u jednopísmenkových Haase?


Staci se podivat do vlakna Padelky a podvody/omlazovaci kury ... Tam uvidis, jak to B vypadalo puvodne. Obrovsky rozdil !!
Registrovaný uživatel
Vidíš Jirko. vůbec mě nenapadlo, že by se jednalo o prodej té PRAČKY a sám jsem se k ni nedávno vyjadřoval. Takže stav 4 za tu cenu, to je mazec !!!
Registrovaný uživatel
Nevěděl jsem kam to dát, snad se to hodí i sem. Zde chodí větší množství kolegů sběratelů.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 843 844 845 846 847 848 849 850 851 ... > »

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » * * Zajímavosti na aukčních serverech (Přiklepni.cz, Aukro, Odklepnuto apod.) * *

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1