Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Vykupminci.cz
Numisargo

Zajímavý achát

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Klášterecká Jeseň jsou Krušný hory. A ty kalcitový acháty jsou prostě jiný hory a tím, že řekneš jaký, tak si pořád nic nepropálil a hlavně mluvíš pravdu.
slacha napsal
Jsou zavádějící asi jako Klášterecká Jeseň. Ta je taky dost daleko. Nevím kolik lidí to už ví. Lokalita je poměrně nová a já nebudu první kdo jí propálí. Hlavně, že jsou to pěkný šutry a o to přece jde :-).
Registrovaný uživatel
Pravda je, že s krušnými horami to nemá co dělat, ale kameny jsou to pěkný a zajímavý, zvláště proto, že se jedná o kalcifikované kmeny a asi ani nelze hovořit o achátech jako takových. Slacha prostě nechtěl profláknout lokalitu a tak napsal krušné hory, možná mohl napsat severní čechy a bylo by to správně. Včera jsem projížděl nějaké stránky na netu a už se zde dá najít mnohem bližší určení této lokality, tak že nic se neutají a jak něco vědí dva, už je to moc. :)
Registrovaný uživatel
Aha, tak to pak jo, takhle už je to jasnější. Kameny jsou to krásný, ale jestli je to takhle, tak napsat k tomu Krušný hory, to teda fakt neni ono ;)
Musím se ale přiznat, že kdybyste to nenapsali, tak z těch fotek bych vůbec nepoznal, že to není normální chalcedonovej achát. Ty dva spodní jo, ale první dva, aspoň takhle nebroušený vůbec jako kalcit nevypadaj, z toho jsem teda magor :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Hoj.
Zatím jen řezáno.
Poslední už je v lesku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte pravdu.
Jsou to spíš severní Čechy
Registrovaný uživatel
Ahoj,krasne achaty tu mate.achat Doubravice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a jeste jeden od Libune

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnešní řezání.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To Slacha - moc hezký kousky !!! Nedavno jsem viděl trochu podobné z Rokle ????
Registrovaný uživatel
Tak to jsi poznal správně ;)
Registrovaný uživatel
Tak to bohužel dlouho neutajíš - jiní už s tím kšeftujou a s plnou lokalitou !!! To jim bohužel bude brzo konec . Jo love vládnou světem. napiš mi do mejlu !
« Poslední úpravu provedl(a) skodic v 4. 7. 2017, 19:30. »
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny sběratele achátů a jiných podivností co pro nás sběrače matička příroda vytvořila. Jako správný Podkrušnohorec žijící zde něco přes půl století si dovoluji, připojit k této zajímavé diskuzi o achátech a jiném kamení. Sleduji tuto diskurzy takřka od začátku jejího vzniku. Momentálně se probírá Klášterecká Jeseň, tak že bych také něco k této lokalitě. Úvodem chci zdůraznit, že já osobně jsem nikdy nekopal šílené výkopy , které je dnes vidět i na lokalitě KJ. Mám tuto oblast prochozenou dostatečně z dřívějška aniž bych věděl že se jedná o lokalitu KJ, ten název je tak trochu zavádějící a to je dobře. Acháty, ametysty, jaspisy a spousta dalších minerálů se dají nalézt všude v krušných horách, chce se jen dívat na to počem šlapeme, díky neskutečné dolové činnosti dřívějších horníků je zde nepřeberné množství tzv. hlušiny, kde najdete vše o co máte zájem, jako v obrovském supermarketu bez zbytečného kopání. Přiložím nějaké foto z KJ tak 1km od hlavní hrabárny. Celý blok měl 25 kg. "Okoko strážce Krušných hor" :evil:
Jedná se o hradbový ametyst s achátovým okem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte někdo zkušenosti se sběrem achátů/jaspisů z náplavů Labe a Jizery z přilehlých pískoven okolo Lysé nad Labem, Nymburku a okolí? Chtěl bych vyrazit, dřív jsem chodil hodně do Lázní Toušeň, ale pískovna už není aktivní. Předem děkuji za info
Registrovaný uživatel
Najde se tu někdo ochotný, kdo by poskytl rady pro stavbu levného brusu na acháty? Mám pár krabic z mládí a nyní bych je rád konečně vypucoval. Čistě hoby, na pár kousků, žádné složitosti... Když už narazím na nějaký prodej stroje, jsou to strašné částky :-( Děkuji
Registrovaný uživatel
Ahoj všem.Chtěl bych Vám poděkovat za tu spoustu krásných kamenů,co jste tu ukázali.Kameny a zkameněliny mne braly už jako kluka,ale jak šel čas,zájmy se měnily,pak se člověk ožení,na nic není čas a priority se mění...Děcka odrostla,starostí ubylo a po deseti letech běhání s detektorem kovů jsem předloni u Paky na poli zakopl o achát a nějak ty barevné proužky probudily znovu tu vášeň skrytou v mém nitru od dětství.Detík začal čim dál víc zahálet a po tom,co jsem zjistil,že mám melafýr skoro za barákem,už asi odpočívá na pořád :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Po dvouletém zkoumání lokality,lezení po stráních a prodírání křovisky jsem přestal sbírat střepy a zatoužil po pořádných kusech.A tak přišlo vhod kopací náčiní z dob detektoringu.Bohužel jsem ještě úplně neodhalil tajemství bublin,ale už se to blíží...I tak už ale začínám mít doma slušnou deponii materiálu,ale zatím jsem pořád bez pily a brusu.I na tom se ale maká...
Registrovaný uživatel
A abych tu jen neplkal,něco sem přihodím.Stejně je potřeba to tu trochu oživit :mrgreen:
Bulharsko,Rhodopy,lokalita Baratsi 70x110 ,suvenýr z dovolené
Registrovaný uživatel
Tak nebude nic,nejde mi sem ta fotka nasypat ať dělám co dělám ... :(
Registrovaný uživatel
Musis zmensit
Registrovaný uživatel
Achát Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podkrkonoší, tento i ty dva předchozí je velikost přes 10cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podkrkonoší 6x5cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Achátek Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Achát Podkrkonoší

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Zajímavý achát

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1